Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 2 )


Recommended Posts

  • Răspunsuri 341
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ilenuta, sanatate, vezi sa nu-i dai si Bambinei, decat anticorpii din lapte!

 

Am pus toate mancarurile la fiert (supa de pui, cartofi pt piure, carne de vita pt tocanita), banana bread e aproape gata...mama ce harnica sunt. Mai am de tocat legumele si de facut inabusit niste ficat de vita pt. cel mic. Sper sa fie toate gata pana spre amiaza, sa ies si eu apoi un pic sa ma aerisesc.

In weekend nu pot gati din cauza baiatului, de fapt pot dar intr-un timp mult mai lung. Mai facem doar eventual un gratar ceva.

 

Sa aveti o seara placuta de inceput de weekend cu piersicute sanatoase si cuminti.

 

Ah, am uitat sa va spun ca acum la gradi ii invata ca la sfarsit de program sa stranga jucariile, mai precis cele cu care se joaca la momentul respectiv. utila invatatura! Cand vin parintii sa ii ia educatoarea striga : Ramasse! (strange) si-i da o cutie sa puna mingiuta de ex.. Eric la faza asta imi da mie mingiuta sa o pun in cutie...dar il iertam deocamdata ca e cel mai mititel din grupa :)

 

Maria, Muraturica, Freedelia, voi ce mai faceti? Valy? Mi-e dor si de Antoniap, si de Letizia....

 

Va pup.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, am avut zi de bucatareala. De acum saptamana viitoare pe vremea asta...

Am fost si pe afara, e frig de nu-ti arde de nimic decat sa te intorci mai repede la caldurica. I-am luat piciului costumas de Halloween, sh, tigrisor, sa vad daca-i vine. A, si i-am luat si un cosmonaut in urma sfaturilor voastre, cred ca e varianta mai buna pt. iesit la joaca in zapada cand o fi. Pt. gradinita are geaca si salopeta, dar vreau ceva mai gros, ma refer la geaca.

 

Porumbita, ce inaltut e Victor! Suplu si inalt. Cum se descurca la cresa/gradinita, ii place? cand ai timp poate ne povestesti.

 

Noapte linistita [mata] !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Noi am fost intr-o vizita de dimineata, iar la inroarcere, pe la 12.30, a dormit in masita jumatate de ora si asta I-a fost tot somnul pe ziua de azi, fiind treaza de la 7.30.,.....a fost o zi chinuitoare, a fost obosita si maraita, am incercat in nenumarate randuri sa o adorm, dar nu am reusit.

Ador iesirile, dar nu imi place ca dau copilul peste cap si pe mine.......

 

Trebuie sa ma documentez, dar de sapt viitoare vreau sa ma apuc de regim, ca deja am dat-oin nesimtire......

 

Fleur, esti o vrenicuta in bucatarie.

 

Porumbita, ce baiat inalt ai! Onuta are doar 77 cm si 9, 300kg. Eu pana in clasa a 5-a eram foarta inalta fata de ceilalri colegi, eram cu un cap mai mare decat baietii, dar am ramas mica, iar in clasa a 8-al eram penultima din clasa ca inaltime......asa ca nu imi fac orobleme pt inaltimea Onutei. Plus ca pe curbele de crestere e bine ca inaltime.

 

Va pup ca m-a luat somnul! [Mata]

 

Ile, sanatate multa!

 

Ada, ma bucur ca sunteti bine. Si eu am fost panicata cu Onuta cand a fost bolnavioara si tot asa un amalgam de cauze....viroza, bacterie, eruptie dentara......de cand cu bacteria, in cazul nostrul ecoli, sunt mult mai atenta cu stersul manutelor, nu prea am mai frecventat locurile de joaca, nu mai are voie sa manance nimic afara decat in carut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ada bine ca ati scapat.si noi ciugulim de toate de pe jos.de la nisip,pamant pana la chistoace,coji ciji de seminte...(de dat cu capu)le ia smechereste,se uita pe furis la mine si pana apuc sa iele iau tot mai nimereste cate una in gurita.acum incepe sa priceapa...zice kk si le arunca...dar cateodata tot nu se poate abtine.sper sa treaca perioada asta cat mai repede.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...