Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

Xandra, vacanta faina, sa va simtiti bine cu totii, de la mic-mic la mare!

 

Lavi, aoleu ! Stiu ca sezonul trecut a fost plin de viroze/ce-or fi fost care au dus rapid spre pneumonie. Vestea buna e ca trec, cea nu chiar asa de buna e ca nu trec la fel de usor ca "racelile" traditionale [:(].  Sanatate multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Monica, insanatosire grabnica si tie si fetitei!  Sa treaca repede si usor varicela asta.

 

Lavi, nasoala treaba cu pneumonia  [:(] Bine ca-i pe terminate si la tine.  Pe mine ma termina febra...

 

Maria, am crezut ca ai vazut postarile Alinei pe fb, in grupul nostru de colectie, cum ca vine in California.  Mi-ar fi placut mie sa fiu prin Europa...

Salutari Ilenutzei!  [hia]

 

Xandra, concediu placut!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, cum sunteti? Ce forma ai facut tu?

 

Eu ma simt mult mai bine, doar putin slabita si mai tusesc. Mai am o saptamana de concediu medical ceea ce mi se pare foarte bine, vreau sa apuc sa-mi revin.

 

In schimb s-a imbolnavit Nati, a facut 38.1 deja. Mai devreme aveau si ea, si Ami, 37.4. Acum vad ca Ami n-are. Sper ca la ele sa fie doar viroza, sa nu dea in pneumonie, ca e groaznica boala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavinia, eu ma simt cam rau, am facut o forma cu muuuulte bube, pe tot corpul, si pe fata, la urechi, parti intime, tot :( Ma mananca tot corpul, imi vine sa ma desurubez de tot, ma cam doare capul, pe la urechi la ganglioni si tample... n-am facut o forma prea fericita... Ma simt sfarsita, mai mult stau intinsa, migrez dintr-un pat in altul... A inceput sa ma doara si  in gat.... pofta de mancare am, moderata, dar mananc...

 

Fata cea mare are si ea bubite pe corp, mai putine ceva ca mine, doar ca cateva sunt mai mari ca ale mele, si mai pronuntate, cu lichid... Starea ei e buna, n-a facut febra, nu e asa sfarsita ca mine (eu am mai facut febra serile, nu prea reusesc sa dorm)

 

Cea mica (Ana, care a facut prima) a avut cea mai usoara forma, cateva bube pe fata si corp, cateva grupate pe spate, dar mici, iin vreo 5 zile erau gata cu crusta toate... 

 

Cam asta despre noi, altceva nici nu mai imi vine sa zic, ca nu mai am ce

 

Sanatate si tie, si vacante frumoase tuturor care calatoriti perioada asta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aoleu... muuulta sanatate tuturor.

Lavi, nu credeam ca esti atat de ingrozitor de rau :( iti tin pumnii sa te refaci repede si sa nu ia motatele.

Monica, daca te ustura rau da-te cu virasoothe - ajuta si la cicatrizare, mai ales pe fata. ai luat ceva antivirale? vorbeste neaparat cu med de fam la telefon, ca la adulti trebuie urmarita evolutia. lui gabi i-a dat si ceva antialergic ca sa nu-l mai manance asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, n-am luat nimic altceva, nu m-am dus la medic, stiind ce am, ca banuiam in proportie mare ca voi lua de la copii.

Iar de mers la cabinet, e aiurea, asa contagioasa cum sunt... sunt multi oameni in varsta acolo, cu imunitate la slaba, plus ca nu m-ar lasa nimeni in fata, dar chiar si asa, tot sunt sanse mari sa transmit...

De sunat mi-a fost rusine, sincer.... ca nu stiu daca vine acasa sa ma consulte, la telefon e mereu pe fuga, ca mereu e prinsa cu altceva.... desi zici tu ca n-ar fi rau sa o sun.

Antiviralele alea ce rol au? Lupta mai mult cu virusul, ii omoara mai repede decat mama natura?

La Andreea pare mai ok, au cam inceput sa se usuce bubitele, sa mearga in stadiul de facut crusta. La mine nu, sau ma rog, un nr nesemnificativ (3-4, care au aparut primele, atat). Plus ca ea are o stare buna, eu nu prea :((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum mai esti, Monica?

Antiviralul (Aciclovir) eu stiu ca ajuta si nu prea, aica ajuta dar nu cine stie ce. Suna dr de familie si vezi ce te sfatuieste.

 

Eu sunt mai bine, imi recapat puterile pe zi ce trece. Urata boala.

 

Chiar ma gandeam, cand imi era rau-rau, ca macar stiu ca am sanse de insanatosire, ca daca nu as avea, as vota clar pentru eutanasie. As invita pe toti apropiatii, le-as zice: ma bucur ca v-am cunoscut, ca ati facut parte din viata mea si apoi, o injectie letala, ceva, si nani. [nani]

 

Nu ma mai puteam gandi la nimic, a niciun plan de viitor, ma gandeam numai: ce bine ar fi sa nu mai fac febra atat de mare! Si ma gandesc ca probabil asa e. si mult mai rau, cand esti intr-adevar grav bolnav, pe duca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...