Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(20)!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

:)) 

da, e dr meu :D

Nu-ti face griji, n-are de ce sa te refuze chiar si la 30 de sapt. E mult prea de treaba ca sa refuze ;))

Aaaa...ce bine imi pare ca mai e cineva pe forum la acelasi medic. [flo2]  Tu unde nasti cu el?  E de treaba, nu? Asa am auzit si eu. Am emotii, sper sa ma primeasca [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, e ff de treaba.

Pe mine m-a ajutat nu doar "pe partea medicala" dar si cu atitudinea pe care a avut-o.

Am avut in primele 3 luni probleme mari, cu un hematom maricel, cu stat in pat..si pot sa spun ca m-a ajutat f mult si cu sprijin psihic, la cat de speriata eram atunci...

Eu nasc la RM.

 

 

O sa fie bine, o sa vezi  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!!1

sa incerc sa scriu si eu macar 2 randuri acum cat stau priponita pe scaun k altfel  nu mai reusesc!!!!\

sapt asta, in teorie , ar fi ultima de munca, de luni ar treb sa  intru in prenatal, eu sper sa ma mai lungesc o sapt la munca dar sa vedem!! deja parca nu mai am nici o vlaga, in plus m-am pricopsit si cu un pui de raceala!!!!ufffff, treb sa imi fac curaj sa inghit ceva ceai de lamaie cu miere!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi, dupa ultima eco, am incheiat sapt 32 si ne pregatim de sapt 33, sper sa ne ajute D-zeu sa mai trecem cu bine inca 6 sapt, ceea ce va doresc la toate din inima!!!

 

in princiupiu mi-am cam luat km tot pt bagajulde maternitate, in ceea ce ma priveste pe mine, si cateva lucruri pt "Mandra" pt knd ne vom intoarce acasa!!! 

Mama mea se va ocupa de tinuta de iesit din maternitate avand in vedere k nu stiu cat de maricica va fi!!!!

inca ne gandim la o solutie cu dormitul knd vom fi toti 4 acasa!!! este km inghesuit sa fim toti 4 intr-o camera dar nici nu as vrea sa se simta  Juniorul exclus odata cu venirea bebelinei acasa, chiar daca ar treb sa doarma cu "tata mea" in cealalta camera!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!!1

sa incerc sa scriu si eu macar 2 randuri acum cat stau priponita pe scaun k altfel  nu mai reusesc!!!!\

sapt asta, in teorie , ar fi ultima de munca, de luni ar treb sa  intru in prenatal, eu sper sa ma mai lungesc o sapt la munca dar sa vedem!! deja parca nu mai am nici o vlaga, in plus m-am pricopsit si cu un pui de raceala!!!!ufffff, treb sa imi fac curaj sa inghit ceva ceai de lamaie cu miere!!!!

Sa te faci bine repede !! [pup]

Si mult curaj la ceai cu lamaie mai toate avem starile astea pe aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kmy, pai sa mai stea bebelina la caldurica  [:)]

 

fetele care ati intrat deja in prenatal, concediul respectiv e eliberat de medicul de familie? sau de ginecolog si validat de cel de familie?

 

nu mai stiu (deh, stiti si voi ca memoria nu e punctul forte al gravidelor [:)] ) cine intreba acum ceva timp de aspenter; mie dr mi-a zis sa iau pana la 32s, mai am putin [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am adormit si eu la loc. Acum ma simt mai bine odihnita.

Am vorbit si cu verisoarii mei se minunau ca ninge in brasov nu-mi vn sa cred ce devreme, parca prea devreme.

Eu la fel ca anima visam la o toamna tarzie.

Eu astazi imi voi lua concediul prenatal.Il iau de la medicul de familie.O sa ii duc adeverinta de salariat si ea imi elibereaza certificatul medical( se da lunar pana implinesti cele 126 de zile). Deci azi voi lua pt perioada 1-31 oct.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...