Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (46)


Recommended Posts

Maria, ciclonul ala a fost cam cu vreo 2-3 zile inainte de plecarea noastra.. asa ca am stat ca pe ghimpi... Insa acolo am prins vreme foarte buna, soare, frumos, cald... doar o singura zi ne-a plouat, dar marunt, in prima parte a zilei. 

Insa am vazut in unele zone pamantul cam ud, semn ca a trecut ceva cantitate de apa acolo. Ceva a fost, o fi exagerat si presa romaneasca, habar nu am...

 

Si noi am inceput scoala cu bine....Andreea clasa 1, Ana Maria - pregatitoare... azi program scurt de tot, de maine, toata saptamana program de 3 ore, apoi program normal de cate 4 h.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si pe mine revelatia ca avem si scolari de generatie mai mica, vai, ce-a mai trecut timpul de cand am mai intrat eu pe aici. Bafta multa tuturor!

 

La noi a fost ieri succes total - si noua sala de clasa, care nu mai e nici la demisol, ca anul trecut, nici la etaj, cum credeau copiii. E fix la parter, bucurie mare pe copiii de 8-9 ani ca nu tre sa mai urce si coboare scari :))  Invatatoarea noua si ea ok, cica e buna ca are rabdare si nu tipa, dar le-a zis cineva ca se enerveaza daca vii cu temele nefacute, asta nu e asa cool :)) 

 

Bucuria mea provine din faptul ca temele vor fi cu predare zilnica, nu saptamanala. Inv de anul trecut ii incuraja sa se organizeze singuri si sa-si faca temele cand au timp, ceea ce ducea la nervi si procrastinare continuua :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dialog de dimineata, cu iedul cel mare:

el: eu am multa imaginatie, doamna spune ca scriu compunerile cele mai expresive si ma pricep bine si la proiectele de la abilitati [practice], am facut cel mai tare robot (din materiale reciclabile)

eu: da, pentru ca am citit multe povesti impreuna, de-acum incolo va trebui sa citesti si singur. si pentru ca te joci multe jocuri de construit (gandindu-ma la lego etc)

el: daaa, minecraft e cel mai tare!!! pot si azi, nu-i asa? 

[bang] [bang] [bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit. N-am citit din urma.

 

A fost foarte, foarte frumos in Italia.

 

Apoi au venit finii in vizita. Apoi a plecat Virgil in America. Acum sunt singura cu fetele si fugarita rau de tot :), mai ales ca facem si o incercare de despamperizare a lui Ami, ceea ce rezulta in o gramada de pishu pe jos. [curat]

 

Succes tuturor copilasilor in noul an scolar! [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, hello, welcome back!

 

La WC - cand erau mai mici, cum spuneti voi. Acum le-am invatat sa-si stearga in prealabil colacul cu hartie, sa puna un strat de hartie si sa se aseze. Valabil in benzinarii, restaurante, mall-uri, cu exceptia cazurilor cand e foarte murdar colacul de la persoanele care fac din aer si nu ridica capacul in prealabil. [bang] Daca e asa, fac si ele "din aer" si asta e.

 

Deja nu mai merg cu niciuna din cele mari la WC. Isi cauta singure toaleta in restaurante hehe...

 

Maria & Monica, mult succes scolaritelor debutante!

 

Maria, felicitari pentru laudele primite de Cristi! Ma bucur ca v-ati distrat frumos in vacanta si imi pare rau ca nu povestesti mai mult aici, despre unde ati fost si ce v-a placut. Vrei tu sa ne mutam cu toate pe Facebook. [:(] [fuga]

 

Monica, ma bucur ca v-ati simtit bine in Thassos!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, NUUUU, nu vreau deloc sa ne mutam pe FB !

Dar eu nu prea sunt cu povestitul, las pozele sa vorbeasca [:p]. Iar acestea sunt deja prea personale ca sa fie pe forum.

 

 

La Ana sunt ff fericita ca au baie separata, incuiata cu cheia, pentru cele 2 clase pregatitoare! Am scapat de un mare stres. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...