Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

Bravo Lavinia! Sa fie intr-un ceas bun!

Ilenutza, inteleg ca te-ai mutat si tu de curand, daca inca te mai bantuie cosmarurile

 

Noi asteptam vacanta,mai au maine si gata. A fost fain ca a fost saptamana altfel, au avut cateva actiuni, atat la scoala cat si la gradi. Mers la teatru, Gradina Botanica, organizat targ de jucarii (succes total, a cumparat Andreea cat a putut din cati bani i-am dat, i-a cheltuit pe toti), mers la cofetarie si facut minitorturi, modelat ciocolata, ateliere cu trenulete, au construit ei sinele si au pus trenuletele pe sine... S-au simtit bine

La voi cum a fost? ce actiuni ati avut? Ilenutza, am citit pe altundeva ca ai fost implicata in mod direct... Bravo. Eu am mers cu inv. ca parinte insotitor la Gr. Botanica, a rugat cine este disponibil sa ajute... intr-adevar erau f multe grupuri de copii, care se tot intersectau..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lavi, cu intarziere...  [asia]  La Multi Ani lui V., sa va traiasca sanatos si sa va bucurati de el inca muuuult timp de-acum incolo!  M-am gandit ieri la el, la voi, dar imi pare rau ca nu am ajuns sa si urez aici.  Multumesc si eu de urari!  Am avut o zi plina (la mine la servici e balamuc!), pana si petrecerea a fost tare scurta ieri.  Dar o continuam deseara, si maine.  Voi cum sarbatoriti?  In afara de impachetat si pregatiri pentru mutat? 

 

Am fost plecati in Los Angeles weekend-ul trecut, Rianna a fost in vacanta si am zis sa o scoatem un pic pe undeva.  Ea si-a dorit mult la piscina si la ocean, asa ca am mers mai in sudul Californiei unde apa e mai calda.  A fost tare bine, au venit si ai mei din Arizona si am petrecut doua zile si cu ei.  Nu am descarcat inca pozele, dar cand termin albumul, o sa il trimit in contul comun.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor!

 

La multi ani frumosi de Florii! ( cine se serbeaza azi ca nu imi vine nimic in minte :))

 

Nu am inceput cu olita dar am trei ramase de la d-sori dar nu am nimic in plan

 

As vrea sa o dau la gradi in toamna sa vedem ce imi iese .

 

Moni eu m-am mutat de 1, 5 ani dar tot imi amintesc ce greu a fost. bambina avea 6 luni si ne-am mutat chiar pe 31 dec , hihi

 

Cu sc altfel am propus si s-a organizat cate o activitate la fiecare baiat, in curtea scolii, am fost 5 parinti participanti si a fost foarte frumos!

 

As fi vrut si eu sa iasa copiii undeva dar nu au vrut parintii sa cotizeze, invatatoarea celui mare nu a vrut sa iasa cu ei , in fine, cel mare joi si vineri a stat acasa.

 

Cum e cu evaluarea?? Noi am primit cartea sa o lucram in vacanta . Dar dupa vacanta de Pasti vine vacanta de 1 mai si apoi zbang, evaluare [bang]

 

Lavi sa iti traiasca sotul, sa va bucurati de el!

 

Merms la multi multi ani fericiti si sa fii iubita !!

Sa va fie de bine vacanta, suna ca in filme [love]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari. Pe V l-am sarbatorit cu tort in familie si cam atat.

 

Noi ne-am mutat sambata. Ne simtit ca la hotel: e totul nou si frumos, dar nu e acasa. [:I]. Probabil o sa ne obisnuim cu timpul. E minunat ca avem mai mult spatiu, si mai mult loc in dulapuri pentru fete, si sufrageria libera. Mai avem de adus diverse dar din cele mai putin semnificative. Bucataria si camara le-am adus ieri. Sunt mandra de mine (de noi de fapt) ca tot ce am adus am si aranjat la locul lor, nu avem nici macar o cutie sau un sac cu ceva.

 

Pe Ami am mutat-o in pat normal.

Draguta de Ami cand mergem dincolo sa mai aducem lucruri se dezbraca de hainele de afara, si nu mai vrea sa plece. Ieri era tare suparata ca ii impachetam jucariile. Si am plecat de acolo in plansete. Dar la casa noua s-a bucurat mult cand a vazut ca apar jucariile ei din genti [:)] Saracuta de ea, s-a obisnuit ca acolo e casa ei. Si eu si Nati ne-am desprins greu de altfel, a fost o locuinta in care ne-am simtit foarte bine.

 

Ilenutza, deci tu esti avansata, detii olite [;)] in proprietate.

 

Silvia in saptamana altfel a fost plecata luni si marti, Nati deloc din pacate.

 

Culegerea pentru evaluare - tot lucreaza prin ea de cand am cumparat-o la clasa. Eu nu ma stresez cu evaluarea, bine ca se agita doamna cat de cat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meems, multumesc! Tot ce am transportat, pt ca mai avem diverse dincolo. Dar daca nu faceam pasul asta cine stie cat mai dura. E foarte misto aici ca e mult mai aerisit si pt ca nu am adus inca toate lucrurile si pentru ca am ales culori luminoase, si pentru ca e mai mare. Am decis sa renuntam la multe obiecte, ne intrebam de ce n-am renuntat mai de mult la ele, probabil pentru ca isi aveau deja un loc al lor.

 

ilenutza, foarte tari ati fost cu mutatul pe 31dec!!!

dar greu de tot cu bebe de 6 luni, eu n-as fi reusit. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori fericite dragelor!

Inviere luminata si multa sanatate va doresc!

 

Noi am lucrat evaluarile model in vacanta asta.

Greselile sunf cele obisnuite: fara doi ii cand e cazul, fara punct la sfarsitul propozitiei.

 

Dar sunt multumita ca a lucrat cu drag si o sa il ajute sa nu isi iasa din mana.

Andrei a inceput sa scrie de mana, ii arat si il incurajez ca sa nu ii mai fie asa greu in cls intai. La Victor a fosf crima :(

 

Va poop

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat!

 

Ce mai faceti, gata sarbatorile sau va mai bucurati si astazi de ele?

 

Eu am reinceput azi rutina zilnica, de dimineata am lasat copiii sa doarma dupa plac in ultima zi de vacanta.

Nici lectii n-am facut deloc-deloc si nici nu-mi propusesem sa-l stresez. Ba chiar l-as fi lasat in pace pana dupa 1 mai, doar ca am realizat ca e cam curand testarea nationala...

 

Meems, voi cred ca ati avut inca si mai putina vacanta, sper (de fapt, sunt sigura! ) ca ati profitat de ea la maxim. (tare mult imi place sa va vad gasca mare si vesele stansa cu toate ocaziile [flo])

 

Lavi, felicitari pentru mutarea in casa noua! Ati udat-o de sarbatori ? [;)]

Nu stiu daca am apucat sa spun: adorabila Ami cu bagajelul ei de jucarii [il].

 

Ilenuta, Irinuca voastra ce mai pune la cale ? 

 

Monica, sper ca ati petrecut cu bine si sarbatorile. Foarte faine activitatile voastre din saptamana altfel, chiar multe au facut.

 

Corapina, cum v-au fost vacantele? Ati revenit ? 

 

Oare a mai ramas cineva la povesti pe-aici ? 

 

Pe FB mai schimbam cate-un clic si o replica scurta. Cred ca aici n-am povestit: de Florii am facut o prima excursie in Maramures. Am plecat destul de indoiti de prognoza meteo, dar pana la urma am avut noroc de vreme surprinzator de buna (=nu ne-a plouat, a fost insa destul de frig si destul de inchis).  Am vazut putin din Baia Mare, ne=am cazat la Ocna Sugatag - cu piscina termala acoperita - tare buna serile [:D], vazut Sapanta, Sighet (la memorial a intrat doar dl sotz, eu cu copiii am ramas prin centru), de Florii am fost la Barsana, am vazut si alte biserici vechi si specifice din zona, ateliere de cioplit lemn, de tesut, valtoare la rau... A fost e excursie foarte reusita, am intrat frumos in spiritul de sarbatoare.  Pastile le-am petrecut acasa, ca de obicei (= cu multe mese in familie [:D]).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...