Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

Meems, exact la fel si eu in problema curatenie vs bucatarie. Mie imi place sa gatesc numai pentru evenimente speciale, sau cand am musafiri. Dar gatitul de zi cu zi, ala "must do" ma omoara.

 

Si eu la fel ca tine, pana la mini-vacanta de 4 zile de 1 mai imi sparg creierii daca pot gasi o solutie sa mai evadam un week-end undeva. Problema e logistica, pt ca as vrea sa ne si mutam si sa stim ca am rezolvat o treaba.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maria, mergem in Muntii Banatului. Ca tot sunt eu din Timisoara dar acolo nu am ajuns [:I]. Impreuna cu finii si finuta Sofia. Ne-am luat cazare la Garana care e un sat pe la vreo 1000 m altitudine, zice sora-mea ca e un sat foarte frumos, mai pastrat traditional, asa. Vrem sa mergem prin Cheile Carasului, putin (cat putem) prin Cheile Nerei, sa urcam pe Semenic, pe la lacuri... avem ce face!

 

Monica [bis] au aparut pe site-ul DLP datele pentru luna iunie.

Parcul principal e deschis 10-23, iar Studios 10-19 sau 10-18, depinde de zi.

http://www.dlrpmagic.com/calendar/monthly-park-hours/2014/06/

 

Show-ul de lumini, Disney Dreams e la inchiderea parcului, asta vine ora 23. Dupa parerea mea dupa o zi din asta, in care te plimbi pana la ora 23 sau dupa in parc, apoi iei RER/metrou pana la hotel (face vreo ora pana in centrul Parisului, cine stie cat pana la voi la hotel) nu prea ai energie sa te scoli a doua zi dimineata sa fii la 10 in parc. Adica 2 zile consecutive nu prea merge. E doar o parere, ia-o ca atare. Consultativ.

 

Pentru simularea traseului cu metrou si rer, uita-te pe site-ul:

http://www.transilien.com/itineraire/rechercheitineraire/init

 

Navighezi tu pe acolo incoace si incolo, iti da timpi, cost, tot. Se gaseste chiar si orarul trenurilor RER.

 

Aici s-au publicat si atractiile inchise pe luna iunie:

http://www.dlrpmagic.com/calendar/closures-refurbishments/

 

--------

Mii de scuze tuturor pentru off topic. [flo]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, ia uite ca mai avem ceva in comun!!  [il]

Un verisor primar de-al tatalui locuieste si acum in Oravita.  

Tatal meu s-a nascut si a copilarit intr-un sat ... in varf de munte, mai sus de Moldova Noua.  Liceul l-a facut la Moldova Noua si apoi a plecat la facultate la Cluj si nu s-a mai intors in Banat decat in vizita...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...