Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

De ce inseala barbatii - 8 motive


Recommended Posts

Haha :)

Vibratorul e tot aia cu un barbat? Mai sa fie...

De fapt,e mai bun decat un barbat.Tine cat vrei,si munceste numai pentru placerea ta.

Si acum sa revin la lucruri serioase,iubirea adevarata exista numai in carti si in visele noastre.Din pacate,realitatea e alta...Din aceasta cauza eu nu cred in "happily ever after"/casatorie.

Barbatii,femeile,toti au nevoie la un moment dat de "altceva" pentru ca golul din sulfetul lor nu e satisfacut niciodata.

Cu totii avem un gol in suflet,fericiti sunt cei ce au reusit sa-l umple cu iubire adevarata!Cati sunt oare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 314
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mie mi se pare totusi trist ca in cazul respectiv sa se accepte din start o astfel de "solutie" fara sa se descopere cauza de fond.

 

Daca spui ca au 2 copii, e totusi greu de crezut ca disfunctia sexuala a sotului a fost prezenta inca de la inceput. Probabil ea s-a instalat cu timpul. Ar fi interesant de stiut ce au facut, amandoi ca si cuplu, ca sa rezolve aceasta problema: au facut vreo vizita la un cabinet care sa evalueze starea lui de sanatate? a primit el vreun diagnostic legat de dinamica sexuala? etc. este vorba de lipsa erectiei, sau ce anume mai concret?

 

Sunt multe cupluri in care partenerii au apetit sexual diferit, totusi asta nu inseamna ca cel ce are pofta mai mare se duce si se infrupta linistit si asta nu are nicio consecinta asupra cuplului.

 

E simplu sa sari in bratele altuia si "sa-ti rezolvi problema".  E si asta o solutie...dar printre cele mai nefericite. Ideal pentru toti cei implicati ar fi sa gaseasca impreuna o solutie - de multe ori exista motive medicale ce duc la astfel de tulburari, sau poate psihoterapia i-ar putea ajuta.

 

In plus, cata vreme exista bunavointa [:)] ...exista diverse moduri de a genera placere celuilalt.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este un act de lasitate cand preferi sa inseli, in loc, ori sa-ti rezolvi problemele cu partenerul/partenera, ori sa divortezi.

ai sa razi, dar uneori nu exista nici o problema in cuplu si totusi barbatii inseala.

chiar daca ar fi pusi barbatii sa aleaga intre sotie si amanta, cred ca multi ar alege sotia (poate nu toti, dar multi).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai,ca sa fiu sincera..habar nu am de ce inseala "sexul tare".Ca altfel nu e tare...parerea mea.

 

Ipotetic vorbind Ciomu ar fi mic copil pe langa mine daca l-as prinde... [:-)))]

 

Dincolo de toate.....sotul meu are o vorba,cand ne uitam la gagici si-s bune....eu in general remarc femeile bine si,rusine mie,zic"mama ce buna e".....

 

Sotul meu..."-si ce nu tot o gaura e?" [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] Deci:

 

Inselatul e dorinta barbatului de a poleniza cat mai mult.....fluturasi din floare in floare....

 

Na ca am transformat fluturasii....intr-o mare de gauri.....sa-mi fie rusine....unde e poezia fluturasilor ? [batcap]  [batcap]  [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu cu un caz cat se poate de real, desi nu e neaparat in tonul subiectului "de ce inseala barbatii", dar e oarecum asemanator cu ce caz a prezentat Marius. nu vreau sa deschid subiect separat.

 

asadar... un cuplu la varsta de 50+ cu copii mari, la casele lor.

in urma cu cativa ani (inainte cu putin de varsta de 50) el sufera o operatie la vezica urinara, in urma careia rezulta impotenta (a fost o chestie asumata, pt. a-i salva viata, nu o greseala medicala). el nu a facut consiliere psihologica despre asta, nu cred ca s-a impacat cu ideea nici acum.

si-a gasit "alinarea" in tigari si alcool (nu in sensul ca bea pana cade jos, insa consuma regulat).

relatia cu sotia s-a deteriorat rau de tot, ea ajungand sa-i reproseze pe langa faptul ca fumeaza si bea (desi e bolnav) si ca e impotent, insinuand ca ea si-ar dori in continuare o viata sexuala.

se cearta mereu, nu se inteleg. el nu e destul de deschis la minte incat s-o lase sa aiba un amant, ea si-ar dori divortul, desi sunt multe la mijloc (cu casa, alte obligatii etc) si nu e inca hotarata.

cum s-ar putea rezolva situatia?

pe de o parte si ea are dreptate, insa si daca omul ala ar fi ramas intr-un scaun cu rotile, si ar fi fost parasit de sotie, ce ar fi facut?

ce parere aveti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai ea trebuie sa afle ce vrea, deocamdata nu stie....cand afla, poate sa si ia hotarari. Acum na....aduci in dicutie posibilitatea infirmitatii si a parasirii....adica daca era infirm ii era mai usor sa-l paraseasca si avea o scuza? iar acum ca e pe picioarele lui n-o poate face ca e casa si alte obligatii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...