Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De ce inseala barbatii - 8 motive


Recommended Posts

Si eu am vazut cu ochii mei despre ce vorbeste JG. 

Am o amica, care la fel a patit...a intrat intr-un cerc vicios cred. La inceput traia cu soacra si dupa ce a nascut nu prea mai puteau face mare lucru. Apoi s-au mutat singuri, dar starea asta din "an in Paste" tot a continuat. A tras de el o perioada...chiar eu i-am mai dat idei recunosc :D dar nu prea au mers. Apoi a gasit pe tel lui niste mesaje de la o tipa, apoi el s-a jurat ca a fost doar o aventura tampita...si tot asa pe parcursul mai multor ani. 

Am uitat sa spun ca e mai mare decat mine cu 5 ani dar arata mai mare cu 15. Se vopsea, se aranja...dar ceva nu era ok...

Acum 1 an si-a gasit pe cineva. Efectiv a inflorit! E cu totul alta persoana  [:)]

Desi eu i-am spus ca daca vrea sa-si insele sotul sa nu-mi spuna niciodata, mi-am dat seama din prima clipa  [:)]

Baiatul lor e mare acum are 18 ani, nu vrea sa divorteze... habar nu am de ce? el nu e bogat... e bugetar... casa nu e a lor... nu stiu ce e in capul ei de nu vrea sa divorteze. Dar ma bucur pt ea intr-un fel. Dupa 18 ani traieste si ea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 314
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alinta ..eu nu sunt de acord cu tine. Iubirea sta si in sex, mai exact masuratoarea ei sta in sex.

Este extrem de usor sa te porti civiluzat si respectuos cu cineva fara sa trebuiasca sa imparti intimitatea sexului.

Sexul este prima unitate de masura a atractiei dintre doi oameni. Nu trebuie sa fie pe tavane si cu scantei, dar atata timp cat exista, inseamna ca placerea intimitatii lui inca exista ... sincer, eu cred ca cuplurile care nu mai au sex, nu se mai iubesc si astea sunt cuplurile cele nai vulnerabile adulterului.

Ah, poate sunt prieteni, poate sunt civilizati, poate ii unesc multe, poate se poarta frumos unul cu altul ...dar de iubit nu se mai iubesc si nu ca ar vrea, dar daca oportunitatea apare, astea sunt cuplurile care vor aluneca spre ea fara sa stie ce se intampla cu ei.

Sunt multe cupluri in aceasta stare de fapt, mai multe decat banuiesti ...

Dupa mine dorinta sexuala este primul indicator al stabilitatii sau inclinatiei spre adulter al unui cuplu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinta ..eu nu sunt de acord cu tine. Iubirea sta si in sex, mai exact masuratoarea ei sta in sex.

Este extrem de usor sa te porti civiluzat si respectuos cu cineva fara sa trebuiasca sa imparti intimitatea sexului.

Sexul este prima unitate de masura a atractiei dintre doi oameni. Nu trebuie sa fie pe tavane si cu scantei, dar atata timp cat exista, inseamna ca placerea intimitatii lui inca exista ... sincer, eu cred ca cuplurile care nu mai au sex, nu se mai iubesc si astea sunt cuplurile cele nai vulnerabile adulterului.

Ah, poate sunt prieteni, poate sunt civilizati, poate ii unesc multe, poate se poarta frumos unul cu altul ...dar de iubit nu se mai iubesc si nu ca ar vrea, dar daca oportunitatea apare, astea sunt cuplurile care vor aluneca spre ea fara sa stie ce se intampla cu ei.

Sunt multe cupluri in aceasta stare de fapt, mai multe decat banuiesti ...

Dupa mine dorinta sexuala este primul indicator al stabilitatii sau inclinatiei spre adulter al unui cuplu.

Eu nu sunt de acord cu tine. [:)]

 

Am caz real in care ea nu poate sa intretina relatii sexuale... nu spun de ce dar ... nu poate.

El o iubeste la nebunie, se inteleg foarte bine, nu au copii dar nu ar renunta unul la altul nici morti.

El zice ca s-a obisnuit, nu resimte lipsa sexului si se gandeste foarte rar la acest aspect.

Acum desigur eu o iau de buna nu stau sa-l pazesc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt de acord cu tine. [:)]

 

Am caz real in care ea nu poate sa intretina relatii sexuale... nu spun de ce dar ... nu poate.

El o iubeste la nebunie, se inteleg foarte bine, nu au copii dar nu ar renunta unul la altul nici morti.

El zice ca s-a obisnuit, nu resimte lipsa sexului si se gandeste foarte rar la acest aspect.

Acum desigur eu o iau de buna nu stau sa-l pazesc. 

 

Dar asta nu intra in sfera motivelor de inselat ale barbatilor. Este doar o situatie speciala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok ...cazuri particulare.

 

Eu ma refer la oameni sanatosi, cu instincte normale ...la cupluri care se sexau pe tavane si ajung sa "n-o mai vada" ani de zile.

In reportajul vazut de mine despre succesul terapiei de cuplu, se spunea ca 80% din casatorii sunt nefericite din diverse motive. Toate aveau ca numitor comun lipsa placerii de a face sex cu partenerul. Subliniez "placerea de a face sex", caci in unele situatii sexul exista, dar scurt, rapid, absent, lipsit de intimitate.

 

Ceea ce un vibrator nu va reusi niciodata sa inlocuiasca este intimitatea unui act sexual ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, am uitat sa va spun ca una din solutiile care pare ca ds rezultate in regasirea partenerului, este relatia la distanta. Desi prezinta anumite riscuri, se pare ca aceasta optiune rezolva nefericirea intr-un mod sau altul...ori traitul la distanta ii convinge pe parteneri ca chiar nu mai au nici un motiv sa stea impreuna, ori le demonstreaza ca de fapt le lipseste cel de langa el. Dorinta de a-l avea iar alaturi, trezeste sentimente de mult uitate, printre care si dorinta sexuala. Exista o teorie care spune ca desi un cuplu poate avea infidelitati ascunse, traitul separat din diverse motive (job, delegatii, un parinte bolnav) le tine vie flacara pasiunii.

 

Eu personal chiar cred in acest varianta. Cred ca relatiile la distanta genereaza mai multa fericire in cuplu, fericire de toate felurile (sexuala, comunicare, dorinta, speranta, sprijin, atentie oferita copiilor) decat obisnuinta de zi cu zi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, te contrazic. Cu dovezi :)))))) N-are absolut nici o legatura cu sentimentele, cateodata pur si simplu sexul e ultimul lucru din lume pe care vrei sa il vezi. trust me. :)))

 

in acest caz   vorbim despre niste animale . doare ele nu isi pot controla nivelul de hormoni.

mie imi place sa cred ca am depasit aceasta faza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...