Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi se pare Chiara? (nume de fata)


Nume fetita (Chiara)?  

32 membri au votat

  1. 1. Avem niste prieteni care mai au o luna pana se naste fetita lor si inca nu s-au hotarat la un nume... Noi (viitori nasi) le-am sugerat Chiara. Numele de familie al lor este: Marinescu. Ce parere aveti?

    • Chiara (sugerat de nasi)
    • Ana-Maria (sugerat de mama baiatului)
    • Eleonora (preferinta 1 a parintilor)
    • Andreia (preferita 2 a parintilor)
    • Manu (o idee a tatalui)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 47
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • Administrators

 

daca sunt din RO nu, in nici un caz. copiii sunt rai si se va gasi cineva la un moment dat sa-i deformeze numele in "chioar

 

 

La asta nu m-am gandit! Este o o indicatie buna sa te gandesti cum o sa-i poceasca numele la scoala! Pe de alta parte, cu siguranta tot se gaseste ceva. 

 

Alte info: Parintii traiesc in Romania!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi place Chiara, dar nu-mi place in combinatie cu Marinescu. Mi se pare ca atunci cand ii pui un nume copilului primul lucru la care te gandesti este cum se potriveste cu numele de familie. Marinescu e neaos romanesc, Chiara e clar italienesc. iese o struto-camila de gust indoilelnic (Un fel de Elvis Placinta dar mai atenuat). 

 

La numele Marinescu, as alege un nume romanesc sau universal. Si daca s-ar putea, cu M, pentru ca mi se pare ca numele duble (care incep cu aceeasi litera) au mai multa forta. I-as pune Maria, Mara, Magda, Mira, Mona, Monica, Matilda...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...