Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jocul lui Ender


aschiutza

Recommended Posts

Aqai, eu le am format mobi, daca te intereseaza.

Edit: m-am laudat de pomana. Imi lipseste Vorbitor... si Xenocid, in rest le am: Jocul lui Ender si Copii mintii si patru din seria Umbrelor (cred ca asta e tot ce a aparut in romana pana acum).

 

Roxana, bravo fata silitoare! Din toata seria Vorbitorul in numele mortilor e cea mai distincta si mai neasteptata, desi in sufletelul meu Jocul lui Ender ramane sentimental pe primul loc.  Despre restul nu vorbesc aici sa nu influentez cititotorii.

 

Mickyyy, sunt unele carti pe care mi-i le-as dori sa fie turnate ca serial si nu ca film, sa nu se piarda o singura parte importanta. Cred ca ar fi avut mai mult succes.

 

Roxana, si tu iubesti Fundatia lui Asimov? Pentru mine ramane seria cea mai iubita (intrece Jocul lui Ender), imi place paralela cu Imperiul roman f mult. Numai ultimul volum m-a dezamagit, ca tot nu pot sa vad viitorul hotarat de un singur om. Dar Preludiul Fundatiei e o capodopera pt genul SF.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca imi aduc eu aminte bine, Soarele gol a fost prima carte de SF adevarata (Jules Verne, Beleaev si Wells si revista Anticipatia sau cum se chema din anii 50-60 nu se pun, da?) pe care am citit-o. Si mi-a placut asa de mult de am devenit mare cititor de SF, citit tot ce a scos Nemira si Teora pana am plecat din tara. Noi nu mai aveam librarie in oras si singurl nene cu taraba cu carti stia deja sa imi aduca ultimele Nemira si le scotea conspirativ cand apaream cu tata langa taraba (tata era finantatorul de proiect).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Heh, uite nu mi-am dat seama de diferenta - se vede ca le-am citit la ceva ani diferenta una fata de cealalta si chit ca le-am recitit nu mi-a sarit diferenta in fata ochilor. Poate pt ca Enders ii priveste ca pe dusmani personali in timp ce Bean ii priveste intodeauna distantat fara sentimente?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, eu le am format mobi, daca te intereseaza.

Edit: m-am laudat de pomana. Imi lipseste Vorbitor... si Xenocid, in rest le am: Jocul lui Ender si Copii mintii si patru din seria Umbrelor (cred ca asta e tot ce a aparut in romana pana acum).

 

Roxana, bravo fata silitoare! Din toata seria Vorbitorul in numele mortilor e cea mai distincta si mai neasteptata, desi in sufletelul meu Jocul lui Ender ramane sentimental pe primul loc.  Despre restul nu vorbesc aici sa nu influentez cititotorii.

 

Mickyyy, sunt unele carti pe care mi-i le-as dori sa fie turnate ca serial si nu ca film, sa nu se piarda o singura parte importanta. Cred ca ar fi avut mai mult succes.

 

Roxana, si tu iubesti Fundatia lui Asimov? Pentru mine ramane seria cea mai iubita (intrece Jocul lui Ender), imi place paralela cu Imperiul roman f mult. Numai ultimul volum m-a dezamagit, ca tot nu pot sa vad viitorul hotarat de un singur om. Dar Preludiul Fundatiei e o capodopera pt genul SF.

 

Aqai, eu le am format mobi, daca te intereseaza.

Edit: m-am laudat de pomana. Imi lipseste Vorbitor... si Xenocid, in rest le am: Jocul lui Ender si Copii mintii si patru din seria Umbrelor (cred ca asta e tot ce a aparut in romana pana acum).

 

Roxana, bravo fata silitoare! Din toata seria Vorbitorul in numele mortilor e cea mai distincta si mai neasteptata, desi in sufletelul meu Jocul lui Ender ramane sentimental pe primul loc.  Despre restul nu vorbesc aici sa nu influentez cititotorii.

 

Mickyyy, sunt unele carti pe care mi-i le-as dori sa fie turnate ca serial si nu ca film, sa nu se piarda o singura parte importanta. Cred ca ar fi avut mai mult succes.

 

Roxana, si tu iubesti Fundatia lui Asimov? Pentru mine ramane seria cea mai iubita (intrece Jocul lui Ender), imi place paralela cu Imperiul roman f mult. Numai ultimul volum m-a dezamagit, ca tot nu pot sa vad viitorul hotarat de un singur om. Dar Preludiul Fundatiei e o capodopera pt genul SF.

 

Acuma am vazut. Ce inseamna format mobi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...