Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ola

tocmai am revenit dupa o tura de disney. sunt prea prinsa acu dar revin cu povesti.

ideea e ca la check in la hotel nu ne-au cerut niciun fel de documente in afara de foaia printata cu numarul rezervarii. Puteam fi oricine din orice tara. Am mai completat o foaie cu numele celui care a facut rezervarea , nr de telefon, adresa de e-mail si semnatura (avea mai multe rubrici da' mi-a zis sa completez doar atat). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ilenutza ce draguti baietii!

Ami si bona se impaca foarte bine. Nu o dau la toamna la gradi, o voi da abia la 3 ani la gradinita de stat. Ma gamdesc sa mai pastrez un an bona pentru imbolnaviri, vacante, "dezinsectii", samd.

 

Corap, multam de linistire. Acum au aparut si preturile pentru Romania, sunt exact cu cele pt GB, deci nu ar avea ce sa comenteze. Am fost eu grabita, deh.

 

Xandra, nu, multam, nu ma mai bag la niciun sezon de bebeluseala, mi-am facut plinul. Acum e si randul altora [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:) ola, lume!

 

dau o cafeluta in cinstea lu fi-mio, care a luat locul 4 cu echipa scolii la nus' ce campionat de sah intre scoli. (si sunt fff mandra de el, mai ales ca echipa lor era formata din 3 copii de clasa a doua si o fetita de pregatitoare, in timp ce ailalti aveau "haidamale " de clasa a VII  - VIII -a). Nasoleala a fost ca aia mari erau si mari trisori (jucau cu... telefonul) si astia mici nu au stiut sa faca scandal. Da' vorb-aia, a venit ponta sa le dea startul (de-aia s-a amanat concursul 1 ora, sa-l astepte p-asta sa se scoale din patut), asa ca triseala era acceptata oficial (desigur, aia cu telefoane n-au patit nimic - la un moment dat s-a simtit proful lor si l-a scos pe unul care chiar sarise calul din echipa - arbitrii in schimb n-ar fi vazut nimic).

 

sunt ffff mandra de puiutul meu si de echipa lui de pitici.

 

Pe de alta parte, anais a facut varicela  [ph34r] , asa ca f probabil andrei nu va participa la marea evaluare.

 

  [s] andei de nichita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corapina, welcome back! Felicitari lui Andrei! (detaliile povestii sunt deja ca-n ziare [:D] )

Oare voi nu facuserati varicela cu orazia altui sejur vestic, sau m-am ramolit de tot ?? 

Altfel, cum v-a mers prin numeroasele peripluri, ce v-a mai placut ?

 

Xandra, ce mai face burtica?

 

Noi suntem cu AMR-ul pana la vacanta; de fapt pana in 6 iunie. Pana atunci, multele fise de la scoala in lupta crancena cu soarele (cat e printre ploi !) si parcul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:) pai zisesem ca facusem, ca asa ne-a imbrobodit unu' de la salvare si noi l-am crezut :) ca e o forma usoara.

da' acu e "the real thing", cu bubosheniile & somnolenta aferente. fara febra, ce-i drept. astept sa-l apuce si pe andrei peste vreo saptamana si ceva...

[bineinteles ca andrei a inceput sa arunce cu reprosuri in mine ca de ce nu i-am facut vaccin daca exista, ca nu m-am gandit ca o se se buboseasca si-o sa arate ca un zombie...)

 

am observat ca speranta sa nu invete este cel mai bun factor motivator la andrei (anais e mama constiinciozitatii, fara motivatii). de ex, le-a zis doamna ca ii scuteste de teme doua zile pe cei care fac nu'ce suplimentar (bineinteles ca "suplimentarul" > decat teme pe 2 zile). cine facea cu sarg "suplimentarul" - andrei, desigur. in situatii normale, o tema simpla (care i-ar lua 10 minute fara vaicareli si discutii) ii ia o ora cu litanii la fiecare litera... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

paris tips&tricks

 

1. nu mergeti in week-end;

2. daca vreti sa mergeti pe undeva (muzee, galerii, turnuri, arcuri etc) cumparati bilete in avans, inainte de a pleca (chiar daca asta inseamna ceva planificare). [ la musee d'orsay am stat la coada doua ore (pe ploaie) cu "fast pas"/ orange card / paris card etc. ] singura modalitate fara coada e biletul cu ora rezervata. [ valabil si pentru muzeul tehnic din cite des sciences si evenimentele de-acolo, inclusiv reprezentatiile de la planetariu]

3. daca urcati in turnul eiffel incercati sa urcati cu primul lift (de la 9 jumate). in jumatate de ora se aglomereaza de n-ai unde sa arunci un ac /  respiri / reusesti sa vezi ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corap, figura Andrei, ma amuza tare cu vaccinul!

Felicitari pentru concurs! si pentru sporul la suplimentare!

 

Cum a fost Musee d'Orsay? Ati fost toti 4?

 

Xandra, bine zice Maria, ce face burtica?

 

Monicabo, ce ati facut cu bilete pentru Disney, ati luat?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...