Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei de noiembrie-decembrie 2013(20)!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pe mine a inceput sa ma dispere atata frig, mai ales k stau la casa( kre inca nu este in totalitate finalizata si prin urmare avem pierderi de caldura) si trebuie s afacem foc k sa schimbam aerul in casa!!!!daca se continua in ritmul asta cu racirea si se adeveresc prezicerile cu iarna, cred k vom boteza bebelina in primavara knd va fi cald!!!!

de altfel si plimbarile afar vor fi un lux pt noi, mai ales k la mine bate vantul incepand de acum din toamna pana la sfarsitul primaverii, parca am fi poarta de acces in tara pt vant [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap] , la care, clar se adauga nametii  de zapada pe kre nimeni nu vine sa-i curate k suntem la granita dintre oras si o comuna si fiecare primarie isi arunca atributiile uneia alteia, dar ma rog , asta e alta poveste......sanatosi sa fim noi, k le vom duce pe toate!!!!

Asa este peste tot .. politica e urata rau dar ce sa facem trecem noi peste.

Buna ideea cu botezul mai in primavara pe gerul asta inghetam noi dar un pui mic de om.

Din cate am auzit ei cand sunt mici nu-si regleaza temperatura singuri abia dupa ce mai trece timpul invata cum sa faca asta. Asa o fi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este peste tot .. politica e urata rau dar ce sa facem trecem noi peste.

Buna ideea cu botezul mai in primavara pe gerul asta inghetam noi dar un pui mic de om.

Din cate am auzit ei cand sunt mici nu-si regleaza temperatura singuri abia dupa ce mai trece timpul invata cum sa faca asta. Asa o fi?

 

 

Da, ca nu au suficienta grasime sub pielicica si de aia nu isi pot regla.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu de azi la fel ca si voi sunt in prenatal, oficial, ca de fapt sunt la birou [pk]

Ana ma bucur ca oficial esti in prenatal. Acum esti putin mai linistita ca nu mai trebuie sa fi conditionata cu statul la birou foarte mult. (stiu ca spuneai ca daca se poate te vei duce pana in apropiere).

Si daca intr-o zi nu vei avea chef , poti sta acasa fara probleme.

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaa citisem ca ninge la Brasov , ioii ce fain, mie imi place cand ninge. [il]  Eu am si facut facultatea si masterul acolo si mi-a ramas in suflet orasul. Am si rude acolo de altfel . Nu mai zic prieteni.

 

Mama mi-a povestit ca atunci cand m-am nascut, acum aproape 30 de ani, pe 7 oct. era o zapada si o zloata ... Deci se poate si din octombrie sa ninga [pk] 

 

Iaca mi-am amintit ca imi propusesem ca la 30 de ani sa ma imbat crunt [:-)))]  Socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. Poate totusi beau o gura de ceva natural, vin ceva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana ma bucur ca oficial esti in prenatal. Acum esti putin mai linistita ca nu mai trebuie sa fi conditionata cu statul la birou foarte mult. (stiu ca spuneai ca daca se poate te vei duce pana in apropiere).

Si daca intr-o zi nu vei avea chef , poti sta acasa fara probleme.

[pup]

 

 

Teoretic da, practic o sa-mi zbarnaie telefoanele in cap. Azi dimineata la 8 si ceva suna mobilul , imi venea sa injur pe toate limbile. Si nu pt altceva, ca eram deja treaza, dar pt ca unii chiar nu pricep ca nu muncesti la program si nu ii duce capul. Daca tu te trezesti la 6-7, nu ma trezi si pe mine, mai ales ca tu ai nevoie de mine, esti la mana mea. Desigur e o ora decenta, nu e ca si cum m-a sunat la 6. Bai dar daca poti astepta pana pe la 9, asteapta naibii si nu ma freca la cap. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! sa avem un cap nou plin de vesti bune! apropo, azi e Acoperamantul Maicii Domnului, sarbatoare importanta pt protectie si prunci.

Offf, bine ca am aflat si eu dupa c am spalat o masina de haine [batcap] dar le-a spalat masina, e pacatul ei, nu?:) si asa am probleme cu uscatul ca pe vremea asta e o umiditate si in balcon si se usuca saptamana viitoare [batcap]  si noi suntem aproape 4, deh:D numai Elizei nu am inceput sa ii pregatesc nimic, am o tragere de inima, mi-e si lene sa ma gandesc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...