Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (16)


Recommended Posts

Laura, noi am fost la o doctorita in Iasi mai demult, ca Lara tot tusea de ceva vreme (ca de cand am venit in Iasi i s-au gasit o mie de boli) , in fine ... si doct. aia a zis ca are rosu in gat si bla bla bla, tinand cont ca erau virozele in floare, poc i-a prescris antibiotic. Ea nu facea febra, nasul nu curgea, avea insa apetit scazut la mancare. M-am incapatanat si nu i-am dat antibiotic, i-am dat numai sirop de tuse si ceaiuri cu lamaie si i-a trecut. Stii cum e! Fiecare mama face cum crede ca e mai bine pt. puiul/puiutii ei, eu cred insa ca doct. se grabesc sa dea ceva mediccamente mai puternice ca in caz de complicatii ei sa fie acoperiti. Dana, eu sper, de fapt speram sa ne intoarcem mai repede in Viena, ca viata de acolo nu se compara cu cea de aici, insa acum incep sa ma obisnuiesc si aici si daca o sa va am pe voi toate ca prietene, sper sa fie mai usor. Te pomenesti ca apoi n-o sa mai vreau sa plecam din Piatra?[:D] Lora, eu am fost doar de cateva ori la ski. Sa fi vazut ce de pitici pe partie, care schiau mai bine ca mine, mai mare rusinea. Astia mici prind asa repede orice ... Noua ne place si la mare mult, sa lenevim la soare[8D], sa ne plimbam seara pe malul marii, iar in Grecia sunt munti si in Creta pe insula inchiriam mereu masina (sau scuter, acum insa cu Lara, a iesit scuterul din schema) si ne plimbam prin munti ... ia sa va trimit eu niste poze, sa vedeti exact.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laura nu e totusi un antibiotic prea puternic??Intreb pt ca mai ales nu ti-au facut febra,daca treb sa le dai la amandoi 7 zile,sigur nu-ti va ajunge o cutie.In ziua de azi treb sa ai boala programata la inceputul lunii ca sa mai prinzi ceva gratuit...si inca nici atunci nu se stie [bang] Dana [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vacantze, vacantze si iar vacantze...Anul asta vom face doar iesir scurte de weekend ca nu cumva sa nasc prin alta parte[:D]Anul trecut am fost si noi la mare. La mare vom putea merge in fiecare an ca avem prieteni si deci bani pe cazare nu vom da. In rest sper sa ajungem si prin alte parti. In Italia si Ungaria am fost si eu..in rest nimik. Laura sanaate multa la strumfi ca-s tare simpatici cand sunt sanatosi. Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...