Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

[:-)))]

 

Clar imi sunt de folos sfaturile voastre, toate ponturile. Macar sa-mi fac o idee in linii mari, daca mai uit din amanunte.

Eu sunt genul combinat intre control freack, cum ii zici tu [:D] si vazut la fata locului.

Adica schitez un "tablou", un program in linii mari, in diverse variante (nu total diferite, unele de altele), si mai "ajustam" la fata locului in functie de diversi factori.

Dar o informare inainte, pt diverse chestii fac, si "cern" si eu de la caz la caz.

Abia astept sa va povestesc!

 

Mai este putin si se incheie scolile, gradinitele... ce repede a trecut anul!

 

De 1 iunie pe unde ati iesit? Noi am fost in prima parte a zilei in Herastrau, au fost tot felul de actiuni, Ana Maria chiar a avut o mica actiune cu dna lor de dans de la gradinita (de asta ne-am si dus acolo, in principiu) si pe urma ne-am mai dat in diverse: gratuit, dar cu cozi si nebunie. Am zis ca e un bun antrenament pt Disneyland  [:-)))]  o simulare cum nu se poate mai buna!! Deci fetele s-au dat in niste gonflabile, s-au plimbat cu poneiul, s-au dat in niste mingi pe apa, si apoi ne-am dus la unul din locurile de joaca din parc.

Apoi, dupa amiaza am fost la portile deschise de la TVR, unde a fost super interesant, si mie ca adult mi-a placut, copiii au fost fascinati. Ne-au dus pe la diverse studiouri, unde se faceau repetitii pt diverse emisiuni, copiii s-au dus pe scena, au jucat niste jocuri cu un prezentator al unei emisiuni de copii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hello si de la noi!

bifat si 1 iunie, si-au facut de cap la cumparat jucarii (cred ca e pe final activitatea asta de-acum ), am iesit prin centru la festivaluri... 

Monica, excelenta vizita la TVR , va invidiez!!

 

Cum a fost testarea de ieri, cum ati trecut ?

 

Lui Cristi i-a picat la scris subiectul cu copiii care au pierdut catelul, si tare ma tem ca a incurcat personajele cand a scris (sau a scris la pers 1, nici el nu mai stie...). Important e ca bietul catel a fost gasit si biletul a fost scris [batcap] [:p] 

Dupa testarea de maine sper sa adie aer adevarat de vacanta, la cat ploua nici nu realizez ca suntem deja in vara ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi de 1 iunie am avut program administrativ: eu mancare si curatenie prin casa, Virgil scos fetele mici in parc, iar Silvia a stat in casa sa invete pentru teza de la mate si testul la istorie de luni.

 

Ce program frumos ati avut voi!

 

Corap, sanatate multa!

 

Monica, nici eu nu sunt CHIAR asa de contrl freak, doar putin. [:D]

Pentru Disney de ex am studiat care e treaba cu restaurantele, neaparat voiam sa incerc Cafe Agrabah si Restaurant des Stars (asta e in studios), si am vazut ca si Plaza Gardens e bufet. In prima zi am mers la Cafe Agrabah, in a 2-a la Stars, in a treia, pentru ca ne-a placut am repetat Stars, samd.

Decidem si ne orientam si la fata locului dar imi place sa am eu acolo niste variante by default :)

 

Cu mancarea nu-i asa important daca stati doar o zi, o zi poti manca si covrigi daca e [:D], dar e important cu atractiile, sa va dati cam in toate care v-ar placea, poate aveti timp sa va dati chiar de mai multe ori in cele preferate.

 

Must see:

-It's a small world, Piratii din Caraibe (astea nici nu prea au coada)

-Peter Pan, Buzz Lightyear (astea au fast pass, primul lucru de dimineata luati fast pass la una din ele, de preferat la Peter Pan)

-Big Thunder Mountain (si asta are fast pass dar zicea cora ca seara va puteti da mai la liber)

-Cescutele

 

Se poate rata fara parere de rau:

-trenuletul care da turul parcului

-caruselul cu caluti - chiar si mie mi s-a parut cam plictisitor (Le carusel du Lancelot)

 

Vacanta placuta!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi sâmbăta, pe 31 mai, l-am dus pe Vlad la film la Vrăjitorul din Oz si a intrat doar împreuna cu un prieten de vârsta lui (a mai fost la film si singur, ii place si il face sa se simtă mare), iar duminica in Insula copiilor pana pe la pranz, cand inca nu era prea aglomerat. A fost fun in we :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xandra, ce chestie, stiu o gramada de gravide cu "deadline-ul" in toamna asta (din iulie pana in decembrie, de fapt [:D]). Cred ca a fost ceva in aer. Pe langa tine: sotia unui coleg de la servici, fina de finei mele de cununie, (oarecum noua) prietena a unui prieten vechi de-al nostru, o mamica de la fosta gradi a Nataliei, o mamica din clasa Nataliei. Toate trecute de 30 de ani. Unele trecute bine. Sa aparaaaa bebelusii!!!! Inca nu, sa mai stea la caldurica, va fi greu de voi sa treceti vara. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Lavi :-)

Si eu sunt trecută bine de 30 (37 ani mai exact), dar nickul de DC nu ma da de gol, e facut pe vremea cand eram însărcinată cu Vlad.

 

Eu am o dilemă maxima: unde merg eu in concediu??? Am co de pe 20 Iulie, voi fi aproape de 6 luni. Vreau undeva fie cu masina dar nu foarte departe, fie cu avionul. Nu ms innebunesc după all inclusive, deci nu as vrea Turcia. Noi suntem activi in concediu, ne place sa vizitam, insa fiind su cu vlad iar eu nu foarte mobila, ne-ar prinde bine o combinatie plaja-vizitat. Grecia a fost destinația ideala in toti anii, insa acum parca as vrea si altceva.

 

E si destul de tarziu sa mai gasesc locatia ideala, multe hoteluri si pensiuni sunt probabil deja ocupate.

 

Idei?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inafara de concediu, mai am o întrebare: am inceput sa primesc oferte de la bancile de celule stem si nu am nici cea mai vagă idee ce sa aleg.

 

Inafara de diverse oferte financiare tentante, nu stiu ce sa aleg ca si tehnologie: cord blood Center de exemplu am înțeles ca au un alt fel de recoltare si criogenare a celulelor, deosebit de cel al băncilor de celule din străinătate, prezenți si la noi cu oferte (cei drept, aceștia din urma sunt un pic mai scumpi). Iar nu stiu ce sa fac. Fetelor care ati născut in ultimii ani, ce ati facut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...