Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011(55)


Recommended Posts

off mai cami, mie imi e ciuda pe doctorii astia..

pai antibiograma nu ti-a facut pt ca urocultura e negativa..daca ar fi fost pozitiva, se facea implicit.

daca e negativa, nici vorba de infectie urinara! si n-are ce cauta antibioticul!

infectia urinara nu e virala, e data de o bacterie.

noi am avut aceeasi problema la unele din crizele andrei, leucocite ce aratau leucocitesteraza ( adica erau f mari ) in sumar de urina si urocultura negativa..asta inseamna eliminare de nisip de la rinichi..si da, poate sa aiba ceva dureri, andra era f agitata..si probabil si frisoane..'

 

mai bine baga fata pe niste ceaiuri sa o ajute, ea bea lichide multe ? e esential! mai putine lactate, mai putin sarat si multe lichide, ceai de codite de cirese, ceai de patrunjel, suc de morcovi proaspat. suc de merisoare, cauta pe net si sunt atat de multe plante care ajuta la curatarea rinichilor..

 

daca mai ai nevoie de informatii, intreaba-ma.

pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mai miki

pai si eu ce sa fac acum?

sa schimb pediatrul?

sa-mi fac copii dupa analize si sa cer parerea si altui medic

ca mie mi-e frica de frisoane

adica eu tre sa le determin lor cauza

de aia mi-e frica

offfffffffff

la mine e nasol ca aceste frisdoane sunt active de 2 saptamani

e adevarat ca face maxim un episod pe zi

da nu mai vreau sa existe deloccccccccccccc

voi când aveati episoade din astea cum zici tu cu leucocite mari durau mult ca si timp?

si ce ii dadeai tu in astfel de cazuri?

offfffffffff

mai sincer nu stiu ce sa mai fac

ce sa mai cred

mie mi-e frica sa nu aibă alte cauze

daca mai dureaza tre sa merg la investigatii mai complexe iti dai seama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cami, nu stiu ce sa zic, ti-am spus doar din experienta mea, ca am avut un episod cu urocultura negativa si aceste leucocite..ce mi-a explicat mie dr este ca leucocitele in urina pot fi din mai multe cauze nu doar din infectie bacteriana..adica de ex cand elimina nisip, se zgarie usor peretii ureterelor si se dezlipesc celulele acestea care exista in mod normal acolo..poate aparea si hemoglobina in sumar, tot de la zgarieturi..

andra era f agitata, o noapte atunci chiar nu mi-a dormit, se zvarcolea si nu-si gasea alinarea nici la mine in brate, dadea f tare din picioruse..si a mea are obiceiul sa se scuture asa din tot corpul, eu nu zic frisoane, cam cum faceau baieteii cand faceau pisu cand erau mici :) vlad se scutura la final de pisu, uneori mai face si acum :) bine, la ea nu erau legate neaparat de momentul cand facea pisu..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu frisoanele antoniei nu stiu ce sa zic.

 

eu la episodul respectiv am tratat-o cu ceaiuri multe, exista si o tinctura de la Fares- Detoxifiere Rinichi, andra a luat pe termen lung aceasta tinctura plus in permanenta aproape suc de merisoare..si homeopate mi-a dat dr atunci - Calculi Renali, chiar asa se numeste..si ii tot dau de luni de zile, merg la ea si imi mai schimba remediile,ba acestea ba Colibacilinum un remediu homeopat pt E-coli, Formula &a si &b, toate sunt homeopate..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa te sfatuiesc, insa stiu sigur ca infectia urinara e confirmata doar de Urocultura POZITIVA. poate ca mai sunt si alte cauze pt care apar leucocite in sumarul de urina, nu stiu sigur, numai un dr iti poate confirma..ma gandesc ca si la o infectie genitala apar leucocite, bine la copii nu prea e cazul de asa ceva..

 

daca ai posibilitatea, mergi in constanta la un medic urolog sau chiar la un pediatru bun, care e mai renumit pe la voi pe acolo..si arata-i analizele si intrebi si de frisoanele astea..poate ii face o hemograma..

 

eu asa as face..dar pana la urma tu stii cel mai bine, cum simti asa faci.

 

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah ..nu am timp....am fost si delogata

dar Miki exista infectii genitale la copii...candida...care se face de la cure cu antibiotic....ne tratata poate da complicatii

Cami ce pot sate sfatuiesc,pana mai alii si alte pareri

pune-o cu funduletul in cei de plenin /galbenele. coada soricelului

apoi clateste-o cu o solutie facuta dintr-o lingura de bicarbonate de sodiu la ocanba de apa calda.....si dupa tanponare cu un prosopel moale unge-o cu flucinolon....e ff bun...

gata fug ca urla sotul..plecam pe la auchan....pup...toate fetele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, poftiti de cafeliti

 

Cami imi pare rau ca bajbai inca cu Antonia. Asculta de Miki si mai cere parerea altui medic, nu baga in fata antibiotic asa aiurea.

Pupici multi

 

Deea v-am vazut pe facebook. Ana e delicioasa, n-ai zice ce drascusor se ascunde sub mutrita inocenta.

 

Roxi pe unde esti?

 

Criss ce treburi te poarta.

 

Miki bafta la examen si multa sanatate.

 

Mada, mai hai pe la noi, ma inspiri ca esti organizata si cu toate gata la timp.

 

Mary ai zis ca daca intri in concediu vei sta mai mult pe net? Ups

 

Ivy a venit mosul la voi. Ce mai zice Lary?

 

Eu am luat cadouri de craciun pentru mine, Ilinca Vic si Daria. Cu restul sunt in aer si nu stiu ce sa iau.

Am inceput repetitiile de colindat dar merge tare greu ca Ilinca canta pe limba ei mai tare ca noi, de multe ori se mai prosteste si Vic si se ia dupa ea, astia mari se enerveaza, pfuiii cam tensionata atmosfera.

 

Va pup, intru mai incolo daca mai apuc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ms Somleac de cafea...am baut una mare ...da tot as mai bea...nu am facut mare lucru si vad ca-I 1 deja...fir ar sa fie....

unde pe fb..a cred ca in poza de la baietelul ala de la party....da asa e ..inocenta domnule nevoie mare....da ce scoate din ea....numai poiezia de serbare nu:)))))))

ce cadiu ai luat Dariei..eu sunt in mare ceatza....si mai e si ziua ei

azi am sunat la politie sa mi zica ce acte imi trebuie pt C.I si nu imi raspund si astia....si mai vroiam sa intreb daca se depun actele inainte sau dupa 14 ani....adica de luni in colo....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Multumim de cafea, eu de la inceputul sarcini nu am mai baut cafea, pur si simplu nu suportam mirosul, dar acum zici ca sunt drogata asa imi place mirosul ei [bang] , dar tot nu beau si asa am probleme cu somnul cafea mai imi trebuie. [balcon]

Somleac sunt pe net zilnic dar nu prea am ce sa spun, ai luat deja cadouri, super, eu habar nu am ce sa iau [smulgpar] .

Am facut bradutu si stau toata ziua , ma joc cu A. [:)] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele

 

offfffffffff greu nene cu frisoanele astea

mai are doar cate un episod pe zi dar le are si sunt frisoane ca cere repede patura

dar am vazut ca daca ii zic sa se opreasca si ca trec de multe ori inceteaza la fel de brusc cum si apar

mi-e frica sa ma gândesc la ce e mai rau

am citit pe net

si astia zic ca e infectie urinara

la mai multe leucocite in sumarul de urina

zic chiar mai multe cauze ..... si evident ca pot aparea si de la o tumora in organism

am zis ca pic pe jos

imi e o frica de mor

acu am inceput sa ii dau antibioticul si astept sa treaca zilele si ma rog sa nu ii mai apara deloc ca daca mai apar neaparat tre sa mai cer pareri

culmea este ca antonia nu are nici un alt simptom

nici febra nici dureri sau usturimi nimic nimic

nici urina urata nici mirositoare

tocmai de aia eu ma agat de asta si voi vedea

ii fac ceai de merisoare si de musetel cu tei zilnic

si noi vedea

cat despre medici

merg la cel mai bun sau unul dintre cei mai buni

are experienta vasta in spate e in varsta si e pe terapie intensiva la constanta la judetean

deci nu e un medic pediatru si atat doar ca stii cum e ca mama vrea mereu mai multe si mai multe si cere explicatii

evident insa ca voi mai merge neaparat sa mai cer o parere si ii voi si repeta toate analizele când iau vacanta si termin tratamentul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...