Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am dat comanda si platit avansul la mobila![bis]

Livrarea e pe 3-4 martie! [bis]

 

Bun, mai trebuie stabilita mobila de sufragerie care e cam in aer [:D], dar termen de livrare avem. Si mai trebuie sa platesc restul de avans [:D].

 

Trebuia sa vina azi usile dar n-au mai venit pt ca n-au putut scoate masina din depozit, dar vin ele. Parca-parca ne apropiem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, ce ma bucur!!  Parca incepi sa vezi luminita de la capatul tunelului  [flo2]  Va trebui sa ne arati poze, cand e totul gata.  

 

Noi am zugravit in family room saptamana trecuta, era ultima camera din casa neatinsa de ani buni.  E totul proaspat si curat acum, e asa de bine!  Chit ca am muncit pe branci la curatenie tot weekend-ul.  

 

Ile, olimpiada de lectura vad ca merge bine, citeste fata mea de zor in fiecare zi  [pk]  Ma bucur ca a fost tare constiincioasa, vineri e ultima zi.  Insa eu sper ca Rianna sa isi tina obiceiul asta si in continuare!  

 

Maria-Alexia, si eu as fi printre campionii de somn!  In weekend, cand nu trebuie sa ma mai trezeasca alarma, bag cate 9-10 ore/noapte si Doamne bine mai e!  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, ce-ati mai avansat! Bravo, bravo, tinem pumnii !

 

hehe, mobila e si la noi tema saptamanii [:p]

comandasem pe la inceputul lui decembrie corpuri noi de "biblioteca" sa zicem, n-au ajuns inainte de sarbatori si bine au facut, nu stiu ce ma faceam cu atata treaba. 

azi o evacuam pe cea veche - mi-a depasit imaginatia cate am putut scoate din ea [:((] 

petrecut tot w/e la sortat/triat/decis ce mai pastram, ce se duce... am mari emotii si sunt absolut convinsa ca in cea noua nu vor incapea toate... maine vine si cea noua la montat - tineti-mi pumnii sa iasa toata coordonarea din teren.

 

 

Intrebare serioasa: voi ce faceti cu bricolajele copiilor? Adunam tone, nu mai stiu cum sa le depozitez... Sa le arunc sub ochii lor mi se pare tare aiurea, ma indoiesc ca ar mai lucra vreodata ceva... Si tot adunam, tot arhivam... Nu ne mai incap lucrurile !!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corapina, esti mortala ! 

In fact, cam asa si la noi : asteptam sa se invecheasca suficient pana sa le facem vant. Intre timp, le tot mut, plimb, reorganizez... 

 

Macar cu hainele am terminat dilemele, am criteriu clar de departajare: tot ce nu s-a purtat in ultimul an de zile dispare (=pulover ramas neatins o iarna intreaga , sigur nu va fi atins nici urmatoarea -> out :D )

 

Reparare cu bine lui Anais si vacanta faina !

(pana la urma, e justificata masura cu scoala, chiar asa rau e in bucuresti ?? )

 

Noi mai avem vreo 3 zile de tras din greu cu lectiile, bucata asta de scoala de dupa anul nou a mers tare greu [:(]. Obosela maxima, drept e ca i-a si incarcat ca niciodata pana acum... De-abia asteptam vacanta si noi !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e rau. miroase doar puternic a vacanta. 

(eu sunt de acord cu masura, by the way :) is dintre nesuferitii care zic ca mai bine se joaca copiii in zapada cat mai pot, ca scoala au timp sa faca. G a muncit ieri de acasa, azi si-a luat concediu, asa ca am dat vacanta de zapada si bonei:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...