Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello!

 

 

V-am admirat si eu boboceii! Au crescut copiii nostri! [:)]

 

Am fost si noi la dr. pt ca tusea de ceva vreme - o viroza pe care a luat-o de la Matei, dar care l-a afectat mai rau pe el (e vb de o tuse productiva si muci, fara febra sau altceva). Suntem pe drumul cel bun acum, noroc cu aerosolii! [pk]  L-am cantarit si masurat cu ocazia asta si are 82 cm si 12.700 kg [:D] E ditamai barbatelul! A luat destul de putin in greutate in doua luni, se vede ca l-am intarcat, dar e foarte bine asa!

 

Legat de jucarii - eu nu m-am simtit si nu ma simt nicicum cand aud la altii de camere cu jucarii sau ceva de genu'...Nici ai mei nu au foarte multe, cel putin lui I i-am luat f putine ca el se juca cu cele ale lui M si nici nu a primit cum a primit M...Dar cred ca e mai bine asa. Avem un finut care e super rasfatat si are absolut de toate (munti de jucarii, nu exagerez!) si va spun ca nu mai apreciaza nimic, nu se joaca mai mult de un minut cu ceva nou, iar ai lui se strofoaca ce sa-i mai ia ca sa-l surprinda [alcool] Am incercat sa il invat pe M valoarea banului si acum chiar si-a selectat si a facut cateva pachetele cu jucarii pt copii saraci, care se bucura de orice. Eu sunt de principiu sa nu ii iau jucarii fara sa fie o ocazie (ziua de nastere, de nume, Mosu' etc.) Ca se mai scapa din cand in cand o masinuta sau mai stiu eu ce de la vreun bunic, e o exceptie. Dar sa vedeti cu ce nerabdare asteapta sa vina ziua lui sau mos Nicolae sau 1 iunie..ca stie ca va primi ceva ce isi doreste de mult! [:)]

 

In rest...nu mai prididesc cu treaba..asta mic e lipit de mine..am avut un mic accident in bucatarie - mi-a varsat un castronel cu bulion si ceasca de cafea pe jos, a fost un cosmar! [smulgpar] Era haos pe jos, el si cu mine plini de bulion, noroc ca n-a fost nimeni ranit [soricel] Sper sa reusesc sa termin tot ce mi-am propus; oricum vom fi mai mult in vizite, insa vreau sa gatesc cate ceva, mai ales prajituri [pofticios]

 

Hai ca m-am cam intins! [:)]  Sper sa mai am timp sa mai intru sa va urez si eu cele bune de Sarbatori!

 

Pupici! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haha, Anca, mi-am si inchipuit cum aratati amandoi cu bulionul pe voi! Poate pt tine n-a fost asa funny, dar privit din afara este! Foarte frumos cum l-ai invatat pe cel mare sa dea celor mai necajiti.

 

Kytanutz, draga, si ce daca au plecat socrii? Doar nu le-oi duce dorul! Lasa-i in plata lor si bucura-te cu pinguinii tai scumpi. Cel mai important este ca sunteti impreuna si sunteti sanatosi. Nu ma mai intind, ca a zis Gabi cel mai bine ce era de zis :*

 

A adormit si pitica mea acum la 4, somnul de pranz. Deh, cine a dormit azi pana la 11 ca puturoasele? :D

Merg sa pap si eu ceva si sa fac putina ordine prin congelator, ca sunt acolo chestii de care nici nu mai stiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut, suntem bine, doar raciti de vreo luna si nu mai scapam.

 

Calin este un obraznicut, ii merge mintea la prostii, se ia dupa frate-su. Intelege tot si face ce-i spui, de multe ori vorbim in casa despre ceva si aduce lucrul respectiv, A inceput sa vorbeasca tota ziua japoneza, nu se mai opreste, cred ca o sa vorbeasca mult ca si noi. A tras de brad vreo 2 zile si apoi s-a linistit, nu-l mai intereseaza. Nici nu am luat in calcul sa nu fac din cauza asta. Adoarme uitandu-se la el, ii plac luminitele. Nu face nik la olita, o aduce si-si baga picioarele in ea, la propriu. Are o problema cu un repartitor de la un calorifer, l-a desigilat si l-a scos, de 2 ori ni l-a schimbat de la firma si tot degeaba. Cum scapa cum il ia si-l tranteste de pamant. L-am mai certat si acum cand il fura fuge prin casa cu el si plange, ceva de genul "stiu ca n-am voie dar nu ma pot abtine". E un simpatic...

 

Va pup ca am treaba, sper sa mai trec....

 

Nu stiu ce timp sa mai am asa ca va urez de pe acum Sarbatori fericite si bucurii alaturi de cei dragi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

Scriu repede printe piftele, supa de galuste, piftie si salata beouf [buca] [buca] ca nu le termin,m-am apucat de multe si nu le mai vad capatul [fri] [fri] mai ales ca tre` sa ma si vopsesc ca mi-au iesit cosite albe [vampa]

 

De maine seara plecam la mama, ii facem o supriza, nu i-am spus ca venim cu totii in ideea de a nu se agita ca sampania cu gatitul. me ducem noi cu toate  [pk] [pk]

 

Copii suunt mai bine, inca mai tusesc, le-am dat un antibiotic usor pt. ca sincer imi era teama sa nu trecem la o raceala mai rea iar de sarbatori sunt numai nemernici pe la spital.

Naty e umbra fratelui (asa cum e David a Mirabelei), e precum maimutica si imi e tare draga, ma enerveaza ca nu prea mananca, tot stagnam la 10 kg. mai ales dupa tusea si chinul cu niste canini care se lasa asteptati

 

In rest, toate bune, mai avem cateva zile si ne vine tati, pe 10 ianuarie si sa te tii ferecire maxima [pk] [pk] .

 

Probabil, maine nu voi mai avea timp sa intru asa ca CE IMI DORESC MIE VA DORESC SI VOUA !!!

[pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de postarea mea de zilele trecute referitoare la cadouri- am ceva de adaugat. Acum sper sa nu inceapa sa se simta prost cele/cei care ofera multe copiilor. [flo2]

Fiecare ofera ce poate si mai ales ce crede de cuviinta. Nu toti oamenii suntem egali- unii au mult, altii putin si tot asa. Mereu vor fi altii mai buni/ ordonati/cuminti/ destepti/ bogati etc.decat copiii nostri si decat noi.

Cred ca e important sa ne multumim cu ce avem si sa fim fericiti pt ceea ce suntem.

 

Aproape de Ajunul Craciunului eu va doresc multa sanatate voua si intregii familii, sa aveti parte de iubire, voie buna si intelegere.

Pofta buna la bucatele pregatite [il] !

 

cu drag,

Gabi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...