Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Povestea mea


Recommended Posts

Fiindca nu gasesc un loc unde sa incadrez povestea mea o scriu aici, pentru ca sa ma cunoasteti mai bine.

 

Povestea mea e lunga dar o sa o spun mai pe scurt. Sunt al doilea copil la parinti copil dorit dar nascut prematur, deci automat cu unele mici probleme de sanatate.

Va dati seama ca ai mei au incercat sa ma fereasca de toate inclusiv de lume, dar au facut mai rau..am avut noroc cu taicameu care mereu imi spunea ca sunt o luptatoare si punea dorintele mele mai presus de ale lui sau ale fratiilor mei.

 

Cum a aparut Sandra? Hmm daca stau bine sa ma gandesc la vremea aia nu imi doream un copil fiindca mereu am fost data la o parte de oameni si nu am vrut sa treaca si ea prin asta.

Sandra a aparut in urma unui act neconsimtit de mine, in momentele acele nu m-am gandit la o sarcina, iar cand mi sa spus ca testul de sarcina e pozitiv n prea am stiut cum sa reactionez.

 

,,Tatal,, ei la momentul respectiv deja era plecat din tara deci nu aveam cu cine sta de vorba iar in momentul cand a aflat mi-a spus : ,,faci avort sau o duci la leagan,,

 

Avortul a iesit din discutie dupa o saptamana de gandire am decis ca o pastrez si asa a aparut ea. Nu regret nici o clipa decizia luata, au trecut 3 ani de atunci si eu ma aflu la o rascruce fiindca nu stiu ce decizie sa iau in continuare.

 

Sa lucrez..sa termin scoala? As termina scoala dar..am nevoie de bani deci trebuie sa lucrez, atata noroc ca Sandra e la gradinita si e un copil cuminte.

 

Dar tot nu stiu cum mi-as putea gestiona timpul avand in vedere ca absolut nimeni nu vrea sa se ocupe de ea dupa ce o scot de la gradinita, probabil vrea mama sa vad eu cat e de greu cu un copil etc. Parca nu as stii eu asta..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sandra e un copil tare frumos! Ai gria de ea Blue Star. Ce nick frumos si cu incarcatura ti-ai ales!!! Poate ca asta inseamna ceva ::)

 

[flo2]

 

 

Cami sincer nu m-am gandit la semnificatia nickului asa mia venit cand l-am ales :) de Sandra ce sa zi doar pe mine ma are si nu cred ca pot sta mai mult de 5 minute fara ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Dar tot nu stiu cum mi-as putea gestiona timpul avand in vedere ca absolut nimeni nu vrea sa se ocupe de ea dupa ce o scot de la gradinita, probabil vrea mama sa vad eu cat e de greu cu un copil etc. Parca nu as stii eu asta..

Blue starr,dar tu unde stai acum,din ce traiesti efectiv?

 

Eu nu cerd ca mama ta nu te-ar sprijini sa -tzi termini scoala si sa itzi cautzi un servici!

 

Bine ca e fata la gradinitza(program scurt banuiesc?),poate itzi gasesti ceva cit e ea acolo(de munca)si apoi seara sa mergi la scoala.Nu stiu unde sau incheiat studiile tale,insa daca si tu iei varianta asta in calcul...nu e una rea ,spun eu.

 

Dana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a frapat urmatoarea propozitie: "Sandra a aparut in urma unui act neconsimtit de mine". Inseamna ca a fost viol? Asta e foarte grav!!

 

Cum a precizat si Dana, e foarte important sa-ti continui studiile, vorbeste cu mama ta, nu se poate sa nu inteleaga. Iti doresc numai bine si nu se poate sa nu apara soarele si pe straduta ta. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blue starr,dar tu unde stai acum,din ce traiesti efectiv?

 

Eu nu cerd ca mama ta nu te-ar sprijini sa -tzi termini scoala si sa itzi cautzi un servici!

 

Bine ca e fata la gradinitza(program scurt banuiesc?),poate itzi gasesti ceva cit e ea acolo(de munca)si apoi seara sa mergi la scoala.Nu stiu unde sau incheiat studiile tale,insa daca si tu iei varianta asta in calcul...nu e una rea ,spun eu.

 

Dana

 

 

E LA PROGRSM LUNG  fata dfe la opt la 4 si da mama e.altfel in gandire gen ,,ai facut-o te descurci,, O sa merg la lucru daca gasesc undeva la opt ore strang ceva bani si daca pot ma inscriu la seral sper ca pot am terminat 3 ani de profesionala asta a fost in 2006..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a frapat urmatoarea propozitie: "Sandra a aparut in urma unui act neconsimtit de mine". Inseamna ca a fost viol? Asta e foarte grav!!

 

Cum a precizat si Dana, e foarte important sa-ti continui studiile, vorbeste cu mama ta, nu se poate sa nu inteleaga. Iti doresc numai bine si nu se poate sa nu apara soarele si pe straduta ta. [flo2]

 

Letita cu mama nu am putut vorbi niciodata ca si cu o prietena pana la urma o sa fac eu cumva si o sa continui si studiile nu ma las!

 

Si da a fost viol dar prefer sa nu ma gandesc la asta, la momentul respectiv mia fost prea rusine de mine sa vorbesc despre ce sa intamplat atunci.

 

Chiar si acum evit sa vorbesc despre asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...