Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Concediu la sf de mai


Recommended Posts

Ah, mi-am mai amintit ceva: Bahamas. Apa e un piiiiiiiiic rece cand intri, dar Bahamas e WOW! Noi nu am stat, am fost doar in croaziera, dar am ramas foarte placut impresionata; oceanul e caaaaaaaaaalm, de zici ca esti in piscina :), nisipul fin, e superb!

 

E un pic mai scump decat RD si mult mai scump decat Cuba, dar se merita.

 

Inca ceva: daca tot mergi asa departe, sa stii ca preturile ptr. 2 saptamani sunt cu doar vreo mie de dolari in plus fata de o saptamana. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia, am recitit ce ai scris ca te bate gandul Cuba ptr. vara viitoare. Parerea mea: daca tot vrei Caraibe, mergi in iarna! Cand toata lumea ingheata in UK, sa mai scapi un pic de ger, fugi in Cuba! Noi am fost in ianuarie (acum multi ani), apoi in martie de 2 ori, 2 ani la rand. In RD am fost numai in octombrie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, am scris in acelasi timp. Noi mergem numai iarna.

Uite aici vremea in iulie 2013:

 

http://www.wunderground.com/history/airport/MUVR/2013/7/30/MonthlyHistory.html#calendar

 

Edit: in Cuba ploua mai putin decat in RD. Umiditatea e muuuuuuuult mai scazuta in Cuba. De ex., la 28 de grade C se simte 29C in Cuba. In RD 28C se simte la 40+C. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, mi-am mai amintit ceva: Bahamas. Apa e un piiiiiiiiic rece cand intri, dar Bahamas e WOW! Noi nu am stat, am fost doar in croaziera, dar am ramas foarte placut impresionata; oceanul e caaaaaaaaaalm, de zici ca esti in piscina :), nisipul fin, e superb!

 

E un pic mai scump decat RD si mult mai scump decat Cuba, dar se merita.

 

Inca ceva: daca tot mergi asa departe, sa stii ca preturile ptr. 2 saptamani sunt cu doar vreo mie de dolari in plus fata de o saptamana. 

 

Da, bahamas ma tenteaza! De mers =, merg intotdeauna 2 saptamini, ca nu se merita efortul drumului alfel si intr-adevar diferenta de pret e mica.

 

E o idee de mers iarna. Problema e ca vara e lunga, toata lumea pleaca, numai eu o sa fiu pe baricade. Plus mai scot copkilul de la computer pentru 2 saptamini, ca tot e in vacanta. O sa ma gindesc la asta, nu e o ideea tocmai rea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, am scris in acelasi timp. Noi mergem numai iarna.

Uite aici vremea in iulie 2013:

 

http://www.wunderground.com/history/airport/MUVR/2013/7/30/MonthlyHistory.html#calendar

 

Edit: in Cuba ploua mai putin decat in RD. Umiditatea e muuuuuuuult mai scazuta in Cuba. De ex., la 28 de grade C se simte 29C in Cuba. In RD 28C se simte la 40+C. 

 Imi faci pofta din ce in ce mai tare [:)] [flo2] . Na, ca acu o sa am la ce ma gindi si socoti,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, spusesem de ploaia din RD; sa nu te sperii, ploaia e in general torentiala si calda, in 15 minute esti inapoi in piscina. Noi acum, in 2 saptamani am avut o zi de ploaie, in rest ploua noaptea de rupea, si ziua iar 45C :) E atat de umed si de cald, ca tot timpul sunt thunderstorms. Macar noi am avut noroc si au fost numai noaptea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar vacanta in care am fost cei mai rasfatati a fost in Mexic.

Noi de obicei nu mergem de doua ori in acelasi loc......dar aici am fost si ne-am mai duce,

 

Riviera Maya - Grand hotel Paraiso  ( este numai pentru adulti).

 

http://www.thegrandcollection.com/en/hotels/riviera-maya/iberostar-grand-hotel-paraiso

 

 

post-23178-0-76882100-1383161038_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...