Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Xandra, eu n-am recoltat din urmatoarele motive:

-celulele din cordon oricum sunt putine si nu ajung decat pana la o varsta mica

-daca e vorba de vreo boala cu substrat genetic sunt folosibile numai de frati si surori care oricum sunt mai mari

-cercetarile sunt abia la inceput, vor mai continua, se vor extrage celule stem din multe alte chestii

-daca e nevoie se poate apela la o banca de celule din strainatate, contra cost-mai bine platesc cat costa inmultit cu probabilitatea de a avea nevoie de ele, decat pretul verut de astia inmultit cu 1 si nici nu e sigur ca in caz ca e nevoie sunt cmpatibile/suficiente/utilizabile

-marketingul scarbos de agresiv care se face peste tot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vacanta:

-avion nu cred ca mai gasesti acum la pret rezonabil, desi hai sa zic ca mai merge, ca sunteti doar 3

-Croatia - poti face o combinatie frumoasa intre plaja si plimbari in imprejurimi, in orice zona ai merge ai ce vedea

-Slovienia, Austria sau nordul Italiei cu masina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Miercuri noaptea am aterizat, asa ca azi, joi a fost o zi de refacere :)

La Paris & DIsney a fost super, prea putine zile pt cat ar fi de vizitat. Asa ca am vizitat doar o parte din ce am vrut, urmand sa revenim cand om putea. 

La disney am zis ca vo reveni cu vreun sejur ceva, de 2-3 nopti, cu cazarea acolo..

Le-a placut fetelor la maxim, parcul intr-adevar este de poveste. Chiar nu-mi inchipuiam, pe cuvant. Am fost in ziua de marti, pe 10. Chiar credeam ziua ratata, pentru ca atunci cand am ajuns noi, pe la 11 si ceva cred, turna cu galeata, de am zis ca pana aici ne-a fost. Ne-am adapostit si am asteptat macar sa se mai domoleasca, dupa care am luat niste pelerine si ne-am aventurat catre parc, am zis ca tot avem biletele, ce-o fi o fi...

Prima data ne-am plimbat cu trenuletul ala de inconjoara tot parcul, intre timp s-a oprit si ploaia si ca atare am luat cu asalt distractiile. Ne-am dat/ am fost in: Castelul frumoasei adormite, cescutele palarierului, labirintul lui Alice (super, am alergat prin el), casa de povesti Alba ca zapada, casa de povesti Pinocchio, Peter Pan (aici am luat un fast pass, tare bine ne-a prins), Buzz Lightear (de 2 ori la solicitarea fetelor), meet Mickkey Mouse (au ramas fetele fara cuvinte), prin Adventuresland am explorat cabana lui Robinson Crusoe, Captain Hook, corabia piratilor, adventures isle (podurile alea suspendate, le-a fost un pic teama), si am asistat la parada  [:)]  Foarte frumoasa parada, am urmarit-o toti fara sa respiram aproape :))

N-am mai apucat sa ne dam in Orbitron, era coada, si se facuse cam tarziu, nu am mai putut sta, la fel si la piratii din caraibe, coada cam mare, Dumbo era inchis, iar in caruselul lui Lancelot nu au fost fetel foarte amatoare (probabil li s-a parut ca seamana cu alti calusei de acasa)...

 

In Paris, am vizitat Notre Dame, Saint Chapelle, Am urcat in Arcul de Triumf, ne-am plimbat de Chaps d'Elysee, Tour Eiffel (fara urcare, doar in zona, jos, venind dinspre metrou Trocadero), zgarie norii din zona La Defense, Basilica Sacre Coeur cu zona Montmartre, Centre Pompidou, Muzeul de Papusi (pt copii), zona Louvre (n-am intrat, sa mai creasca copiii, era cam greu), plimbari prin diverse gradini, jardin de Louxembourg, Touilleries, Turn Montparnass, am urcat pana sus, se vede superb, plimbari pe podurile de peste Sena, Opera.

Cam atat in linii mari, oricum, un oras spectaculos, in care, daca vom reveni, cu copiii ceva mai mari, mai avem multe de vazut si revazut.

Transportul - f bine pus la punct, legaturi f bune...

 

Multumesc pt sprijinul acordat, pt ponturi, sfaturi! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...