Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(20)!


Recommended Posts

of...eu sunt schimbul 3... m-am trezit cu greata si am vomat de 2 ori...nu stiu ce se intampla, e prima data de cand am ramas insarcinata :((

si teoretic aseara nu am mancat nimic rau, doar niste pui fript cu o rosie si un pic de ardei ...

 

Ti-a picat rau. Mie mi se intampla sa mi se faca rau de la mancaruri pe care le toleram bine inainte. E bebel de vina , nu ii convin lui. [flo2]  Multa sanatate !

 

Neata la pranz gagici, va ajung din urma cu cititul. Am dat pe la birou nitel. Pe aici ninge. Nu in Piatra, dar la Tg Neamt, la Bicaz, mi-a zis lumea. Aici inca nu a venit dar pana diseara ninge si aici. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anima, bafta la neurolog! Si eu am mancarimi cumplite, fara dus si cremuit/ uns temeinic inainte de somn n-am nicio sansa sa adorm.

Fetele din schimbul 3, va doresc sa recuperati nesomnul!

Pe voi va doare burta? Mie mi se pare ca ma doare unde atarna greu capul copilului. Pe langa asta, nu ma mai pot intoarce brusc de pe o parte pe alta, ca zici c-am un sac cu pietroaie in burta, nu un bebelus. Si uneori simt si nevoia de-a indesa o margine de perna sub burta, in special cand stau pe partea stanga. Asa e si la voi?

 

 

Iexact la fel [:-)))]  Identic .... Mai putin mancatul pielii, pe mine ma manca doar burta, dar rau , imi vine sa-mi iau chelea si degeaba ma dau cu ulei de migdale sau creme, tot ma manca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Sper ca fetele de la schimbul 3 ati mai dormit putin. 

 

Anima, bafta la neurolog!

 

Merg si eu azi la dr de familie, acum ii alternez in fiecare saptamana, o data la dr de familie, o data la spital. Mai am de mers cu cainele la dr pentru vaccinul anual si restul de deparazitari, apoi la cumparaturi, am zi plina.

 

Alexandra, eu dorm cu perna sub burta de cateva luni ca simteam cum atarna in aer si ma trage in jos, si da, nu ma mai pot intoarce brusc.

 

Valeu bine ca mi-ai amintit , trebuie sa merg cu lupoaica la vaccin . [flo2]

 

Im pare rau ca ati dormit naspa, eu am fost ok. [clo]

 

Bafta Anima le neuro !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici la mine nu functioneaza uleiul indiferent de masline sau migdale. spirtul ce ma mai calmeaza putin.

Exact pe baza aceasta am dat , de hidratare, de aceea ma gandeam ca nu e ceva f.important.. dar cand vad ca ma scarpin mai rau ca maimutele la zoo [:-)))] .

Spor la cumparaturi si vaccinuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor...m-am intors!

Totul e ok...unda verde pentru cezariana!

 

Mancarimile mi-au aparut prima data azi-noapte....si numai in zona picioarelor...vorba Mihaelei...parca sunt maimuta asa ma scarpin...si fara spirt e jale

Eu oricum ma cremuiesc de 2-3/zi...folosesc de ani de zile gama Gerovital...si pana acum nu tu vergeturi...nu celulita...asta multumesc si mamei...cred ca e mai mult genetic

 

Alexandra...exact la fel simt si eu....asta de vreo saptamana....mi se pare ca am un sac de bolovani in burta cand trebuie sa ma intorc de pe o parte pe alta...simt si pe coloana care a inceput sa faca figuri

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, nasol cu varsaturile. Stiu din prima sarcina ca sunt oarecum frecvente in ultimele saptamani. Eu cu Clara am vomat la sfarsit de cateva ori, dar cu chin....mai rau ca la inceputul sarcinii. Cauza cred ca e legata de faptul ca stomacul e f inghesuit de bebe din ce in ce mai mare. In sarcina asta pana acum nu mi s-a intamplat dar nu e timpul trecut [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anima, ma bucur ca ai unda verde pt. nastere. Bravo, ti-am zis ca va fi ok. [flo2] 

 

Si eu tot de pe poarta-ma o sa iau wrap. Siteurile dubioase nu ma atrag. S-ar putea sa fie la fel, nu stiu ce sa zic. Dar e mai cunoscut siteul poarta-ma decat astia.  [fri] Ma gandeam si la boba, sunt niste diferente semnificative de pret si nu stiu de ce, sa fie de la nume doar? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...