Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(20)!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anaraluca la multi ani nepofinei!!!!

Si eu tre sa spal hainele lui bebe, joi ma duc la Iasi la control si trec si pe la apartament unde mai am haine de bebe, carutul, scoica de masina... si le iau pe toate acum.

Acum a venit timpul sa ne apucam si de varuit si pus parchet in dormitor, nu am nicio tragere de inima, va dati seama ce tragere are sotul mai ales ca da maine cu var chiar de ziua lui ca apoi plecam la botosani la socri pana se aeriseste in casa.

 

 

Fara cantar nu prea pot sa stau ca la cat sunt de paranoia pana se face luna sa mergem la control eu tre sa stiu daca a luat sau nu in greutate ca altfel o iau razna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, tuturor! Azi am avut programare la medicul anestezist si mi-a placut tare mult doamna. S-a uitat peste ultimele analize si mi-a spus ca medicii in general sunt niste isterici. Mi-au iesit transaminazele marite si ea a spus ca e perfect normal, ca si chestia cu diabetul e tot o exagerare, ca e normal ca organismul sa fie revolutionat in sarcina.  [:)]

Pe la noi sunt vreo 20 de grade si multa umezeala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

20 grade...hmmmm, vrei sa ne faci in ciuda, nu?? [soricel]  noroc ca de ieri avem caldura noaptea [pk] ca scazuse temp in casa la 21, iar pt mine e la limita de a-mi fi frig, ma simt confortabil la 23-24.

anima, ce greutate are bebelul tau (referitor la faptul ca e complet dezvoltat)? [:)] am si io o obsesie sa scap de riscul de nastere premarura [batcap] , sa creasca si micutul meu...asa ca va dati seama ca eu, ca si drianny, o sa am  cantar in casa (o sa-l primesc, laica cred ca e)...sper sa nu devin asa de nebuna sa-l cantaresc zilnic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

anima, ce greutate are bebelul tau (referitor la faptul ca e complet dezvoltat)? [:)]

 

Ultima data avea 2537 g...cred ca foarte bine avand in vedere ca fetita am nascut-o 2700g la termen si a fost perfect sanatoasa

Dar nu stiu daca asta e cel mai important....ea mi-a explicat ca incepand cu saptamana 36 daca s-ar naste n-ar avea nici o problema sa respire singur, sa suga, sa-si regleze temperatura, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...