Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011(55)


Recommended Posts

neata', fetelor!

 

miki nultumim de cafeluta. iar am mai notat cate ceva din ce ne-ai scris [pup] dar in ce zona este depozitul ala cu costume [alcool]  chiar asa de speriat este pe acolo? [:D]

ce ai? nu te simti bine? iar n-ai prea dormit, mancat? [mai]

 

acum citeam ce ati mai scris si mi-am adus aminte de ceva ce am uitat [alcool]  ......

ziki bine ai venit la noi, te primim cu mare drag in grupul nostru. te asteptam sa ne scrii, sa ne povestesti despre voi [pup] parca ai zis ca stati in Irlanda? si ca puiul combina limbile? [:-)))] dragutul de el, ce sa mai inteleaga....[:D] dar va creste si va fi un baietel istet care va stii de mic cel putin 2 limbi. hai ca te asteptam la cafea.

madutza da, da, stim ca tu te apuci mai repede de curatenie. nu stii ca mereu discutam pe tema asta? [:-)))]  multa sanatate puiutilor si ma bucur ca dr este buna si pe placul vostru, asa mult conteaza.

da, asa am auzit si eu, ca va mai tine putin vremea asta frumoasa. dar eu abia astept zapadaaaaa [olala] [*] [*] [*]  Anastasia ma innebuneste cu saniuta, cand o scoatem, cand mergem la sanius...a vazut filmuletele de anul trecut si acum nu mai are rabdare [:D]

 

deea ce comica Anna [:-)))] infometata mica ce este ea.... Anastasia zice : 'mami, da-mi mancare ca mi-i foame' .

ce bine ca Stefi este constiincioasa, invata....ma gandesc ca nu sunt ele chiar asa apropiate pentru ca Stefi este deja destul de mare si am vazut ca are multi prieteni, are alte preocupari cu ei....cred ca si de asta, nu?

sa stii ca eu astept zapada aia mare [:D] dar astia la vreme zic multe... n-ai vazut ca multe nu se adeveresc?

eu sper ca nici la anul sa nu vorbesc nimic despre crocobauri [fri] [:-)))] mi-e groaza de gradinite, sincer.....ca uite, peste tot la fel.

 

cami ma bucur ca v-ati bucurat asa in familie, asa este frumos [olala] chiar, Alina ce face? ea unde a ramas?

foarte bine ca ati stat mult afara. statul in aer liber niciodata nu face rau daca esti imbracat adecvat. copiii ar trebui sa petreaca cel mai mult timp afara, dar na, nu este posibil asa. dar cat de mult posibil afara, la aer si soare.

 

cris2ioana hai, ca va asteptam si pe voi la gratar [grata] voi aduceti berea [bere] [:D]  vara asta si toamna asta am iesit mai putin ca de obicei. in alti ani in fiecare week-end eram la padure, la gratare....anul asta mai mult ne-am plimbartit [:D]

ia din tincturile alea ce le-a enumerat miki, poate au efect si la tusea Ioanei.

chiar asa, ai tinut-o acasa 3 saptamani si acum s-o duci iar si sa faca iar ceva.... [alcool] chiar ca te apuca nervii...

 

va [pup] pe toate si toti fluturasii scumpi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 304
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hia]

am petrecut azi exact cum ar trebui intr-o zi de vacanta....adica de l 9.30 la 14 prin 2 parcuri

si o vizita la farmacie....am luat un sirop expectorant cu chimicala de dat asta....nu stiu exact daca asa trebuia sa se intample sau ca a alergat prea mult dar a inceput si cu tuse mai des....

uff Miki daca as fi avut cum sa te citesc....as fi luat si eu siropul de care zici si picaturile alea...acum dau ce am luat si sa vad pe viitor ce-i mai bag ca naspa mai e in colectivitate...

 

Ce o ti avea la burtici?...tot de pe la gradi cules....un eubiotic/linex ceva nu crezi ca merge?

refacere grabnica sa te bucuri si tu de saptamna asta mai libera

 

Cris eu zic curaj si adu-o pe I la gradi....e si mai rau sa o faci bine 100% ,sa o aduci si I\ar sa ia....ca asa nu face si ea schimb de crocobauri si o sa fie vesnic bolnaviora....asa mai face o febra ,o mai tii acasa ca ai si cu cine....apoi cu un muc mic mai merge.....nici un copul nu vine vindecat complet ...ca nah asta e cercul..boalanu trece in 3-4-7 zile cat poate sa isi ia un parinte concediu....si uite cum ii adduce cu muci....eu oricum mi-am propus cu A sa nu fac cum am facut cu S....adica cum gandesti tu cu I ....sa o tii acasa de frica crocobaurilor....pe A am tinut-o acasa doar pe zilele cu febra...cel mai mult 3....asta e ..sper doar sa nu avem parte de complicatii ceva.....

 

hai mai Roxy iti e frica de crocobauri..pui bata pe ei si gata [:p] ....mi-am amintit o faza....2 tatici in autobuz:bai ma grabesc sa ajung acasa sa plece nevasta la service...o avem pe cea mica vesnic bolnava de cand a inceput gradi....celalalt...nasol...la ce gradi o ai???...cat platesti????350lei/luna....aaa...pai ba de aia ti se imbolnaveste ca e gradinita ieftina.... crezi ma???? [mariaj] ...m-a amuzat ala teribil...nu stiam ca la gradi particulara crocobaurii nu se duc

 

Mada mai bine iti luai saptamna asta concediu...pe asa caldura sa tot speli geamurile...da poate ai noroc si saptamana viitoare

sa ne mai scrii cum merge tratamentul cu aerosoli....A nici la astia nu mai sta....

 

 

Cami voi cum sunteti?

am vazut azi la stiri ce vreme a fost la mare....lumea la promenade in pantaloni scurti pe digurile alea din mamaia....oare o fi normal sau o veni mult discutatul cutremur [:-/]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

 

deea, da, sapt asta ar fi tb sa-mi iau, dar mi-am programat co mai de mult si la vremea aia ziceau ca frigul vine dupa 20 nov [:)]

eh..asta e, spal eu si pe frig, ce sa fac?

 

miki, pe Andra de ce n-ai dus-o la bunici? peste ceva timp am sa te mai intreb de picaturile care le dai copiilor. Dupa ce termin tratam de la dr, vreau s le mai dau homeopat.

 

yasmi, nu a mia trecut delos pe aici?

 

delia, tu ce mai faci? hai mai scoate putin nasul din treburi.

 

tb sa pun masa, fug

[pip]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetiliiiiiiii

 

ce ma bucur când am de citit atat de multe vestiiiiiiiiiii

ma bucr mult când e animata atmosfera

 

deea nu le dau inca antibiotic

da credeam ca da

sa vedem

deocamdata bioseptul sa traiasca

antonia si tuseste petra nu dar antoniei mucii sunt pe trecute la petra tot verzi

brrrrrrrr

poate reusim asa de data asta

ca si eu ma gândesc ca saptamana viitoare daca o duc o luam de la capat si asta e

oricum ma bucur ca au iesit aceste medicamente naturiste si sunt eficiente ca tare bineeeeee mai este cu ele

voi cauta si eu cele zise de miki

 

apropo miki ce e cu tine de nu te tii pe picioare?

ai probleme iar de sanatate si tu?

ai grija mamico ca tre sa cresti doi copii minunati

deci mai ai grija si de tine

te imbratisez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am bucurat enorm ca au venit ai mei chiar si doar pt o zi

ca sa nu mai zic de fete cat de fericite sunt când o vad pe bunica de la galati

of da mama nu e f bine

adi e si el cam obosit si terminat

alina a ramas acasa cu ai ei

am vb cu ea pe net putin

nu se simte inca in putere

e inca cu pampers când nu e adi sa o duca la baie

el are grija permanent de ea

ó lasa doar când mai fuge cate o zi rar

evident nu au reusit sa trimita inca toti banii

nu mai stiu cat ziceau ca mai au

in jur de 2000 euro parca le mai trebuia

chiar o sa il intreb

greu de tot ca alinei ii trebe tratament permanent

incearca si ei toate naturistele posibile

offfffff grele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mada ma bucur ca ne mai scrii

exact ce ti-a dat tie doctorita ne-a dat noua medicul\

doar ca eu le mai dau si bioseptul sirop

si nu le-am facut si dexa

doar fluimucil

greu cu medicii astia ocupati din bucuresti

noi avem un medic si il sunam mereu

ne primeste oricand

e adevarat ca nu e decat in spital

nu suporta sistemul privat

si e in varsta

da e calm si ma calmeaza si pe mine :))))

 

aaaaaaaaaaaaaa si inca ceva

deea si eu exact ca tine sunt

stii ca de multe ori ti-am zis când te citesc am impresia ca scriu eu

si eu la antonia singura

dc m-a ajutat enormmmmmmmm

ca altfel eram depresiva la ora asta

cat de singura am fost zile intregi de nici macar un caine nu vdeam pe strada

da asta e
fiecare trecem prin stari

prin momente

 

va imbratisez pe toateeeeeeeeeeee

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata, va ofer eu in dimineata asta cafeluta si un fursecut ceva..sper sa fie o zi cu soare si sa va bucurati de ea [:)]

 

sunt busy rau azi, am programare cu copilasii la ortoped si mai am de alergat si prin alte locuri..am emotii, e prima evaluare dupa 6 luni de kineto, si in plus merg si cu andra sa-mi iau o piatra de pe suflet ca n-are nimic..nu stiu daca mai stiti, dar si ea mergea/merge pe varfuri cateodata, cred eu din imitatie de la fracsu..

 

madutza, n-am lasat-o pe andra ca ai mei in familie sunt toti speriati de cand erau ei mici, nu au curaj nici unii din bunici sa stea cu amandoi...plus ca mi se pare ca nu mai au rabdarea necesara si cam tipa la ei, ar fi haos si nu cred ca le-ar prinde bine niciunuia..

 

cami, nici nu-mi pot imagina cat e de dureros sa-l vezi pe fratele tau asa..eu sufar pt fratemiu mai mult decat pt mine..eu nu sunt bolnava sa zic asa, cred ca a fost un virusel de la V ca lui ia fost rau duminica si pe urma ne-a luat pe rand si pe mine si pe tacsu..cu ameteli, dureri groaznice de burta, varsaturi..nici acum nu sunt complet refacuta..

 

v-am pupat [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...