Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce culoare vor avea ochii bebelusului


Recommended Posts

  • Administrators

interesant pentru gravidute curioase"

 

 

Ce culoare vor avea ochii bebelusului?

Culoarea ochilor bebelusului este un subiect fascinant care i-a preocupat pe viitorii parinti dar si pe cercetatori timp de secole pana cand stiinta ne-a oferit un mod mai bun de a intelege culoarea ochilor si modul in care se transmite. Daca vreti sa va prezicem doar culoarea ochilor bebelusului la nastere, puteti fi aproape siguri ca bebelusul se va naste cu ochii albastri. Nou-nascutii au adesea ochii albastri, care in general se inchid apoi la culoare pe masura ce sunt expusi la lumina soarelui. Ce culoare insa va avea dupa ce culoarea ochilor devine definitiva, aflati de la Desprecopii.com.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mda.....mama-mea cu ochi albastri, tatal ei la fel, bunica ei la fel, taica-miu caprui, mama lui albastri.

Ce culoare au ochii mei? caprui, bineinteles.

Ce culoare au ochii actorului MULATRU din Grey, a carui mama e suedeza si tatal NEGRU? Albastri, normal....viata nu e corecta :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar sunt curioasa ce culoare a ochilor va avea printisorul meu ....ca eu am ochii caprui si tati verzi..se spune ca baietii seamana cu mamele decii ...cred ca va mostenii ochi mei ...ramane de vazut pana la proba contrarie ..

Nu e neaparat sa mosteneasca culoarea ochilor vreunui parinte.

Ex. din familie: mama are ochi verzi, tata caprui, iar copilul (baiat) are ochi albastri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mda.....mama-mea cu ochi albastri, tatal ei la fel, bunica ei la fel, taica-miu caprui, mama lui albastri.

Ce culoare au ochii mei? caprui, bineinteles.

Ce culoare au ochii actorului MULATRU din Grey, a carui mama e suedeza si tatal NEGRU? Albastri, normal....viata nu e corecta :)))

 

Xio tu ai vazut multi negri/mulatri cu ochi albastri? Hai sa fim seriosi, iti dai seama ca are lentile de contact colorate.

 

Parintii mei au amindoi ochi caprui, eu am ochi albastri. Sotul meu are ochi verzi, eu albastri, copilul caprui. Nu cred e vreo regula anume care se aplica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...