Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

Totusi asta e saptamana de dinainte de vacante. Mediile erau cam incheiate sau in curs de incheiere, Silvia s-a suparat ca a ratat ocazia sa o asculte la istorie sa-si mareasca media. La clasele mari fiind ultima saptamana din semestru si inainte de vacanta, oricum nu mai faceau mare lucru.

 

Oricum isi ieseau din ritm cu vacanta de o saptamana care urmeaza. (Care mie personal mi se pare o aiureala, de abia si-au reintrat copiii in ritm dupa sarbatori, cum bine ziceti si voi)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ce mi-a mai placut sa va citesc in dimineata asta, ati scris ca in vremurile bune [flo] [grup]

 

Lavi, foarte buna ideea cu rafturile inchise pentru carti, mie mi s-a urat de tot cu cele deschise, aduna o gramada de praf. In plus, in sufragerie am luat mobila care are si elemente foarte inchise la culoare (wenge), e dezastru total, as putea sa stau non-stop sa sterg praful de pe ele [bang] [bang].

 

Cum mai distrati copiii in vacanta? Ce mai citesc? 

 

Noi sper sa ajungem cat mai mult la ski, in ianuarie n-a fost zapada, macar in februarie sa profitam. Am ajuns de cateva ori la patinoar - bun consumator de energie si el [:D]. Si ma lupt din greu cu ei sa-i tin departe de ecrane (TV/calc/tableta)  [nervo]   

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Neata :) pai sa continuam cu o  [cit].

Azi e chiar nasol, ca ninge viscolit si daca ai traseu cu vantul in fata te congelezi direct. 

 

il_570xN.228876539.jpg

 

PAre util un anti snow device :)

 

(pe mine ma oripileaza gandul topirii; deja sunt baltoace pe unde au pus material anti-inghet; si entuziasmul deszapezirii a aruncat munti de zapada fixamente peste gurile de canalizare - [harnicia unora ma omoara] - prin urmare toata aparia o sa balteasca pan' la marele dezghet.)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, eu m-am ferit de wenge ca ala rau de tamaie. Are Cora parchetul in nuanta asta si nu ma mai pronunt, ii ofer ei microfonul [cor]

 

Ale mele citesc, acum nataliei citeste "Atlasul de smarald" de la Silvia, a zis bona ca azi au citit cate un capitol pe rand, cu voce tare. De fapt Nati a citit 2.

 

Din fericire si maine sunt inchise scolile, eu am sunat-o pe diriga sa o invoiesc pe Silvi ca ii curge nasul si am speriat-o pe biata femeie: "cum, au anuntat ca se deschid totusi?". Ea inca sta la casa intr-un cartier fara scoli bune si fara mijloace de transport ca lumea si isi duce copiii proprii la scoala/gradi cu masina.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, maine V pleaca in State pana marti. Eu raman singura cu fetele printre nameti, mare noroc ca o am pe bona.

 

Montarea usilor bineinteles ca nu a mers perfect, un perete e stramb dar usa e dreapta, de fapt mai multi/mai multe. Trebuie iar chemat un zugrav, mai pus rigips pe ici pe colo, mai retusat, etc.

 

Vreau sa se ocupe V de treaba asta cand se intoarce ca eu nu fac fata sa supraveghez si mester in acest minunat si insorit [:D] week-end.

 

Altfel usile-s frumoase.

 

Dar eu sunt optimista si ma gandesc ca pana la urma terminam, ne mutam, vine primavara, vara, samd. Cumva va fi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, asa este, era saptamana de dinainte de vacanta, la noi la pregatitoare nici macar medii nu se incheie. Ma alarmasem doar ca suntem fizic in scoala, chiar daca materia e mai stil gradi, si fara notari, medii etc. Deci nu as vedea rostul vreunei recuparari. Pot f bine reculera din mers, dupa vacanta ce ar fi fost alocat saptamana asta.

 

Cora, haios echipamentul omului

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, recuperarile astea depind de invatatoare. Invatatoarea Silviei de ex a cam tras chiulul cu recuperarile de sambata ca a zis ca ea recupereaza materia din mers si ca e neplacut pt toata lumea sa venim sambata. I-am dat dreptate din plin, mai ales ca noi mai mereu avem planuri pt week-end.

 

Maria, spor la schiat! De-acu' materie prima aveti!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai exact, weekendurile sunt weekenduri, ce naiba, la o saptamana lipsa de la scoala, ai o luna si ceva de weekenduri compromise, ce Dzeu.. Materia se poate recuera foarte bine "din mers"

Pe bune si cand eram eleva, preferam sa sa facem scoala in zilele lucratoare, decat lipsa si apoi recuperare sambata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! 

 

In primul rand va multumesc petru urarile de ziua Daria!  [flo2]

 

Lavi, bafta la amenajari ! Sa iasa totul asa cum iti doresti!  [pk]  Ce frumos e ca citesc fetele tale impreuna!  [il]

 

Monicabo, sper din suflet sa nu se puna problema recuperarilor! Era oricum saptmana de evaluare, nu cred ca s-ar mai fi predat ceva zilele astea!

 

Dupa cum ati vazut pe la TV, in Buzau viscolul face "furori"! E o aventura sa ajungi la birou dimineata. Si ca sa fie tabloul complet, sambata am un curs de vanzari la servici si trebuie sa stau acolo toata ziua ! [smulgpar]  Asta e ... daca-i musai, cu placere ! 

 

Meems, felicitari pentru olimpiada de citit !

 

Felicitari pentru evolutia frumoasa a copiilor la engleza! Si Daria merge din septembrie, se descurca, dar nu e spectaculos. Pronunta corect, exersam cu drag cate putin in fiecare zi.

Citeste si ea saptamana asta "Vrajitorul din Oz". 

Legat de arhivarea "bricolajelor" - nici eu nu ma indur sa le arunc! Le mut si eu dintr-un dulap in altul deocamdata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...