Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

7 greseli care iti distrug tenul ireversibil


redactor

Recommended Posts

  • Administrators

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/greseli-ten.jpg

 

Tu faci greseli care iti pot distruge ireversibil tenul?

Stiai ca indiferent daca folosesti creme scumpe sau foarte naturale, masti de toate felurile si orice altceva care ar trebui sa iti ajute tenul ... ai putea face niste greseli imense chiar tu? Iar toate aceste greseli iti vor distruge tenul ireversibil, din pacate.

Citeste 7 greseli care iti distrug tenul ireversibil

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cum e "6. Aruncati produsele de ingrijire a tenului care contin alcool" o greseala ireversibila? [:)]

In plus, ambele creme mentionate de voi contin alcool (desi alcoolul din ele e ok - fatty alcohol, insa nu e dezvoltat subiectul in articol unde sunt puse toate la un loc).

 

"Daca ai auzit de microdermabraziune sau tot felul de peeling-uri chimice, mai bine evita-le. Iti vor distruge definitiv pielea." Nu [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crema din imagine nu m-a ajutat...dimpotriva...imi transpirè fata imediat ce o pun...deci se elimina apa...

2. Beau multa cafea.

3. Fumez moderat.

4. Dorm pe burta de cand ma stiu, mai putin in lunile de sarcina...

Sa nu lungesc vorba...am 39 de ani si nu am riduri. Tenul este minunat. (Am folosit crema solara timp de  o luna-protectie 50 si la intreruperea ei dupa o luna mi-au aparut pete solare, Evident ca imi puneam inainte cu o ora crema solara...ieseam afara la plaja).

 

Ce folosesc? Tarata la spalare, curatare si hranire; apa de trandafiri pentru inviorare, o data pe saptamana masca naturala. Somnul este evident important (somnul odihnitor, fara vise, fara tulburari...) Nici un rid la gat. Ma gandesc ca este si mostenirea genetica pricina...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit ca pentru diminuarea petelor solare(doar dupa utilizarea cremei mi-au aparut) ...se foloseste uleiul de ricin. Intradevar, dupa trei saptamani petele s-au estompat....oricum pentru verile viitoare sau zilele cu soare voi incerca sa ma protejez cu palarii, esarfe... Daca voi cunoasteti alte metode de apararea fetei impotriva Soarelui ,va rog, scrieti-mi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zat de cafea.....eu ma curat in fiecare seara....mi-a spus o farmacista batrana,lucra in Iasi....ca pe langa faptul ca e un bun exfoliatir,curata,nu aspreste tenul...si il tonifica.Adevarul e ca arat cam cu 8-9 ani mai tanara decat varsta mea reala....n-am riduri...si mi-e frica de creme..cu cat mai sofisticate cu atat mai nenaturale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...