Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

Buna seara,

 

am zis ca mut muntii in seara asta si am adormit cu copiii odata.

 

Si eu sunt singurica, soata e si el peste hotare pana vinerea urmatoare [:(] .Asta dupa ce a fost plecat inainte 18 zile si a stat acasa 4.In fine, si eu am noroc cu bona ca altfel eram in pom.Drumurile sunt blocate si buni nu poate ajunge deocamdata la noi.

 

De cand ne-am mutat in casa noua V nu vrea sa ramana singur , adica fara un adult, in camera noaptea ( desi doarme cu fratele).Dincolo erau dormitoarele unul langa celalat, aici sunt in capete opuse si e apartamentul mai mare.In fine, acum dormim toti gramada in dormitorul lor unde avem 3 paturi, al lui a., al lui V si unul care se baga sub al  lui V, cam cum retin ca are Lavi la fete.

 

Seara la somn baietii adorm devreme , gen 8-8,30 , adorm singuri in camera, problema este sa nu se trezeasca dl V singur in camera peste noapte ( adica fara un adult) .In schimb  I ma freaca cate o ora, o ora jumate pana adoarme , cu bunica-sa sau cu ta-su adoarme in max 30 de minute.Asta ptr ca si eu am fixatii cu ora de somn, daca o las de capul ei adoarme si la 11 si nu mi se pare sanatos pentru un copil sa se culce asa tarziu.Eu as vrea sa adoarma si ea la maxim un 9, mai ales ca ziua doarme 12-15.Cu bunica-sa adoarme si la 8[bang] cu mine nuuuu!!

 

Cu materia  nu stiu ce sa zic. probabil ca aveti dreptate cu incheiatul mediilor.Oricum ne asteapta un semestru luuung!

 

Cu bricolajele, am mai pastrat si eu cate ceva, in rest arunc pe furis la greu iar la fiecare curatenie generala cate  o sacosa.

 

Eu nu am venge sau maro in casa ci doar alb si stejar [hop]  dar nu ma plang, asa am curatenie mereu in casa ptr ca se cunoaste orice [:-)))] .Mobila e si ea alba, faianta alba, peretii albi, unul gri in living, unul bordo in dormitorul mare, si dulapuri culoarea pinului in dormitorul mare si pe hol.

 

Vrem si noi la ski dupa ce vine sotul acasa, cred ca o le luam copiilor o vacanta de 2-3 zile [alcool] .

 

V a citit Jurnalul unui pusti, mai multe volume, acum e cu Vrajitorul si cu Harry Potter.

 

A a citit si el primul capitol din Vrajitorul din Oz zilele astea,In rest reviste si povesti de prin casa.

 

Poop

[mata]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

M-ati "atins" unde ma doare, cu culcatul Riannei seara... e teroare!  Incercam sa ne tinem de ora 9, dar mai niciodata nu ne reuseste.  Aseara era trecut de ora 10 si ea inca se foia in pat.  

Lavi, fetele tale nu sunt obosite daca se culca dupa 10 seara?  La ce ora va treziti dimineata?  

 

Ile si Lavi, bafta singure cu copiii acasa! 

 

Cami, multumim!  Aseara am constatat ca lipseste foaia pe care am trecut in fiecare zi ce carte/carti a citit Rianna, si cate minute  [bang]  Am intrebat-o pe Rianna daca e la invatatoare, a zis ca nu crede, dar ca o sa intrebe azi.  Se prea poate sa o fi pierdut-o Rianna, am sa ma supar tare pe ea!...  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata :)

[ninge]

Meems, important e c-a citit, pana la urma, nu te necaji asa.

 

Eu cand aud de culcare la ora 8jumate mi se pare absolut irealizabila. realist, in zilele de scoala se culca la 10 cel mai devreme; in general la 10:30 si se trezesc intre 7 si 7:20.

 

Aseara habar n-am cand s-au culcat, ca i-am lasat (stateau in camera si andrei ii punea intrebari sora-sii dintr-o carte pe care abia o terminaseram de citit* -observati nota colectiva a cititului -) si noi am abandonat in fata somnului la 11. 

 

Scoala fricosilor - Gitty Daneshvari

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corap te inteleg cu ora de culcare dar ai mei sunt rai de nesomn, pe la 5-6 li se rupea filmul cand se culcau la 9-10, fara somn dupa amiaza, abia trageam de V cu lectiile.Asa este foarte bine ptr ei.

dar asta ptr ca sunt acasa ca daca as ajunge la 6 acasa de la munca probabil ca nu as reusi nici eu...Si asa sotul de multe ori nu ii  mai prinde treji. [sad]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Eu cand aud de culcare la ora 8jumate mi se pare absolut irealizabila. realist, in zilele de scoala se culca la 10 cel mai devreme; in general la 10:30 si se trezesc intre 7 si 7:20.

 

cam asa si la noi: ne propunem sa ii culc la 9, dar ne prinde ora 10 [bang] [bang]

 

ieri a adormit iedul cel mare in banca [:p]. de 2 ori. s-a trezit cand era sa pice de pe scaun [:-)))]

a fost foarte obosit si dat peste cap dupa vacanta de rev, iar ultima saptamana - cand altii boiereau sub viscol [:D] - i-a innebunit cu lectiile, cu o seara in urma lucrase pana dupa ora 8 seara la ele... asta ca sa ma absolv de vina de a nu fi culcat copilul la timp [bang] [bang]

 

bine ca e vacantaaaaa !!!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:) uh, ai mei sunt rezistenti. ca tare i-as mai baga in pat la 7 jumate uneori  [fri]

dar la noi la 7 jumate de-abia incepe distractia  [:-)))]  cititul. jucatul de jocuri de societate. baia (la anais dureaza cel putin 45 de minute). inca un pic de jucat. laptele. spalatul pe dinti. cautatul protezei  [fal] . pupicul. adus aminte ca le e sete. adus aminte ca le e pisu. din nou pupicu' . povestitul .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...