Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ile, La Multi Ani fericiti pentru bambina si mijlociu!!!  [s]

 

Monica, cu mare intarziere... La Multi Ani Andreei!  [flo]

Si tot Monica... insanatosire grabnica!

 

Xandra, eu cand am fost insarcinata si nu o simteam pe Rianna miscand o buna bucata de timp, o "rezolvam" cu apa rece sau/si cu ciocolata  [:)]  Ma bucur ca va simtiti asa bine in concediu.

 

Maria si Ile, sa va fie de bine intalnirea!

 

Maria, eu am laminat in bucatarie dar nu pot sa spun ca sunt super-extrem de incantata.  Cumnata mea are ciment dat cu lac pe deasupra, arata foarte modern si se intretine foarte usor.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, mie imi place gresia si pentru ca e racoroasa la picioare, mai ales vara. Rosturile le-am ales in ton cu gresia maro-roscata, ca sa fie si ele antijeg :).

 

Ce am mai vazul la altii: Miha80 de aici de pe forum are in bucatarie un fel de pluta. Ei ii place ca e calda la picioare (mie asta nu-mi place, dar pot sa o inteleg, in Germania e mai frig) si mai ales ca are o consistenta mai moale, e antisoargere. Poti sa scapi pe ea pahare, farfurii, nu se sparg. Insa gama de culori e mai redusa, cred ca exista doar in culoarea naturala a plutei.

 

Mai poti pune linoleum :) Am tot vazut prin spitale si cabinete medicale mai nou, nu arata asa rau cum se pune acum, cu bordura in sus, pe margini.

 

Meems, stai linistita ca nici eu nu am auzit termenul asta. In schimb acum mi-am dat seama ca am vazut ceva de genul asta la pensiunea la care am fost de 1 mai. Probabil implementarea de acolo nu era la nivelul celei de la voi, dar mie nu mi-a placut deloc cum arata. Arata fix a beton vopsit, cumva saracacios.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult de sugestii!

 

si eu am google-it dupa epoxidica. acum realizez ca am vazut prin firme, are aspect industrial. pozele de pe google o flateaza [:p]

varianta la care am ajuns deocamdata e o combinatie de gresie in zona chiuveta-aragaz cu parchet in zona bufete-masa. 

 

mie-mi place caldutz si moale la picioare [:)]. din cate stiu, asta tine de tipologia fiecaruia, in homeopatie asta e un criteriu important. si in medicina chineza apare, are de-a face cu felul in care circula yin si yang [:D].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Meems stai linistita ca nici eu nu stiam ce este :)

 

Lavi epoxi se poate colora, la fel ca lavabilul.probabil ca acolo nu folosisera culoare si au dat asa, incolor :))).

Noi visam epoxi pe jos cu sticla in loc de faianta [:)] dar n-a fost sa fie. Avem gresie alba si faianta alba

Epoxidica este in afi la intrarile de la parcarea subterana.

Iar linoleumul acela este fooooarte scump. Spitalele in fol ca nu aluneca, nu te poti rani, etc sunt obligate sa indeplineasca niste reguli.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...