Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Craciun fericit dragi mamici!

 

La fiecare in parte va doresc numai bine, sanatate si bucurii! Sa va bucurati impreuna cu prichindeii vostri. 

 

Gabi, m-am amuzat teribil cu telu' tau! 

 

Norma, spor la vizite!

 

Luca a facut astazi primul cucui. A asteptat sa fie sarbatoare, :)))) Nici macar nu stiu cum s-a lovit dar are ditamai galma in frunte. Nu a stat sa ii pun rece. Ouf! Ei, am trecut si prin sperietura asta.

 

Noi ne-am trezit de la 5, ne-am smotocit, am dormit si pe la 14.00 asteptam un romanas singurel sa petreaca cu noi Craciunul. Este coleg cu Andrei la universitate, numai ca el e la doctorat. In rest, probabil vom face o plimbarica, astazi e senin si nu bate deloc vantul, numai bine de plimbarica.

 

Va imbratisez si va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

mi-a dat trezirea Andrei cu un mârâit. El a adormit dar,eu am rămas cu ochii in tavan asa ca m-am gândit sa va citesc, cam liniste pe aici....sunteti ok???? Noi am tinut)o tot intr-un colindat si colindători iar Andrei s- a comportat f bine. E un copil energic dar cuminte. I-am respectat orele de somn si masa dar in rest am fost tot plecati sau cu musafiri. Azi o luam de la capăt. Eu sunt obosita pt ca mă culc târziu si daca se mârâie putin spre dimineața eu nu mai pot adormi asa ca....asta e.

Va doresc in continuare minivacanta plăcută si sa ne auzim,cu bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut si La multi ani Stefanilor si Stefanfiilor! (Tare mi-ar fi placut sa am o fetita sa o cheme Stefania :) )

Maraieli avem si noi la greu, ca si_a gandit maselutele lui David sa iasa inaintea dintisorilor. De ceva vreme stangna la 3 dintisori jos si sus nimic. Apoi intr-o criza de plans ii vad coltii de la masele de sus iesite. Acum ii iese si a treoa maseluta de jos, iar sus se vad toti dintii gata sa rupa gingiile. Cred ca e tare dureros pt el, asa ca speram sa trecem mai iute de durerile astea.

Citeam de cucuiul lui Luca :(, dureros a fost si la noi primul. Cand a invatat sa mearga, imediat dupa 1 an, ii iesisera si dintisorii 2, si intr-o sapt de 3 ori si-a spart buzele, pica cu noi langa el, dintisorii erau super ascutiti si iemdiat spargeau buza. Tare nacajita am fost.

Acum de sf Nicolae, si-a pus manutele la calorifer, a ramas cu ele blocate acolo si cum necum, pana l-a scos sotul de acolo, ca eu nu eram acasa si -a ars manutele. Am stat internata in spital la cj cu eL, apoi m-am cerut acasa si de 2 ori pe sapt tot mergem la dr sa-l vada. Duminica ar trebuie sa mergem iara, dar inca nu-s hotarata daca mai mergem sau nu. Sa aveti mare grija si nu_i scapati din ochi deloc, ca se intampla la ce nici nu te-ai putea gandi.

Astept povestioare frumoase de la voi, despre reactii la jucarii, mos, bradut, colindatori...

Va pupam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit tuturor!

Noi ne plimbam pe la mall, sotul cu David sunt la bowling si-i asteptam. Nu facem nik deosebit sarbatorile astea, desi suntem liberi destul.

Kytana eu am mai zis odata, chiar daca imi permit, nu iau multe jucarii in ideea de a le pretui dar si pt a interactiona cu alti copii, il incurajez pe D sa se joace cu prieteni, jucam carti impreuna sau jocuri cu zaruri, ne distram toti seara sau cand avem timp. Copiii din ziua de azi se joaca cu jucarii sofisticate, scumpe si nu mai sunt interesati de cele simple. Lui D ii luam de ceva timp puzzle 3d,are colectie, sunt si luminate pe interior, sunt super.

Revin...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarbatori fericite, dragelor!

 

Ramona, imi pare tare rau. Offf, mititelul de el. Dar era calorifer electric de s-a ars? Ca astea de bloc la noi nu frig asa tare. Sper ca e ok acum si s-a vindecat bine si nu ii raman semne. Imi vine sa plang numai cand ma gandesc la el saracutul ce l-a durut.

 

Kytana, si la noi primul cucui a fost groaznic. Nici nu suporta sa o ating, urla efectiv. Eu m-am speriat cand am luat-o de jos si am simtit ditamai galma. Vroiam sa merg cu ea la spital, dar m-a temperat sotul.

 

Eu am dormit cu ea la pranz 2.5h si acum nu mai am somn...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...