Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


Recommended Posts

Neata fetelor!

 

Pe unde ati fugit? [biz]

 

Intru si eu pe fuga pt ca ma pregatesc sa fac o budinca cu spanac si dovlecel ras si ou pt masa de pranz a lui Matei.

 

Azi noapte a dormit de la 9 la 7 fara un sfert! A dormit preponderent pe burtica si a mai luat putina apa prin somn de doua ori. E prima noapte pe care am dormit-o si eu cap coada! [pk]  [bis]

Anca, ma bucur ca si voi aveti parte de nopti dormite bine!  [:D] 
 

Va pup si va doresc un weekend magnific!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

Dragi mamici si bobocei noi suntem bine, am tras o viroza saptamana asta dar deja azi suntem bine

Eu muncesc foarte mult si nu apuc sa scriu, desi de citit nu ratez nimic

Si Matei tot cu 6 dinti e de la 11 luni si din cauza asta nici nu prea mancam de varsta noastra, mai mult pasate... e umflat jos de 2 luni (unde are doar 2 dinti) si tot nu sparge gingia

Este un amor vesel mereu si acum si ganguritor, si desi il mai rasfatam e totusi foarte cuminte si intelegator. Mi-e drag de el de nu mai pot... o sa incercsa pun un filmulet curand

Cea mare trece printr-o perioada mai dificila de adolescenta, speram sa treaca cat mai repede si intre timp ma stradui sa fiu cat mai intelegatoare si cool dar fara sa o scap total din mana (si nu e usor!)

Si eu pup si felicit mamicile cu bb2, sa fie cu totii sanatosi!

 

Va pup si nu va uit, chiar daca nu scriu citesc, si daca e vreo intrebare la care cred ca pot sa ajut intru

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Am o tona de recuperat!

 

Suntem bine. Eu si sotul am fost raciti super naspa 2 saptamani, cu muci verzi, tuse, frisoane, ameteli, stari de voma... Maya n-a luat. Traiasca tzitzi! :D

 

Bobulet, FELICITARI!!!!! tare mult ma bucur de bb2. Sa fie totul bine si sa aveti un dragonel sanatos!

 

Trebuie sa merg sa ma pregatesc pt ca iesim in oras la ziua unei prietene.

 

Va pupam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

ce liniște e....va pregătiri de sărbători?

 

Eu încă nu am,ornat, încerc sa îl obișnuiesc pe Andrei,cu Mos,Craciun dar nu reușesc....in poze mi-l arata, râde etc si când sa mergem in mall,sa stăm,la,el in brate se lasa cu urlat....daca întreb Mergem,la Mos? Imediat fără ezitare răspunsul e nu...nu vrea nici jucării....de la Mos...asta e

Nu mai stiu ce am,mai,scris si ce nu....dar îmi arata ca are un an,cu degetelul, ca vrea 2 mandarine tot cu degetele arata....isi da singur cate o palmuta la,fund când face ceva rău...dar nu stiu de unde a invatat ca eu nu ....poate bunicii...si face,cu degetelul nu nu când stie ca nu e voie. Daca ii cânt eu am 10degetele face ca si fetita din videoclip cu manutele....scrie toata ziua si ieri a început sa zică cu mine,pupupu la cantacelul In pădurea cu alune...si ceva pam pam pama la,Un motan cat un pisoi....

Scuze de atâtea virgule dar e fix lângă space si se pare ca le apăs simultan....

Aștept vesti de la voi....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

Va cites dar scriu mai rar.

Am avut gripa acum cateva zile, nici nu vreti sa stiti cum m-am tarat prin casa sa le asigur copiilor manacare si curatenie :((.

Nici n-am terminat eu bine cu raceala ca a inceput Natalia sa tuseasca, o tuse care se rupe si febra usoara la 8-10 ore. Pana azi de dimineata cand i-am dat Eurospal nu i-am facut decat naturiste (sirop de ridiche neagra, ceaiuri cu ceapa+cimbrisor+lamaie, frectie cu Carmol, cate un puf de albastru metil si antiinflamatoare nurofen sau Panadol). Nu am de gand sa ma duc la medic pt.ca nu pare nimic serios, doar eu sunt cam epuizata .

 

Naty este foarte vesela, danseaza si se joaca, imita gaina cand vrea sa dorma... noaptea e cumplit pt.mine ca mai tuseste iar eu nu mai reusesc sa readorm :((. Cu alte cuvinte sunt varza cu somnul, parca m-a calcat trenul, nu am chef de nimic, azi o sa scot de la naftalina globuri si alte prostii de Craciun sa mai inveselesc atmosfera.

Pe Stefan nu am fost in stare sa -l duc la gradi.pt. ca nu a avut cine sa-l duca si aduca. Nu am cumparat nici cadouri de Craciun, nici pt. nanutzi, nici pt. Naty sau Stefan. Sper sa ne revenim sa cumpar macar la copii, n-am nici un chef sa colid magazinele,singura solutie este cumnata, sa cumpere ea ce vrea iar eu sa platesc. Din pacate Naty nu vrea sa stea nu nimeni, urla cu oricine :(.

Uf, mai avem 4 sapt. si ne vine tati acasa desi m-as mira sa stea cu taica`su sa ma mai relaxez si eu gura-casca pe la magazine.

Va pup pe toate si va urez SANATATE !!!

scz. nu am fost prea coerenta..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello

 

Offf, Ramona, tare greu trebuie sa-ti fie bolnava si cu 2 copii :( Sanatate multa si sa-ti revii repede.

 

Stela, ma bucur ca au iesit bine rezultatele si felicitari lui Matei pt progrese.

 

Gabi, nu prea i-am mai luat cine stie ce. De Mos Nicolae i-am luat o pisicuta pe care de cand a vazut-o in magazin a imbratisat-o si nu-i mai dadea drumul.

De Craciun i-am luat un urs de plus mare, o bucatarie, ca e fata pasionata de castronele, lui Dani o orga si alor mei niste seturi din Carrefour de genul gel dus+ crema; spuna ras+ after shave... Oricum de Black friday le-am luat frigider, asa ca a venit Craciunul mai repede la ei. Sotului nu i-am luat inca nimic si nici nu stiu. Noi de obicei ne luam impreuna ce avem nevoie. De ex vroia o geaca de iarna, sambata si-a gasit una ok si a zis ca asta e cadoul lui de Craciun.

 

Carmen, poate devine mai tarziu cantator Paulica :D

 

Cori, si noi stagnam la dinti de 4 luni. Are 8 dinti de la inceputul lui august.

 

Elfica, intrebai de Cm. Mie luna trecuta mi-a venit prima data, dupa deplasarea de 5 zile in Germania. Daca mai intarzia o luna se faceau 2 ani fara. Nu i-am dus lipsa. Ce e bine e ca nu mai am deloc, deloc dureri. Doamne ajuta! Luna asta nici nu am simtit cand a venit. Ce e naspa e ca mie mi-era mai bine fara. Auzisem ca multe fete se regleaza hormonal dupa ce le vine, se simt mai ok... Eu sunt invers: nervoasa, irascibila, libidou zero :( Sincer parca m-a dereglat ciclul asta! Elfica, firma la care lucrez nu e mare si nu fac angajari. La mine am avut noroc ca ma cunosteau si le plecasera tipa de pe mkt in ccc si ramasesera descoperiti. Cum mai esti? Ai reusit sa-ti gasesti job? Germana e un avantaj important pt tine.

 

Norma, felicitari lui Andrei pt progrese. Asa e, ne surprind zilnic brotaceii astia. Mie Maya imi pare ca un om mare, numai ca nu stie sa vorbeasca. In rest parca le stie pe toate. Mananca fata singura, cu furculita, unele le nimereste sa le infiga, altele le ia cu mana, altele dupa s-a chinuit sa le infiga in furculita, le ia cu mana de acolo si le duce in gura :))) mananca bucati, mancare la fel ca noi, dar ea nici nu a avut vreodata probleme cu bucatile. Ca noutati: a invatat sa dea din picioare pe masinuta si sa se deplaseze singura, intinde cate un picior la imbracat, imi arata spayul si se freaca la nas, ca sa ii pun spray ca are muci, arata haina lu' tati si face papa (ca e haina de mers afara), a invatat sa ne pupe si sa ne iubeasca. Pe Dani il pupa si imbratiseaza cel mai mult, pe mine cel mai putin . Eu sunt buna doar de supt :))) ma mai pupa si pe mine, dar doar cand vrea. Sa o pup imi da, dar invers doar pe Dani il albeste cu pupaturi.

 

Brad inca nu am facut, dar facem neaparat. Nu imi fac pb cu el, pt ca sunt sigura ca va intelege. Apropo de sisteme de siguranta, noi am luat prin primavara de la Ikea protectii pt colturi, sertare, prize, usi... Dar deja nu ne mai trebuie. Stie ca nu are voie in dulapuri si nu mai umbla. Nici nu le mai asiguram. La gunoi nu umbla, nici la wc sau perie sau detergenti/sticle care sunt puse la nivelul de jos. I-am zis ca nu are voie si nici nu se mai duce acolo. Telefoanele si paharele de sticla stie sa le manipuleze cu grija si le aseaza usor jos, nu arunca cu ele ca cu jucariile. Parca e un mic om mare. Chiar nu avem treaba cu ea. I-am zis de la inceput cand plec la munca, o chem la usa sa ne facem papa si nu mai plange dupa mine. Imi face papa si sta cuminte. Duminica am plecat cu sotul la o aniversare si ne-a facut papa de pe canapea si s-a jucat in continuare. De dimineata era dupa o noapte dam agitata ca o duruse burtica, a facut kk, a spalat-o mama cat eu ma pregateam de serviciu si imi tot arata ca vrea tzitzi, cu toate ca din pat ne ridicasem si supese. M-am luat cu pregatirile, am crezut ca a uitat si cand sa plec, deja ma incaltasem, eram la usa, a inceput sa ma traga de bluza si sa planga. A luat-o mama in alta camera si a inceput sa urle. Nu am putut sa plec si sa o las asa. M-am dezbracat si i-am dat sa suga. A supt 5 minute, s-a asezat razand pe canapea, m-am imbracat si mi-a facut papa cu mana linistita. Asa bine m-am simtit! Ceva de genul: uite, stie ca mami e acolo cand are nevoie si o sa se intoarca la ea. Tare proasta mi-ar fi fost ziua stiind ca am lasat-o urland dupa tzitzi.

 

Hai ca v-am povestit sa aveti ce citi :)

Ma bag si eu la nani ca a adormit si matza de 20 min.

 

Va pup pe toate!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona7575: Sanatate multa si tie si Natialiei! Cum ii dau puf de albastru de metil? Eu am cumparat sticluta si ne-a zis pediatra sa ii pun 2 picaturi in miere sau pe cub de zahar (era pentru cea mare). Nu am reusit sa pun fix 2 picaturi, ca sticla nu avea picurator si puneam si eu incet de tot, cat sa curga putin in lingurita si apoi, cu alta lingurita, adaugam miere. Nu am avut pipeta la indemana, ca inca nu ne-am mutat, sunt cu casa inca in saci si cutii, e greu si nici de cumparat nu luasem si m-am adaptat. Nu a fost nevoie sa ii dau mult, dar mi-ar prinde bine o solutie pe viitor. Tu cum dai efectiv?

 

Oli: Nu mi-am gasit, tot caut... E greu ca am avut salariu maricel si pe piata sunt numai salarii mici. Dar nu merita sa incep serviciul oricum, ca asta inseamna sa o duc pe Simona la cresa si la stat nu mi-o primesc de azi pe maine, iar la privat costa in jur de 12-13 mil. Si sa o privez pe Simona de prezenta mea si sa ma aleg cu te miri ce, nu merita. Sa vedem, mai astept niste raspunsuri saptamana asta. Problema e ca mereu e ceva anapoda, ori banii, ori altceva. De ex. am gasit post la agentie de turism pentru ghizi de turism, doar ca ar insemna sa plec des cate 8-10-12 zile de acasa. E imposibil, nu s-ar descurca sotul cu amandoua si hai, o data merge, dar nu frecvent sa fiu plecata... Nu e cazul! Apoi, am gasit job-uri la suport relatii clienti, dar aici e lucru in ture si ar trebui sa lucrez in tura de dupa amiaza pana la 21-22, pana ajung acasa, va imaginati. Si unii mai vor si o sambata pe luna lucrata... Asa ca tot nu merge! Unii ma considera supracalificata si se multumesc cu o persoana care nu stie atatea, dar are pretentii materiale mai mici. Pana pe 18 nov. am fost la fostul serviciu si m-a platit desi nu m-am prezentat la serviciu, dar mi-am dat demisia (el a scapat de corvoada de a ma tine 1 an, eu am mai furat niste luni cu micuta si cu banii luati ca si cand as fi mers la serviciu. Dupa aceea m-am inscris cu 2 ore la o firma a cuiva cunoscut, doar sa figurez undeva, sa primesc in continuare stimulentul de insertie. Si acum incerc sa aleg ceva rezonabil, am doua variante care par promitatoare, dar ramane de vazut daca se concretizeaza.

 

Felicitari pentru cumintica de Maia! La mine cea mare a fost nazdravana rau si facea mereu pe dos, ce stia ca nu e bine, exact aia facea! Si acum Simona se ia dupa ea la toate cele. Dar e mult mai bine si mai usor fata de la Iulia. Si Simona mananca mancare de-a noastra si de destul timp. Iulia tarziu a inceput si imi aduc aminte ca ii pasam mancarea, dar nu i-o mai blenduiam si se ineca si vomita tot ce mancase. Dar nu se ineca rau, ci doar avea senzatia de inecat si automat ii venea tot inapoi. La Simona e parfum! Si mai e bine fata de la Iulia e mai usor ca Simona se joaca singurica mult timp, o las cu o cutie cu jucarii, le scoate, le pune, ea stie ce face, ca nu ii duc grija. Doar ca a vazut-o pe sora'sa catarandu-se peste tot si face si ea numai prostii, escaladeaza toate cele, normal ca mai si cade. Si ea e pupacioasa si ne pupa pe toti si cu gura, ne da si bezele, pupa jucariile, e dulce foc. Intelege toate cele, mi se pare atat de mare... desi, cum v-am spus, fata de alti copii de varsta ei, e micuta. Nu imi pot imagina cum e la un an de zile sa ai copil de optzecisi de cm! 

 

Inca nu mi-a venit, dar simt ca urmeaza sa se intample, ma tot doare burta, dar inca nu isi face simtita prezenta! Nici eu nu ii simt dorul... e tare bine fara! Nu stiu de ce si la mine libidoul e zero de ceva vreme... Am zis ca sunt obosita, stresata, doar ca am mai trecut prin astfel de perioade si totul era ok, acum parca sunt de lemn :(

 

Stela: Felicitari pentru progrese si pentru reactia post alaptat, bine ca s-a schimbat in bine, am auzit destule cazuri cand nu mai suportau programul trezirilor dese, i-au intarcat si au ajuns la mai rau, ca in loc sa ii mufeze si atat, pierdeau timpul si cu preparatul LP-ului.

 

Hai ca m-am intins ca o placinta, iertare, dar cand scriu, uit sa ma mai opresc! Kytana, toate-s bune? Ne mai delectezi cu vreo reteta? M-am apucat si eu sa studiez de una singura HTML, ca am gasit destule anunturi unde cereau lb. straina cu ceva programe IT si am zis sa o iau intr-o ordine sa invat si eu cate ceva nou. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...