Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


Recommended Posts

Hello,

Andrei a primit cizmulite, cuburi, un glob in care scrie Andrei si ninge când îl scuturi dar desi s-a bucurat cel mai tare de el atâta l-a agitat si scuturat pana l-a scăpat pe jos si s-a spart. A mai primit doi mosi de lemn pe care ii vom agata in brad, doua perechi se manusi si va,mai primi si niste sosetute de la o prietena. Azi nu am iesit ca am,avut invitati doi copii din parc cu mămicile si asa a obosit Andrei ca după ce au plecat a picat de somn. Încă nu stie sa se joace cu copii...se uita la ceilalti doi care erau mai mari si alergau si se catarau peste tot....am găsit 2 mingi in masina de spălat. ....pe sub dulapuri doar cuburi...dar a fost frumos si vreau sa invete sa se joace...

 

Corina - felicitari pt achiZitii. Nici Andrei nu vrea aa zică decât tata, mama doar când e supărat, caca dar fără legătură, iar apa nu vrea...zice da când vrea ceva ai intreb si da din cap nu vrea ceva. Chiar răspunde corect nu aiurea. Mai zice baba in loc,de,bubu si tea in loc de stea (are la un joc stea si repeta după joc). Face kk la wc zilnic daca îl pun dar nu se cere daca nu îl pun. Daca nu,suntem,acasă si face in pampers când îl aud intreb Faci kk in pampers? Zice Da. Si noi îl rugam,sa duca de la unu lla altul chestii. Si le duce. E tare scump.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neatza mamici!

 

 

La multi ani tuturor celor ce si-au serbat ieri ziua de nume! [flo2]

 

La noi Mosu intarzie cu venirea, azi dam o fuga la noriel si ii vom lua un centru de activitati asa L-am folosit mult la centru la sedintele de ergoterapie si chiar nu pricep de ce nu i l-am cumparat mai din timp [batcap] s ane jucam si acasa.

 

Anca, ma bucur caati incheiat cu bine perioada de intarcare! Ce bine ca s-au bucurat picii de cadouri! Din nou ma repet, tare mult im idoresc si eu un fratior sau o surioara pt Matei [:)] 

Norma si Corinuka, felicitari pt achizitii! [pk]  Sper sa va prindem si noi repede din urma, ca momentan mi se pare SF ce povestiti, mai ales cu intrebatul daca face kk si Andrei da din cap... super tare! 

 

Mirabela, te asteptam cu vesti! [pup]

 

Doctorul Stanciu tot n-a raspuns si nu stiu ce sa fac...

 

Ps, in sfarsit Matei isi tine bine capul, fara sa mai aiba vreun balans.. el din comoditate isi lasa uneori capul pe spate... in fata nu-i mai cade de mic, dar uneori mai avea un spasm, balans, si-l mai lasa pe spate, mai ales cand era luat in brate... si am stat ieri si-am analizat ca si-l tine perfect drept... e datorita muncii acasa cu kineto pt ca l-a tot stimulat cu exercitii pt ceafa. Iar ieri pt prima oara a indreptat spatele stand in fund.. noi mai stam in fund, dar ne aplecam in fata... Ieri il tineam calare pe mine (bine, eu incercam sa-l las pe spate sa-l legan pe picioare)si s-a indreptat dintr-o data... Si a inceput in sfarsit sa inainteze pe burta, dar taras, nu de-a busilea.

 

Va pup, s-aveti un weekend superb!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stela - ma bucur alaturi de tine cand citesc cate face Matei si abia astept sa te mai citesc. Ti se citeste si tie bucuria si multumirea din suflet cand vezi evolutia lui.

 

Kytana, Oli, Carmen - vreti sa va tragem de urechi? Ne e dor de voi......

 

Andrei ieri m-a uimit din nou: acasa la parintii mei a luat un caiet si creioane colorate si s-a asezat in fund. 10 minute a fircalit intr-una fara sa se ridice, fara sa vina sa se agate de mine, la plecare ne-a facut cu mana si a continuat sa scrie. Si dupa o ora cand am vorbit cu mama a zis ca inca fircaleste prin caiet. A mai patrulat prin casa in ora aia dar tot la caiet s-a intors. Voi incerca si eu acasa dar sunt convinsa ca nu va sta atata ca acasa e ca un scai legat de mine. AAAAAAAAAA si ieri cand ne-am dus la bunici i-am dat lui cadourile sa le dea bunicilor. Asa de dragut si de emotionant a fost. Cu manutele amandoua tinea cadourile si abia umbla dar nu s-a lasat pana nu le-a dus la bunici. Le-am dus globuri pe care scrie bunic drag si bunica draga si cate un calendar de perete cu 12 file si pe fiecare poze cu Andrei din diverse momente ale anului.

 

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziulica mamici,

norma ce cadouri frumoase! si multeeee..noi n-am primit asa multe..globuri am cautat si eu in lidl dar nu am gasit..in schimb dupa masinutele din lidl e topit..ce fain ca zice kk da sau nu, david nika, doar se screme :)

stella pupam brotacul silitor! felicitari amandurora...

 

tot am vrut sa va intreb..vb la un moment dat de salvat poze pe un HD extern...ce-i ala???

a nins si la noi dimineata, a viscolit apoi s-a oprit... acum iar a inceput..

maine mergem la taiat de porc, v-aduc sorici :)

pupici si o duminica faina!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina - HD extern este un hard disk cum are calculatorul dar e separat de acesta si îl conectezi la calculator cu un cablu si copiezi ce vrei tu din calculator pe el si păstrezi acolo. Noi am luat de la emag cu 350 lei cu capacitatea de 1000 giga (un tera) memorie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Haideti la o cafeluta si la un mic raport despre bobocei!

 

Norma, felicitari!! [flo2]  Ai baiat mare, gata! Cred ca a fost tare scump!

 

Stela, la acel centru de activ ne gandisem si noi la inceput, dar I ne-a surprins si depasit cu evolutia lui (isi daduse deja drumul la mers) si i-am luat masinuta de impins pana la urma, tot de la noriel. Ce ma bucur cand ne spui cum/cat evolueaza Mateutul! [cool]

 

Corina, ce pofta mi-ai facut de sorici! [pofticios]  Abia astept sa gust si eu!

 

Fetelor, ce mai faceti? Kytana, Oli, Mirabela, Carmen, Andreea, Ramona C., Alive, Gabi, Moro, Marikaki, Anamaria...va asteptam sa ne mai scrieti!

 

Piciul meu doarme acum primul somn ca s-a trezit pe la 7.30 in conditiile in care s-a culcat destul de tarziu aseara... De cand nu mai suge se trezeste intre 7 si 8 (probabil de foame, nu stiu..) indiferent de ora de culcare. Dar, cu ajutorul lui Dumnezeu, am scapat de trezirile nocturne! [pk]  In schimb de cand a capatat mai mult curaj la mers, a devenit si mai neatent si si-a luat doua lovituri la cap in doua zile [sad] Nu are stare si cu greu il pot tine, mai ales afara.. A avut noroc cu caciula ca altfel era mai rau! A picat ca avionu' :(( E un scump ca a invatat sa isi duca sg pampersul la cos la baie - i-am aratat intr-o doara o data si a doua zi il vad ca il ia si pleaca tantos spre baie cu el [il] Ah, e si el pasionat de scris - l-a vz pe frati-su si a cerut creioane sa mazgaleasca si el diverse hartii...Cred ca va fi mai precoce decat Matei fiindca incearca deja sa il imite in tot, bun sau rau! [soricel]

 

Gata, ca m-am cam intins! Mai tre sa faca cineva si treburile casei! [alcool]

 

Pupici si ... hai la scris! [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...