Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce culoare vor avea ochii bebelusului


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si tot in tonul subiectului...sotul si familia lui albastri....ca cerul..mama verzi..eu negri....fiica-mea i-a avut verzi pana la un an..apoi s-au facut ca ai mei.....acu` vad cand stain lumina zilei sunt de fapt vreo trei culori...caprui inchis pe margine..verde caprui in interior.

 

Daca e in casa sunt negri negri,daca e afara sunt spre verde cu combinatia de mai sus.

 

Sincera sa fiu as fi vrut sa ramana verzi.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu neaparat. am niste prieteni, amandoi negri, una dintre fete are ochii gri-albastru. si stiu sigur ca nu are lentile la 3 ani :)

 Negri cu ochi albastri sufera de o mutatie genetica foarte rara WD, mi-e greu sa cred ca toate vedetele de culoare cu ochi albastri sufera de acesta boala. Eu am avut 2colege negre cu ochi albastri si par drept. Ambele purtau lentile colorate si peruci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, eu cred ca nu e intamplare. Exista o regula dupa care functioneaza chestiile astea:)

Uite aici: http://www.infobazar.ro/sanatate/Culoarea-ochilor/Culoarea-ochilor-mostenire-genetica

 

Dupa calculele de pe un site mi-a iesit si mie ceva procent de sanse sa fac copii cu ochi albastri, dar cine stie la a catea incercare ar fi iesit. Mama verzi, tata caprui, eu caprui. Sotul verzi. Un copil verzi, un copil caprui:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...