Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 2 )


Recommended Posts

Neata! Dau si eu cafeluta in dimineata asta!

 

Ada, sanatate multa lui Nectarel! Asa am patit si noi data trecuta....s-au suprapus toate si enterovirusul si eruptia dentara.....e tare greu, dar ei sunt puternici si trec peste repede!

 

Porumbita, intradevar, cate pot face la varsta asta daca sunt in colectivitate!

 

Fleur, interesant cu schimbarea grupei si a patutului cu salteaua! La grupa urmatoare dorm in picioare? Glumeam...... Cum s-a acomodat?

Ziceai ceva de papanasi? Ce rau suna! Vreu si eu o portie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 341
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare dragelor.Noi nu facem bine.Suntem in spital cu amigdalita,diaree, explozie dentara, temperatura peste 39.Am ajuns azi noapte de urgenta. Vai de capul nostru. Are perfuzii sa nu se deshidrateze. Suntem la Medlife internati.Eu am venit la birou ca aveam programari si m-a schimbat soacra-mea.Sper sa ne revenim, ca tare mila imi este de el.

Scuze ... am dat like, am vrut sa citez mesajul .... butoanele astea ma scot din sarite !

 

Sper ca sunteti mai bine, dragutul de el ....sanatate mult viteazului Nectarel !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ali de ce chinui copilul cu alt lapte??

Cand nu esti tu o sa adoarma fara tzatzi, sunt sigura, doar nu crezi ca o sa schimbe tzatza pe sticla ?:))) ( nu la varsta asta...:)))

Parerea mea sa il lasi o zi sa vedeti cum merge, eventual program scurt,

Uite Porumbitza si Ana alapteaza iar copiii dorm la pranz cu altcineva fara tzatzi si fara alt lapte. A mea la fel...cand sunt plecata adoarme singurica fara nici un lapte

 

 

 

 

Pai problema vine de la educatoare ... sau cel putin asa vad eu, au descurajat-o din start !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur : Eric a schimbat deja grupa ? Pai nu trebuia de la un an si jumatate ca parca eu asa intelesesem cand ai pomenit prima data !

Succes la noul job, sunt sigura ca te vei descurca de minune :-) si sper ca in timp sa gasesti ceea ce cauti !

 

Azi mi-am luat liber, am avut cateva saptamani mai grele si weekendul asta vreau sa ma relaxez .... pe cat posibil !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata.

Ada, imi pare rau sa aud ca sunteti internati. Sper sa se refaca baiatul cat mai repede. Si la noi s-a suprapus infectia urinara din iulie peste eruptie si am inteles ca de aia a fost asa violenta (si de aia).

Fleur, mersi de reteta. E simpla asa ca imi fac si eu curaj ca tot e sezonul dovlecilor. Aurora papa dovleac la cuptor sau la abur cu iaurt. E topita dupa combinatia asta. Mai noi vad ca e innebunita si dupa mamaliguta cu branza. Ar manca la toate mesele. Norocul meu ca se face usor si aia. :)

Ioana, cum e la soare? 

Ali, si eu zic ca educatoarele au pus gresit problema. Normal ca nu va accepta copilul alt lapte atata timp cat are sanul la dispozitie.Cu putina atentie din partea lor va intelege ca la gradi trebuie sa adoarma altfel.

Eu ii dau sosete si in casa si la somn. Si noi stam cu sosete....Am noroc ca a mea doarme in sac si nu am problema dezvelitului.

Fleur, ma bucur mult ca ai gasit o oportunitate in invatamant. Bafta multa. Sigur te vei descurca.

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helou, helou,

 

Ce fac fetele mele dragi? Eu am avut niste zile mai aglomerate la serv si nu am apucat sa mai scriu.

 

Ile, te astept aci la promenada? [pk]  [flo]

 

Ali, dupa ce ca erau putine kg alea date jos, ai mai taiat si tu din ele [:)] . Erau de fapt 4 in 2 luni. :))))). Eu cu cresa si alaptatul nu stiu ce sa zic, dar am observat ca fac ei asocieri...

 

Fleur, m-am exprimat eu gresit, am bagat tripla negatie si nu s-a mai inteles nimic.

Vroiam sa zic ca m-am convins ca intelege tot, dar nu vrea sa vb. Vad ca de cateva zile a inceput sa exerseze diverse cuvinte/onomatopee... el fiind foarte silentios de fel. Nici nu se aude ca am copil in casa. Felicitari pt job si iti tinem pumnii sa iasa bine.

 

Ioana exact zilele astea ma uitam la o oferta de revel pt dubai... ce frumos de voi. Si mai ales ca sunteti si cu tati acolo.

 

Lore, ce frumos doarme Onuta :)))

 

Ada mi se zbarleste pielea pe mine cand aud de spitale si perfuzii [pup] Multa sanatate lui Nectarel, sa se faca bine repede sa plecati de acolo.

 

Patrick cred ca este iar in mijlocul unei maselute, ca de 2 nopti se trezeste plangand noaptea pe la 5 si sta treaz vreo 2 ore+...cum a facut si la cealalta maseluta :(((.

Ca si achizitie, s-a prins, in sfarsit care e treaba cu masinutele alea pe care sta si trebuie sa dea din picioare sa se deplaseze. Desi o are de vreo 6 luni, abia acum a prins miscarea.

 

Re sosete, noaptea doarme in salopeta cu totul. Dim il schimb in pantaloni si body, si ii pun sosete cu talpa de silicon sa nu alunece. Cu sacul nu are o problema, ca eu i l-am descusut in partea de jos si ii vine ca o rochita :))) L-am refolosit pe cel de 70 cm, pe care iarna trecuta nu-l folosise decat de vreo 2 ori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...