Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(20)!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimineata burtici

 

eu din pacate am racit..desi nu stiu cum, caci am stat numai in casa..insa ma doare gatul de ieri dupamasa. aiznoapte a fost mai rau, m-am trezit din 2 in 2 ore sa merg sa pap o lingura de miere ca sa imi calmeze durerea de gat..sper sa imi treaca cat mai repede ca tare aiurea e durerea asta. 
o zi frumoasa. pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cica asa e imparteala, dar eu tind sa calculez ca alexandra: astazi fac exact 7 luni de la data ultimei menstruatii si maine incep luna a8a, am zis-am zis!  [soricel]

Hi-Hi!! Atunci si eu incep maine luna a 8-a [:-)))]

 

buna dimineata burtici

 

eu din pacate am racit..desi nu stiu cum, caci am stat numai in casa..insa ma doare gatul de ieri dupamasa. aiznoapte a fost mai rau, m-am trezit din 2 in 2 ore sa merg sa pap o lingura de miere ca sa imi calmeze durerea de gat..sper sa imi treaca cat mai repede ca tare aiurea e durerea asta. 

o zi frumoasa. pupici

Insanatosire grabnica!!! Vad ca ne ia pe rand, cate 2, cate 2 [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imoimo, te inteleg cu nerabdarea, eu numar zilele pana pe 9 oct, cand avem morfologia de trim 3...abia astept sa il vad pe bebe  [bib]

Cand merg la control obisnuit, nu il analizeaza asa mult, adica se uita daca e placenta ok, colul, daca el e activ si ii masoara bataile inimii. Dar la morfologie imi place ca imi da acolo toate detaliile picante  [:)]  

El iti face si morfologia? Ca daca da, probabil va trebui sa imi anulez programarea pe care mi-am facut-o la morfologie in alta parte...dr-a mea nu facea morfologie, ma trimitea mereu la alti medici....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor!

Raportez si eu o raceala la purtator...si la fel ca si Denisa...habar nu am cum pentru ca stau numai in casa

Aici ploua in continuare si e un frig...brrr...ca in mijlocul iernii

Din pacate va trebui sa ies la ceva cumparaturi fortate  [:-)))] ...gen paine....ce bine era cu sotul acasa!!!!!

O zi frumoasa...fara dureri, arsuri,stranuturi, contractii,etc. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

mai spre amiaza cei drept :) dar la cat de inchisa e vremea..cred ca toata ziua mi se va parea dimineata.

Eu sunt bine, m-am pus pe picioare, cam greut luni a patra zi, inca ma durea, dar mai rar... sper sa numai revina prea curand........

Ieri am fost la control, la al doilea medic, a facut  morfologie , a verificat toate, a zis ca e ok, sper sa fie asa. I-am vazut si fata, cu ochisorii ff emotionanat a fost [:)]. Are 1414 g. M-am hotarat voi naste in Oradea, nu ma trambalez prin alt oras, ca a fost greu drumul si ieri..ramane sa hotarasc cum voi naste...deocamdata bebelina e cu picioarele in jos, capul e sus.

Sanatate fetelor racite!]

Off fetele v-am citit cu grijile de dupa nastere, le am si eu..ieri am luat niste hainute, tot cu capse sa nu fie de dat pe cap..asa mici sunt, iar dimineata am deschis niste capse si mi se parea ca se inchid greu..si cum ma voi descurca...ufff [batcap] [batcap]

pupici

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa fetelor racite, si insanatosire grabnica cat mai repede. La Constanta e un frig de nu mai pot, de vreo saptamana tot amagesc si eu gripa asta care incearca sa ma prinda, sper sa fiu mai rapida ca ea. Eu ma tot chinui sa imi fac listuta cu ce mi-ar trebui pentru nastere, momenmtan inca nu am luat nimic. Cat despre morfologie, abia astept sa treaca timpul asta sa mergem si noi iar la cea de trim. 3. Va pup burtici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Raportez si eu rezultatele de la controlul de ieri.

Vestile sunt impartite.

Mi-a iesit in sange o anemie pt care mi-a dat sa iau fier si in secretia vaginala stafilococul auriu, pt care mi-a dat 3 zile oxacilina. Am plans toata ziua, desi dra m-a asigurat ca nu e absolut nimic grav sau neobisnuit, Am dat buzna si la dra de familie sa cer lamuriri suplimentare si a fost la fel de impaciuitoare. Zic ca-mi fac prea multe griji pt nimic, insa nu ma puteam gandi decat la faptul ca imi intoxic bebele mic si frumos cu antibiotice. Mi-este ciuda ca toata sarcina n-am avut probleme de sanatate si n-am luat decat vitamine, si tocmai acum spre sfarsit o dau in bara.

 

Mi-a mai trecut supararea la eco cand am vazut puiutul, care e maricel, are 2000 g si totul e perfect in regula cu el. Se pare ca placenta e putin cam lasata si daca si bebele mai creste mult, e posibil sa nasc mai devreme, insa sper sa tin cat pot de mult sarcina.

 

Cam astea sunt noutatile mele. Sper ca voi sa aveti vesti mai bune.

Va pup.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, cate gravidute racite!! Sanatate multa tuturor!!

 

AlinaMarinescu, felicitari pt bebe voinicel!!! Imi pare rau pentru vestile mai putin placute. Incerca totusi sa te linistesti, sa nu te stresezi prea tare ca ii faci rau lui bebe. Stiu ei medicii ce spun, ai incredere in ei!

 

Theo, felicitari si tie pt bebelina!! Lasa ca se vor inchide capsele, stai linistita :)

 

Eu bineinteles ca nu am dormit. M-am pus pe gatit si mi-am facut paste cu spanac si branza - ca pofteam de mult la ele. Am balotat o portie zdravana, sper sa nu imi fie rau de la ele...

Mai fac o incercare, poate de data asta ma ia somnul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...