Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu sunt cam suparata. Trebuia sa mergem la munte, la casuta socrilor din Apuseni (mai ales ca ieri a fost ziua socrului, treceam si pe la ei), mi-am luat concediu de azi, dar Nati a facut febra. A facut incepand de luni dupa amiaza 38 cu ceva, am facut aseara bagajele, dar azi dimineata surpriza neplacuta, 39.4.[bang]

 

Are nasul infundat si o doare capul cand face febra, cred ca e o noua viroza. [bang]

 

Oricum, nu m-am incumetat sa plec cu ea asa, la 25 km de cel mai apropiat medic si farmacie (si ala, cine stie ce medic o fi), prefer sa ramanem in Bucuresti. Plus ca i-ar fi greu pe drum. Si nici acolo nu prea ai ce sa faci daca ai febra, in casa e rece, afara, ziua, e cald... televizorul prinde doar TVR1...

 

Virgil si-a anulat concediul, eu am ramas pentru ca i-am dat liber bonei si era urat sa-i anulez zilele libere. In plus eu am mai multe zile de concediu pt ca am primit mai multe in anul cand am nascut-o pe Ami si nu le-am folosit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, imi pare tare rau :(

Sanatate multa lui Nati! Nu puteti reprograma iesirea?

Ghinion, si virozele astea te iau pe neanuntate si se nimeresc in momente nepotrivite...  Daca era mai pe trecute, ti-as fi zis sa o iei ca-i va face bine aerul curat.... asa, intr-adevar, e mai neplacut.

 

[pup] si sanatate inca o data, si reprogramati iesirea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, Lavi, sanatate multa lui Nati ! Poate se repara intr-o zi, doua, si mai prindeti totusi ceva stat la munte, sunt multe zilele libere de saptamana asta [flo].

 

Noi o sa stam prin jurul casei, probabil mergem la tara. La inteleapta concluzie am ajuns dupa vreo 2-3 ani in care am incercat diverse iesiri ("sa profitam de w/e prelungit" etc) si ne-am enervat la maxim de inghesuiala. 

(n-o sa uitam niciodata cum am stat in coloana pe transfagarasan cum n-am stat nici in bucuresti, de la cotroceni spre militari, vinerea dupa-amiaza - yep, patit si dintr-astea [bang])

 

eu as vota pentru abandonarea contului comun de yahoo si migrarea spre ceva mai modern [:D]. de fapt, migrarea s-a si produs, doar ca nu in procent de 100%  [soricel]

 

PS. daca mai pun multe iconite, o sa ajung aici  [:D] :

http://images.viralnova.com/000/063/575/desktop-1407276070.png

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, fetelor!

 

Nu mai avem cand reprograma pentru ca eu mi-am luat concediu azi si maine, luni sunt la servici.

Probabil o sa mergem vineri numai pana la Alba, ii vedem pe parintii lui Virgil si duminica inapoi.

 

Noi mereu profitam de zilele libere, in diverse moduri.

 

-------

Despre contul comun asa e nu mai intra aproape nimeni acolo. Probabil nevoia de a vedea poze e satisfacuta cu varf si indesat de Facebook, ba chiar peste nivelul de saturatie ma gandesc.

 

Eu, nefiind pe Facebook, pot trimite la cerere [:D] link la poze pe mail. Si-asa pun rar.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...