Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Suspiciune consum substante interzise


isabela

Recommended Posts

Andacos, eu vb din postura de copil care a avut acces la asa ceva. In gashca mea de prieteni a fost la un mom dat si inevitabila faza de fumat. Eu am stat cu tigarile sub nas si nu am incercat, ca nu am avut nevoie, eram destul de 'cool' si fara :)))

Glumesc, nu am simtit nevoia, si in plus nici macar nu stiu sa trag in piept.

Bineinteles ca depinde si de persoana implicata, eu stiam ca prietenii mei fac asta doar de distractie, si ca raman la stadiul asta, au fumat cateva si gata.

Nici vorba sa incerce mai mult.

Nu stiu care e relatia mama-fiica, vorbesc doar din perspectiva mea. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am fost la centrul acela. Nu au un psiholog. Este un medic. Nu inteleg, cum la astfel de probleme, sa nu ai angajat un psiholog. Ne-a spus sa ne ducem sa-i facem testul, si daca este pozitiv, sa mearga la consiliere, iar daca pe ei ii depaseste problema, o trimit la un psihoterapeut. Ea oricum merge de 2 luni la un psiholog.

 

Nici acum nu stiu ce s-a intamplat cu adevarat la scoala. Mi s-a comunicat ca un elev a fost prins, la scoala, nu mi s-a spus daca fumand sau distribuind tigari marihuana, si strans cu usa, ar fi dat numele mai multor elevi carora le-ar fi dat.

 

Diriginta aseara, mi-a spus, ca ii pare rau, ca e un copil foarte bun, cu o inteligenta peste medie, dar ,la prima abatere o "zboara" din scoala, ca nu are nevoie de asa ceva in clasa, ca nu are de ce sa-si bata ea capul cu astfel de elevi. Si mi-a recomandat sa o tin inchisa in casa pana la 18 ani. Bun sfat,nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, nu e copilaresc, o mare parte dintre cei care care am copilarit au incercat Marijuana. Nimeni nu a ajuns la mai mult. E ca si alcoolul, daca te duci in Olanda fumezi Marijuana la cafea, cati crezi ca nu merg acolo doar ca sa incerce?

 

Important este cum este ea ca om si daca intelege ca sa faci ce fac altii doar ca sa te integrezi nu e cool deloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...