Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 2 )


Recommended Posts

buna dimi....

lorena tu tot la ore dinastea te culci ???

ma bucur ca sunteti mai bine.

 

fleur si nu i au dat si lui sa pape?mi l si imaginez mititelul cum se uita la ei...:)

 

rocsy cum sunteti?

 

nectarerul o fi bine?

 

nu va mai fie ciuda ca azi nu ma mai culc iar:)))ma pun sa fac putina treaba..

pupici

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 341
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

multumim de bunatati!

wow, ce bine arata, imi aduce aminte de vacanta ...

 

Abia astept vacanta scolara de la inceputul lunii nov. [pk] , mergem la bunici sa facem o cura de aerosoli - sper sa tina vremea cu noi

 

I-am luat bambinei cosmonaut de iarna, am gasit la HM- roz sau albastru.i-am luat roz, o sa mi se faca greata de atata roz [:-)))] , e ca o acadea umblatoare [il]

 

Ali ce harnicutza esti, ce gatesti azi? [buca] Eu cred ca o sa fac lasagnia si mancare de gutui ca mi-a adus tanti de la care i-au lapte niste gutui super

 

Nectarel e bine, e acasa, poate intra ADA sa ne dea vesti

 

Lore- cum a vomitat lapticul? a baut mult si cu pofta?Cum adica vrei sa o intarci de bibe?Ai mei au baut noaptea LP pana spre 2 ani sau mai bine...

 

Eu credeam ca la inaltimea mea sub 60 arat bine, dar m-as multumi si cu 61...

 

Ptr purici - pana intra Vera- sunt solutii la farmaciile veterinare, trebuie sa schimb asternuturile, sa dai cu otrava tot, inclusiv pe jos si apoi sa pleci de acasa si sa vii sa faci curat- nebunie ...

 

Nasol cu vecinii plini de musafiri din astia, pe sot l-au piscat?

 

O zi bunutza...si copii cuminciori

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ile intre timp am sters faza cu puricii ptr ca ma gandeam ca poate nu vrea vera sa scriu public :))).nu am mai stiut unde a scris ea.pe el nu il musca:))

mersi de sfat.am schimbat deja toate paturile.

 

si eu am lasagnea la cuptor hi hi:)))dar mi a pregatito o prietena...si mai am si supa la fiert si gratar cu piure...

si denisucu papa deja mamaliga cu branza.hai ca chiar sunt harnicuta azi:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello,

 

Ce fac fetele? vad ca sunteti harnice rau... ma faceti sa ma simt prost. Cred ca, in viitor, candva in viata asta o sa ma duc la niste cursuri de gatit  :)))

 

Ile, la promenada e foarte misto, poate totusi vii. Sus este o terasa maaaare de tot, cu bancute, pomisori si o pajiste cu iarba. Au amenajat chiar si o fantana arteziana. E numai bine de plimbat bambina pe afara. Hai ca chiar vreau sa te vad... ca ma enervezi cu kg alea ale tale...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Mai eu recunosc, cand las fetele cu bona sunt ceam mai fericita, nu am nici cel mai mic semn de constiinta in mine .... ma duc la cabinet fluierand si acolo ma relaxez total pana cand ma mai scoate vreun pacient din sarite, noroc ca se intampla rar .... dar acum o am pe soacra-mea cea pacienta si mai am putin si urlu !!! Eu de mult i-am zis sotului ca e bolnava cu capul si are nevoie de un psiholog impreuna cu depresiva de sora-sa ! 

Florin sta cu fetele, nu e problema decat la capitolul rabdare, mereu gasesc fetele plangand sau pedepsite ca cine stie ce o mai fi facu, nimicuri in general , nimicuri peste care eu trec cu vederea , el nu si de aici scandalul ... de exemplu, avem o masuta mica in hol pe care Sofia se urac in picioare si sare jos, eu i-am explicat ca poate sa isi rupa sau luxeze piciorul , sotul cand o vede e panicat si incepe sa urle iar scandalul e in floare. Oricum explicati acu masa o dau in fiecare zi, dar eu macar nu incep sa urlu sau sa pedepsesc copilul ca nu are nici un rost, maine o ia de la capat.

 

Papanasii mie imi plac doar fierti, bine mananc si din cei prajiti dar foarte rar , poate o data pe an cand mi se pune pata, nu prea suport prajelile si le evit in general.

 

Nectarel e mai bine scria Claudia pe FB.

 

Ile : dar ce inaltime ai de zic fetele ca esti inalta ? Iti tin pumnii sa revii la silueta pe care ti-o doresti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ile pune si tu reteta de mancare de gutui ca am si eu lada de la socra-meu direct din pom :)))

 

Nici eu n-am prea multe mustrari de constiinta cand il mai las cu bona o ora peste program, ca sa am un pic de timp si pentru mine/noi...

 

Cred ca we asta fugim pana la munte. Am nevoie de niste concediu sa dorm vreo 12-14 ore.. ca maseluta asta ne da bataie de cap. Azi s-a trezit la 7.45...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Carmen, hi, hi, tu te plangi ca se trezeste la 7:45, al meu are ora de trezire undeva intre 6:00 si 7:00, mai aproape de 6 deobicei... Ce fain, weekend la munte...

 

Mai vine si Ile cu aerosolii ei de vacanta...imi vine sa-mi pun gheara-n gat.

 

Lorena, nici eu n-am inteles de ce vrei s-o intarci de bibe. E vorba de lp, vrei s-o treci pe lv? Cum necum, un lapte tot va bea. Eu invers, vreau s-o lase pe tzitzi si sa bea cat mai mult lv, dar imi face mofturi....nu stiu cand se va intarca, cred ca o sa fie de cosmar procesul.

 

Ma bucur ca Nectarel e bine si e acasa, mititelul drag.

 

Aici a inceput sa miroasa a iarna, dimineata sunt inghetate masinile, trebuie s-o demarez din casa ca sa se incalzeasca pana coboram.

 

Ali, care-i treaba cu purecii? Aveti catel, pisica? Ce harnic si Denis cum papa el branza cu mamaliga de dimineata, baiat mare ce mai. Al meu nu mai suporta branza de vaci si trebuie sa i-o "ascund" in diverse (de ex. papanasi). Dar mamaliga ar papa cu nemiluita, mai ales cu peste.

Azi te decretam campioana la bucatarie.

 

La gradi ii da si lui mancare, cum nu, doar v-am povestit faza ca eram in intarziere si l-a pus asa mai la coltul mesei ca nu mai avea loc... pt prima data m-am uitat si eu cum se comporta la grupa asta si cand l-am vazut asa cumintel si cum se uita rugator sa-i dea si lui, nu stiam daca sa rad sau sa plang.

 

Nu incetez sa ma mir cate invata de la o zi la alta. Acum ii spun sa stea jos sa-i pun sosete sau papuci. prima data cand i-am cerut a zbughit-o la bucatarie si nu-l mai auzeam. Cand ma duc sa vad ce face, isi desfacuse un scaunel pliant (mic, ca o treapta) si statea pe el, ma astepta sa-l incalt....

Progreseaza la catzarat, in schimb mai avem mult de lucru la coborat de pe "inaltimi" (canapea etc). Da sa coboare cu fatza si nu-i iese, normal.

 

Mie varsta asta a lor mi se pare cea mai fascinanta de pana acum, au o capacitate de imitare si de invatare extraordinare. Ati observat la ai vostri ca nu (prea) se mai joaca cu jucariile, ci cu obiecte din casa, imitand activitati de-ale noastre, casnice, nu? (vezi Patrick cu aspiratorul etc).Ma uit la el ca la film, si mi-am luat si o carte, cu activitati de stimulare Montessori.

 

Va pup, ma duc sa ma pregatesc ca poate lucrez dupa amiaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am refuzat suplinirea de dupa amiaza ca era la o scoala unde nu exista parcare pt profesori! (daca va imaginati asa ceva). Intr-un cartier super-aglomerat unde ar trebui sa dau ture minimum juma de ora ca sa gasesc unde sa parchez la mama' naibii.

Hai ca m-am enervat, uneori as vrea sa plec din orasul asta "metropola" sa ma stabilesc intr-un orasel mic, la tara.

 

Lorena, m-ai intrebat daca Eric papa carnea asa intreaga, evident nu, atunci "furase" si farfuria si furculita mea ( e o portie de om mare acolo). Lui ii dau carnea taiata bucatele cu cutitul, si o papa cu furculita lui mica sau cu mana. Ii pun alimentele direct pe tavita scaunului, daca i le dau in castronel are o placere nespusa sa-l rastoarne.

 

Mai fetelor, uitasem sa va intreb, voi cum procedati cu scutecele murdare? Avem o probl. serioasa cu mirosul. Le pun in pungute anti-miros (cica) legate bine, intr-un cos cu capac in baie. Pana scot gunoiul afara(1-2 ori pe zi) nu va spun cum miroase cosul, tre sa-l spal cu detergent de fiecare data. Stiu ca sunt niste cosuri speciale pt scutece, are cineva, merita investitia? Acum de cand mananca precum oamenii mari, s-a "imputit" rau de tot problema....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...