Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...
  • 4 years later...

Cred ca Dubaiul a devenit o destinatie la indemana fiecarui,observand frecventa zborurilor Bucuresti-Dubai si viceversa.

Daca nu ar fi caldura asta infernala,cu siguranta ar deveni destinatia preferata de vara a multora,luand in considerare paleta larga de activitati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De obicei e mai scump avionul,insa acum sunt oferte speciale,pentru ca putini se incumeta la vacante la 44+ in miezul zilei.Umiditatea e la ordinea zilei ,de asemenea.

Momentan sunt preturi de nerefuzat la hoteluri,chiar si la cele cu "mot".

In plus e Festivalul Cumparaturilor de Vara la mai toate mallurile din Dubai,preturile fiind chiar foarte acceptabile + multe activitati in spatii inchise pentru copii.

Exista si Modesh,mascota verii pentru copii,si acolo unde e el,e multa binedispozitie.

Eu avand copil adolescent,nu mai stiu de el,insa inainte il gaseam an de an la World Trade Centre.

 

In ceea ce priveste caldura,daca ai cazare la malul marii,briza ei atenueaza cu brio valul de caldura,iar daca aveti doar piscina,isi face si ea,treaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu va recomand sa nu ezitati sa va cazati in Ras al Khaimah,un emirat aflat la doar 45 de minute de Dubai.

Aproape toate hotelurile au iesire la mare,au transport zilnic cu autocarul la Dubai,una-doua drumuri sunt chiar gratuite + exista si maxi taxi care pleaca exact din fata hotelului Rotana Cove (paradis tropical in mijlocul desertului),la fiecare 30 de minute de dimineata pana seara la 23, la doar 9 dollari cursa.

Pentru cei ce urasc forfota Dubaiului,recomand Fujeirah,emirat cu iesire la Oceanul Indian,cu temperaturi putin mai scazute.

Aqua Meridien ,Mina al Salaam si Rotana ar fi cele mai frumoase,insa pentru un buget mai strans ,dar avand facilitati de 4* Radisson Blue,Oceanic si mai sunt si altele,mai ieftine,dar fara iesire directa la mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Dubai,sa nu ezitati sa va cazati in zona Marina,e absolut superb!

Normal,fiecare isi poate gasi cazare,in functie de interesul pe care il are si buget bineinteles.

Slava Domnului, hoteluri sunt cu duiumul,in general peste 4 stele,iar sederea mereu placuta,caci forta de lucru nu e asa de acra ca in Ro.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...