Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De ce inseala barbatii - 8 motive


Recommended Posts

  • Răspunsuri 314
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Teoria asta ca "ömul nu este o fiinta monogama" deja devine...cum sa spun...o justificare si scuza perfecta pentru infidelitate.

 

Poate ca instinctual omul nu este monogam, insa prin educatie ar cam trebui sa devina.

 

De ce? Tocmai pentru ca specia umana nu este pusa sub semnul disparitiei. Dimpotriva. Nu trebuie gasite solutii sa ne inmultim cat mai des :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A_iulia...mu ha ha...asta cu inmultitul nu-mi trecu prin cap....sunt invidioasa..... [:)]

 

Da` acu` nu stiu daca scopul e neaparat procreerea.....mai curand placerea...si asta e caracteristic nu numai omului...citisem sau am vazut pe undeva ca mai sunt si alte animale care fac sex de placere...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, asta este cel mai des caz de adulter si compromis.

Adulterul nu se comite pentru ca iti propui asta. Nimeni nu se trezeste intr-o zi dimineatza si spune " sunt plictisit de omul de langa mine, ia sa-mi caut altceva". Plictiseala nu se simte decat atunci cand intalnesti ceva care o alunga ...si atunci intervine conflictul intre ratiune si simtire. Unii aleg ratiunea si regretele despre care vorbesc pe patul de moarte, altii aleg simtirea si regretele de a rani pe cei din jur, multi aleg compromisul, adica discretia.

 

Din perspectiva mea, oricate motive ar fi de adulter, in calitatea mea de partener inselat, mi-as dori sa STIU si sa pot lua o decizie, pentru mine, in deplina cunostinta de cauza.

Daca celalalt are motive (orice motive o avea) sa insele, este dreptul meu sa imi aleg calea viitoare (adica daca vreau sa mai stau sau nu intr-o astfel de formatie).

 

Stiu ca parca tu spuneai ca mai bine nu ai afla...ei bine, m-am tot gandit la ce ai spus, am invartit pe toate partile...eu nu as putea gandi asa. Stiu sa traiesc foarte bine si singura, si in doi. Si sinceritatea mi se pare o necesitate absoluta intr-un cuplu.

 

Cine stie, vorba ta, sa mai astept vreo 5-10-15 ani, poate n-o sa mai conteze fidelitatea nici pentru mine. Dar totusi ACUM conteaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da` acu` nu stiu daca scopul e neaparat procreerea.....mai curand placerea...si asta e caracteristic nu numai omului...citisem sau am vazut pe undeva ca mai sunt si alte animale care fac sex de placere...

 

Ma refeream la faptul ca in regnul animal masculul sta langa femela doar atata timp cat se asigura procreerea.

Dupa care pleaca pe campii in cautarea unui alt organism fertil :)

(bine, mai sunt exceptii, dar vorbim de regula)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...