Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ooooh, ce dragut!!  Imi inchipui atunci ce incantat trebuie sa fie Vlad!  [:)]

 

Rianna mi-a spus nu demult ca nu vrea ca eu sa mai am alti copii; i-am spus ca nu am de gand sa mai am alti copii, sunt super implinita doar cu ea.  Mi-a spus ca si ea, cand creste mare, vrea sa aiba doar un copil  [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xandra, felicitari, sarcina usoara si mai departe! Ce dragut e Vlad... [il]

 

Sa zic? [:p] Ai mei 2 iezi, desi se inteleg chiar bine fata de ce-am vazut prin alte parti (=se joaca o gramada impreuna, isi cauta compania de multe ori), au si momente in care li se pare ca sunt prea multi [:D]. Se lupta pentru atentie ceva de speriat. Fereasca sfantul sa-l laud pe unul in prezenta celuilalt sau sa-i dau "prea" multa atentie cand pateste ceva. Iar daca ma uit mai mult de 2 sec la vreun bebe (nici vorba de luat in brate !), ma trezesc cu amandoi cocotati pe mine - patit recent in parc. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, tare simpatici ai tai. Si prietena mea are probleme cu finuta noastra Sofia, care e geloasa pana si pe papusa-bebelusi, nu cumva sa o iubeasca mama mai mult decat pe ea. (are 2 ani si 7 luni domnisoara). Din cand in cand il mai scoate la usa pe bebe, sa plece. Prietena mea isi mai doreste un copilas.... [:D]

 

N-am mai dat pe aici ca am avut musafiri, apoi a fost Silvia in excursie si s-a intors cu burta intoarsa, samd.

 

Acum mi-am mai revenit.

 

Monica, cum stati cu pregatirile de vacanta? Ti-ai facut lectiile cu DLP? [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, apropo de Disneyland, m-am gandit sa scriu cate ceva despre mancare, daca nu va ajunge cea de acasa si vreti sa mancati acolo.

 

Aici:

http://www.dlrpmagic.com/planning/dining/restaurant-menus/

gasesti listate restaurante cu preturi cu tot, doar ca sunt updatate acum 1-2 ani si e posibil sa se mai fi scumpit un pic intre timp.

 

Din pacate si-au modernizat/stricat si astia site-ul, imainte puteai sa selectezi sa vezi numai restauantele dintr-un parc, acum nu mai merge (sau nu gaesc eu cum).

 

Ca localizare - exista restaurante la hoteluri, in fiecare din cele 2 parcuri si in Disney Village. La hoteluri nu are sens sa mergeti, in celalalt parc nu mergeti. Disney Village e o zona de restaurante si magazine in exteriorul parcului, oarecum vis-a-vis de intrarea in parc. Poti iesi pana in D.V. si sa te intorci in parc, dar eu in locul vostru n-as face chestia asta pentru ca iti ia ceva timp. Dar e alegerea voasra.

 

Mancarea din parc:

- Exista restaurante a la carte, mi s-au parut scumpe, n-am incercat.

- Exista restaurante stil bufet suedez, all you can it, si anume 2: Agrabah Cafe si Plaza Gardens. (le gasesti pe site-ul de mai sus). Noi am mancat la ambele si ne-a placut: primul e cu specific arabesc, al doilea cu specific international. Mancarea f buna la ambele, gasesti aperitive si salate, feluri principale si deserturi variate. Plaza Gardens e mai aglomerat, cam trebuie rezervare sau sa mergi devreme, pe la 12, cum am fost noi.

- Exista fast food-uri cu burgeri si alte chestii: noi am incercat Colonel Hathi's si Market House Deli. Al doilea ne-a placut mai mult. La primul unele chestii au fost mai bune, altele mai putin.

Unele din fast fod-uri sunt inchise daca parcul nu e foarte aglomerat.

- Exista chioscuri cu diverse: popcorn, inghetata, samd.

 

Tot ce e de mancare e scump.

 

Ti-am scris ca poate vrei sa-ti faci un plan sau sa stii care sunt optiunile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, este la Europa Park in Germania, nu la Disneyland. Se numeste Food Loop.

Vine pe mini-rollercoaster, e absolut mortal sistemul. Se mai da si peste cap :)

Nu va faceti drum incolo? [:D] Sunt sigura ca v-ati distra, are de toate pentru toti, fara comercializarea excesiva Disney.

 

 

Monica, eu una abia astept povestile tale, si de la Disney, si de la Paris.

Eu ti-am povestit una-alta, e alegerea ta daca "iti faci temele" dinainte sau te duci pe NV, sa fie totul o surpriza la fata locului. Depinde si de firea ta. Eu sunt mai prevazatoare (se poate citi si control freak, depinde cum o iei :) ) Sora-mea de ex. e cu spontaneitatea, nu stiu daca a citit vreun review de restaurant inainte sa mearga pe undeva.

 

P.S. Eu dupa ce ti-am scris tie (ma trezisem prima din casa sambata dimineata) m-am pus si am cercetat cum e cu mancarea la Gardaland, unde mergem acusica -> in septembrie. Asta da control-freak-ism.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...