Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Povestea mea


Recommended Posts

emanouela, este greu pentru ca, din cate am citit pe avocat net si nu numai, nu mai exista nicio obligatie a angajatorului de a-i remunera pe cei cu studii superioare peste cei 800 de lei - minimumul obligatoriu din acest moment. Angajatorul are obligatia de a face acest lucru doar daca CCM, CIM sau RI prevad acest lucru.

 

In cazul lui blue, nu se pune problema nici de studii medii, din cate vad. Insa acei 800 de lei i s-au oferit si sotului, daca si-ar fi schimbat specializarea. In conditiile in care a absolvit o facultate grea si are vreo 10 ani de experienta in campul muncii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Selene....cu studii, fara studii ai 2 variante.....stai la umbra pc si te vaieti ca e greu, cauti pe net sau te angajezi ca orice si ti se largesc orizonturile, cunosti oameni, esti mult mai aproape de oportunitati. Cu sau fara studii, angajatorul e obligat sa te plateasca cu min pe economie....despre ce vb acum? despre o sit de criza, o mama care nu e capabila material sa-i ofere copilului strictul necesar sau despre un om care isi cauta de lucru dar nu e in sit de criza si ii da mana sa ridice pretentii?! Mai oameni buni, femeia asta nu are bani sa-i asigure minimum de confort copilului....daca n-ar fi parintii ei n-ar avea bani sa cumpere mancare pt copil...situatia e critica....Doamne fereste se intampla ceva cu ai ei, ce draq face?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine ma duc si la fortele de munca ( am vazut la ei pe site ca au un post de femeie de servici) Nu e nici o problema daca programul e de exemplu de la 7 la 10 seara fiindca seara ar fii cine sa stea cu fiicamea acasa. Dar ar fii problema daca as lucra pe ture fiindca si fratemeu lucreaza 3 schimburi tata lucreaza de la 7 la 5 si pe mama chiar daca e acasa nu prea ma pot baza pe ea. Una fiindca se plange ca nu are rabdare cu copilul si 2 fiindca vrea sa plece iar in italia.

De aia ma zbat sa gasesc ceva cu program flexibil fiindca stiu ca o sa plece s eu raman aici cu toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blue-starr,eu ma bucur ca ai intrat pe forumul asta,ca vad ca tzi se contureaza clar in minte,cam ce ai de facut!

 

Sigur,ma intreb de ce n-ai facut pina acum nimic din ce scrii aici...insa e bine si acum ca incerci sa-tzi pui viatza pe un fagas normal,corect!

 

Mult succes itzi doresc!

 

Dana

 

Andacos da puteam face toate astea dar am tot tras de timp..apoi a venit fata...pe perioada scolii am si muncit si m-am tinut si de scoala timp de 3 ani apoi pauza..dupa ce4 sa nascut sandra am vrut sa o dau la cresa dar nu ma lasat tata si tot asa am amanat.

 

Vreau mai mult sa lucrez ca sa ma simt utila sunt obisnuita sa fac cate ceva chiar si pe bani putini nu sa stau degeaba.

 

Poate asa ies si eu din amorteala asta nu neaparat financiara cat psihica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...