Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011(55)


Recommended Posts

poaffff ce ma oftic ca scrisesem un mesaj si ni stiu cum l-am pierdut\

azi cat pe ce sa nu mai intru pe net....

mi-a picat receiverul de pe la 12 noaptea si la 7 am sunat la rds cu gandul sa vina astia cat mai dimi sa mi-l repare.....da nu prea am fost gand la gand cu duduia de la capatul firului...

m-a intrebat daca sunt acasa azi..eu zic DAAAA...ea ok...toata ziua eu daaa.....bon....pai baietii ies pe teren la 9....pana la pranz vor ajunge la dvs....bonnn...A cum s-a trezit a inceput ca vrea desene....am pacalit-o eu cu una cu alta ..dar timpul a trecut si s-a facut 16 si nici A nu dormea fara desene nici nenea nu venea sa ne repare teveul....sun iar si tanti imi zice....a pai nu ati zis ca sunteti toata ziua acasa .....vin baietii....v-am programat in intervalul 18-30-22h....CEEEEE? esti nebuna cucoana....moama ce am mascarit-o....bay ce nesimtiti ...ma programaSe ea....da nici nu m=a sunat sa-mi spuna....dupa ce m-am certat cu ea in nici 15 minute ma sunau baietii pe celalat telefon ca sunt la poarta...deci fetele care aveti probleme la rds cand sunati pt service dati cel mai mic interval de ora in care ziceti ca sunteti acasa,ca sunt niste porci astia....

 

 

despre noi mucii s-au mai dus ...tusea expectoranta vad ca persista....rar dar tuseste....azi aveam in plan sa merg la medic ,ca era si orl ista pe aceesi tura ii ceream sa mi-o vada si ea.....acu,m maine sa vad cum au program.....

a, si asera am spart si sticluta de sirop expectorant pe care tocmai o cumparasem....si nu luasem decat o doza si dupa ce am citit-o pe Miki cu leacurile ei ....imi parea asa rau ca ii cumparasem chimicala....cred ca DD vazut.....azi culmea ca nimic de tuse nu am mai avut in casa....sa vad daca imi ia sotul picaturile biosept....daca nu maine. ies eu sa cumpar si ingrediente pentru tortul de vinery

 

Miki ce misto de tine te serbezi de 2 ori in 2 zile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara!!!

Miki La multi ani fericiti!!! Sa fii sanatoasa si cei mici la fel , sa fiti o familie fericita si implinita pana la adanci batraneti! B

Deea mabucur ca Anna e mai bine! Tusea oricum persista si trei sapt...

Cei de la rds sunt ff nesimtiti, de fapt cred ca toti sunt. Noi acum avem upc dupa ce cred ca i-am avut pe toti... Cel mai rau ne-am certat cu dolce:))

Miltumesc pentru sfaturile cu Ruxi. E greu tare ca pur si simplu nu are chef si simti ca tragi de ea si ea nu-ti raspunde deloc. Degeaba pleaca la scoala cu toate lectiile invatate... Nu este atenta si tot reuseste faca cate o greseala-doua la lucrari.Sper ca treptat sa o aducem pe drumul cel bun.

Poate dupa ce s-o face parcul Moghioros ne vedem si noi. Chiar voi pe unde iesiti cu copii in parc... Sau nu prea iesiti ca aveti curte:)))

Cami bine ca fetele sunt mai bine si ati scapat fara antibiotic. Stiu ca e greu ca si la noi Ruxi era toata ziua pe antibiotic... Din orice rosu in gat. Si eu ma gandesc cu groaza ca iar se va imbolnavi la gradi.....cand ma gandesc parca ezit sa o duc.. Sa vedem cum imi iau inima in dinti.

Fetelor voi ce mai gatiti pentru puiuti? Ale mele sunt supermofturoase. Chiar nu mai vor de nici unele.. De multe ori ajung la sandwichuri sau cartofi prajiti in licul mancarii sanatoase pe care o prepar eu. Soacra-mea imi spune ca nu au vrut si nu a avut ce sa le faca...

In rest am alergat zilele astea sa vedem case pentru ca am vrea si noi sa ne mutam pans in primavara... Am gasit pana la urma ceva dar acum sa vedemcum ne intelegem cu proprietarul..

Pup si restul fetelor: Mada, Roxy, Delia, Miha, Strumph!!!

Noapte buna si vise frumoase!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza!!!!

poftiti la cofeina....ce generoasa sunt da eu nu am un praf in casa...ieri am baut ultimile 2 pliculete de nes....in idea ca plec la medic si mi refac socul...

acum o tot indem pe A sa pape si sa plecam pe la 10 si un pic....

m-am hotarat ce fac pt vinery seara daca ma viziteaza cineva de ziua mea....bere +shaorma cu de toate....am o lista cu piet de pui mirodenii pentru macerat si sosurile de dupa....plus salam de biscutiti facut in tava de cozonac...rasturnat si tavalit prin multa nuca....asta am vazut de curand ca se vindea intr-un mall ...pe centru acolo unde mai scot astia tarabutze cu dulciuri....si am zis wow ce idee...era fix clasicul salam de biscuiti tavalit prin nuca de cocos...dar noi nu suntem fani nuca de cocos asa ca zdrobesc nuci...ar merge si ceva alune /migdale ..da nu cred ca ajung prea departe si la profi sigur nu au....

 

Cris nu te gandi ca S nu a avut greseli la teste...tot aeriana si ea...uneori eu nu I-as fi fat fb cand vedeam ca ii ingroasa d-na cate ceva pe lucrare...o data la o invatatioare ,ca a avut vreo 3 in 4 ani...I-am si zis..si mi-a zis ca am dreptate ,dar la S cat e de desteapta active la clasa mai trece cu vederea mici greseli...virgule mancat o litera....vezi doamne ca asa sunt unii copii se emotioneaza la teste....si acum crezi ca-i mai bine...no....vine cu 9,85....9.15....la unele teste asa simple....au fost momente cand si pe mine ma enerva dar pana la urma stii cum am zis.important este sa-i ramna ceva in cap...ieri a zis ca a luat 10 la testul de bio si eu am facut misto de ea...am zis cace a facut si-a mituit profa....s-a cam suparat ea..dar chiar m-am mirat ca inaite de test a venit de la scoala ,a dormit de la 15.30 la 19....si tot pe mine se suparase ca am lasat-o sa dorma asa mult....in conditiile in care eu urcasem si ii zisesem de 2 ori cat e ceasul.....apoi a coborat a mancat ceva si dupa am vazut-o ca se intinsese pe jos pe covor si conspecta ceva...apoi cica sa invete....era singura materie la care avea de invatat,ca era dupa week-end cand isi face toate lectiile pentru saptamna viitoare.....eu nici nu ma asteptam la o nota mare ...dar ii=am si zis ca anul asta si anul viitor sunt decisive pt ea si daca nu invata e treaba ei...I iar m-a luat ca o stresses cu asta ,ca ea stie,ca sa o las in pace....nu prea am lasat-o ca I-ar m-au apucat bazdacii ca scria pe jos si biroul gemea de haine,carti,pungi etc....si azi e la fel..mai ca I-s face o poza sa vedeti si voi....acum are si alte nebunii in cap...parul, fata...un cos doo...unghiile....etc....

hai ca m-am intins si ziceam sa ma bag si la un spalat pe cap...dar cred ca aman si imi iau si vopsea de par azi si ma fac si frumi diseara, dar sa nu adorm iar ca aseara...ca mi-a zis A ca face pishu si era 2.04h si noi dormeam cu teveul pe desene si 2 becuri de la lustra aprinse...

 

hai s=o zic si pe asta....si noi asteptam moghiorosul...de iesit in parc iesem in zona bolcurilor de pe prelungire...prin spate pe la bolcurile vechi pe acolo...ba pe la parcul de la posta...uneori in lovinescu ,sau sf Andrei...oricum niste jeguri de parcuri..jeg prin faptul ca sunt super agolmerate ...mici...si etc....am mai fost in ''lumea copiilor''...tineretului sau cismigiu...in asta mai des ca ma duc direct cu 122....

casa pe unde cautati....ti-am zis ca e si una vis a vi de mine..da nu stiu pretul....si inca 2 putin mai sus pe strada....

bafta la cautat....

 

pup toate fetele ...ma ridic ca a trecut timpul....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

v-am citit si aseara dar nu am mai apucat sa raspund

 

deea, pai tb sa fi langa stefi si in mom de unghii, cosuri si altele. Chiar eram curioasa, i-am venit cm-ul. In ultimul timp am tot auzit fetite care au ff devreme.

 

noi continuam tratam, dar la cristi care nu prea ii curgea nasul, a inceput sa-i curga rau,,,sper sa fie de bine si sa se curete....

 

pup, revin mai tarziu daca ma mai tine [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Deea multumesc mult pentru info!!! Si daca poti intreba si de pretul casei( daca ai pe cine) iti multumesc!!Noi am tot vazut, cautat si Chiajna si Mogosoaia si Domnesti si Corbeana.. Haos total insa la noi e putin mai complicata situatia.. Ne auzim daca vei avea putin timp si poti iti povestesc ca nu are rost sa le zapacesc pe fete cu problemele mele...

Chiar scuze de off topic fetelor

Sa stii ca si eu patesc sa adorm langa Ioana csnd merg sa o culc.. Patutul ei este la 1 metru de patul nostru si ea se culca la ea si eu in patul meu, problema este cs de multe ori eu adorm prima:)))

Mada mai bine ca a inceput sa ii curga nasul lui Cristi, asa se elimina mucisorii ca el stie sa sufle bine nasucul...

Miki ce faci? Sunteti bine cu totii acum?

Somelac mai intra putin cand ai timp, ne ajuta mult experienta ta, sfaturile!!

Roxy voi deja va pregatiti de gratar ca vine weekendul:))

Va pup pe toate!!

Noapte buna!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Poftiti la cafea si o felie de tort de bezea cu cioco!

Suntem si Mihaele si eu si Ruxi.

La multi ani fericiti si sa traiti cu numele urez si eu tuturor namicilor si copilasilor ce poarta numele celor doi arhangheli!

Deea sa va petreceti frumos si sa ne spui si noua cum faci shaorma aceea ca deja ne ploua in gura ...:))

O zi frumoasa si usoara tuturor !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

poftiti la cafelutza, placinta cu varza si briose de post.

 

La multi ani Mihaelelor, Mihailor, Gabrielelor si Gabrielilor.

 

Miki, Deea la multi ani fericiti alaturi de copilasii vostrii minunati.

 

 

Imi cer scuze ca nu am mai intrat, sunt detasata la o firma si acolo nu am acces la net din motive de securitate si lucrez pana seara la 19 asa ca seara nu mai sunt instare de nimic.

 

Va pupic si mi-e dor de voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata,

 

LA MULTI ANI pt sarbatorite [flo2] [flo2] [flo2] [flo2] [flo2]  sa fiti iubite dragele mele [:)]

 

eu va ofer o cafeluta si pricomigdale [:)]

 

azi sunt si eu mai bine, am ajuns in final pe la spital, cat pe ce sa ma aleg cu o operatie de apenticita [:I] 

 

va pup si va doresc un weekend frumos..

eu nu ma sarbatoresc de nici un fel, o sa merg la parastas...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...