Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

Da, e singurul din europa, mai este la Tokio si in Singapore, cred, si 2 in america, iar cel din Florida e " tata lor". Oricum noi nu ne punem problema sa mergem in alta parte decat la paris, ca n-am spart nicio banca.

 

Ei cica sunt pe pierdere de cativa ani, acum incearca sa se scoata cu noua atractie in care au investit 100 milioane ( de euro cred). Eu cu Virgil credem ca e un scam, ceva, cu pierderea asta, la ce preturi mari si ce afluenta au, sau un management foarte prost. In fine, treaba lor.

 

Acum renoveaza hotelurile, pe rand. 

 

Inainte de a lua bilete please discuta cu noi [grup] perioada, ca e mare pacat sa mergeti intr-o perioada aglomerata.

 

nu mai stiu care, blue air sau wizz pleaca dimineata din bauvais, in cazul asta merita luata ultima noapte de cazare acolo. Isi mai schimba ei orarul de zbor. Cert e ca trebuie sa "coordonezi" luatul de bilete de avion cu biletele la ei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Wow Mexic , exotic tare :)) petrecere frumoasa!

 

Moni sa va fie de bine concediu , a fost abia incalzirea :))

 

Lavi, bravo ptr planurile de anul viitor!

Cum se impaca Ami cu Nati in camera,

 

Ami ce pat are, tot de bb? :), banuiesc ca nu ..

 

Si noi vrem sa ii pinempat normal cu cadru sa nu cada ( bara de protectie), adica ii luam lui A un pat mare si pe al lui il dam lui I :)), este in buna stare, mostenit de la V dar a stat cu aparatori si e ca nou :))

 

Poop

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors ieri seara din Grecia, am ajuns la ora 19, am despachetat tot si facut mancare pt fete pana catre 1 noaptea, azi la servici... abia acum am ajuns si eu la net "la liber" dar ar fi cazul sa ma culc. Mi-am reintrat in ritm.

 

A fost foarte frumos in Grecia, insula chiar pe gustul nostru, e pe locul 1 clar din cele 3 vacante in Grecia la mare de pana acum. (Amandoi am mai fost in liceu in cate un circuit de vizitat).

 

Am sa va trimit poze cand reusesc sa le selectez.

 

Vacante placute tuturor!

 

Xandra, spor la planificari si rezervari!

 

Ami doarme in pat normal, de o persoana. Patul lor e pe stilul pat simplu + sertar, doar ca sertarul e un alt pat cu lungimea un pic mai mica (cu 5 cm parca e mai scurta salteaua). Ami doarme in patul de jos iar Nati in cel de sus. Dar se mai intampla ca Ami sa se urce noaptea in pat peste Nati [il], iar Nati e tare dulce ca ii face culcus Amaliei la perete, ca sa nu cada din pat. [il] Se inteleg foarte bine ambele in camera, e mult mai bine decat combinatia Silvia + Nati de anii trecuti. Asta pt ca Silvia e foarte dezordonata cu hainele si cartile/caietele de scoala. Doar cartile de citit si le tine foarte ingrijit si ordonat in biblioteca.

 

Acum in concediu Ami a dormit in toate cele 8 nopti de pe insula in patutul pliant, de voiaj, de bebe. In cele 3 nopti intermediare a dormit cu noi pt ca i-a fost lene lui V sa mai monteze patul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astept si eu cu interes impresii din Mexic. Pt mine e o destinatie exotica, pt voi acolo, probabil sunt echivalentii vecinilor nostri bulgari.

 

Apropo de bulgari, Lavi, spune-mi si mie daca voi ati stat in Balchik, si daca da, unde ati stat, ceva recomandare de hotel, daca ai... Am vrea sa mergem cateva zile la mare acolo (am mai zis eu inainte de a pleca in Franta) si vrem acolo, pt a combina plaja/marea cu locurile de vizitat.

 

Si inca o intrebare: tu cand rezervi excurii la Disney, le rezervi pe cont propriu, avion

direct la compania aeriana, hotel direct acolo (pe siteul lor), sau rezervi printr-o agentie (gen perfect tour sau altii asemenea)?

 

Xandra, cum esti cu sarcina? Parca tot baietel va fi bebe? Pana la urma unde v-ati hitarat cu concediul?

 

Ilenutza, cum a fost vremea la mare pana acum? Tot asa capricioasa? Parca ziceai ca ati fost o tura prin CT, sau ai trimis doar baietii? Cu disneyul, cum ziceai, ne-am facut incalzirea :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica, plaja din Balcic nu e grozava, cam batucit nisipul si se cam aglomereaza. Dar daca sunteti cu masina puteti merge alaturi la Albena si la Kranevo unde este un nisip un pic mai mare, gen Neptun si afanat si este mult spatiu pe plaja.

 

 

In schimb noua ne place mult promenada/faleza din Balcic, poti sa te plimbi kilometri pe ea spre Albena.

 

Cazare - noua ne-a placut la White House, e chiar pe faleza si au camera cu un pat dublu si 2 simple. Uita-te pe booking. Recomand cat mai aproape de faleza pentru ca Balcicul e in panta.

 

Alt hotel la care ne-a placut a fost Helios. Au si ei family room-uri.

 

Restaurante preferate - cel de la castel, jos, cu 2 intrari, una dinspre gradina castelului si una dinspre plaja (se numeste Korona) si Francis Drake, restaurant pescaresc. Ambele arata mai bine decat altele si ai zice ca sunt mai scumpe dar nu e asa. La cele care arata mai popular am luat tepe (mai scump si prost).

 

Biletele de avion - de pe site-ul companiei. Biletele la Disney tot asa, de pe site-ul lor, disneylandparis.ro sau .com , tot ala e.

 

Eu cam am alergie la agentii si frica de ele. In Tunisia am mers cu o agentie care parea de incredere dar in anul urmator a lasat turistii cu buza umflata pe aeroport. Pe socrii mei i-am trimis acum cativa ani in Egipt tot cu o agentie care parea de mare incredere dar apoi a avut ceva probleme, daca nu a intrat chiar in insolventa. Deci incerc sa ma tin departe de ele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie albena mi se pare un tarculetz :) , stai acolo si atat.

Balcikul imi place mai mult. Are asa un aer frumos :))

 

La mare nu am ajuns

 

Cu agentiile nu am mers niciodata.

Mama a mers in Israel si a fost o mare teapa, i-am plimbat de la un hotel la altul, aj stat cu bagajele dupa ei ...

 

Mi se pare mai ieftin si safe sa fac singura rezervarile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...