Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


Recommended Posts

Buna fetele,

Haideti la apel !!!

 

Noi ne-am dat peste cap cu sarbatorile astea, ne culcam la miezul noptii si ne trezim la miezul zilei, nu avem nici un spor la nimic, tot trag de ea sa-si schimbe prg. dar are o maraiala maxima si cere tot mai des suzi, banuiesc noi dinti pt. ca are o usoara febra (38,4).

 

Revelionul intentionam sa-l fac la fratele, mi-am mutat mancarea in masina am stat pana la 19:00 cand s-a luat si cablul tv si lumina (cred ca s-a razbunat vre-un fost-angajat pe cartierul cu vile) asa ca la 20:30 ne-am mutat iar mancare si familionul fratelui la mine unde s-a inchis o dantzuiala maxima de huia blocul. La miezul noptii am iesit la artificii si ne-am reintors la dans pana la 2:30 cand am dar stingerea generala. A doua zi ne-am reunit cu vecinii de la 6 si am trasn un remmy de 4-5 ore.

A fost frumos dar mai frumos e ca intr-o saptamana se reintregeste familia [pk] [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineața,

slăbuţă miscare pe forum....

Noi azi ne pregătim de un party la un baietel de 2 ani. In rest avem cam aceleași program: somn de la 22 la 8, apoi lăptic, papa, wc, jucat, afara, somn, papa, afara, jucat, papa, somn. Este tot mai descurcaret. Ne ia de mana si ne duce sa ii deschidem laptopul sa ii punem cântecele, ne duce la sterilizator daca vrea suzeta sau la chiuveta daca vrea apa si nu isi vede cana cu apa. Ne pune degetul pe gura sa cantam si ne opreste cu manuta daca nu vrea cântecelul pe care îl cantam. Pune in sortatorul de forme singur cerc, pătrat si stea, desenează toata ziua, face puzzle cu animale, le caută si le uneste pe fiecare cu ce mănâncă ele. Ne uimeste zilnic. E si f cuminte doar ca vrea f mult in brate afara. Ii e lene sa umble si căruciorul îl folosim tot mai Putin.

Cam astea sunt noutățile noastre, asteptam si de la voi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut, Calin tot tuseste, nu mai are muci dar are secretii inca. Maine mergem la medic sa vedem.

 

Ramona ce fain ca v-ati distrat de rev. La noi e primul an cand stam asa cuminti.

 

Kytana bine ca reusesti sa te mentii, nici eu nu stau prea bine cu moralul zilele astea, sunt deprimata dar incep de maine serv si-mi revin.

 

Norma eu tot timpul ma minunez cate poa' sa faca Andrei al tau, bravo lui. Este foarte precoce pt varsta lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Mirabela, cum a fost la munca? Te-a ajutat sa iti ridici moralul?

 

De scuipat si Luca e fascinat, mai ales .. pe laptop sa scuipe. Trecem la activ 4 cani sparte. Are cana de plastic dar nu, el vrea canile noastre. 

Astazi am fost cu el la dr pt ca mi se pare ca nu sunt (nu stau) coborate testiculele. Ne-a zis ca sunt okay. Nush ce sa cred, sper sa fie asa... 

Noutati.. noi nu prea avem. Ma minunez de ce ne spui tu Norma si incerc sa nu compar.

 

Vreti sa vedeti oraselul unde stam noi? De Craciun nu era tipenie de om si am facut cateva poze. Ai impresia ca e pustiu. 

 

O seara linistita! [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirabela -însănătoșire grabnica. Si Andrei a avut cândva bronsiolita dar nu a primit antibiotice. Cred ca doar picurii cu care făceam aerosoli conțineau ceva antibiotic. Dar nu asta contează, sa se faca piciul bine rapid.

Tare faza cu scuipatul, Andrei nu a descoperit asta încă...sa ne spuneţi cum ati scăpat si cat a durat....

 

Kytana- ce frumoase poze. Minunate...si orășelul ce drăguţ e....asa mi-ar plăcea sa locuim,si noi departe de aglomerație....

 

Nu comparati fetelor ca sunt convinsa ca toti vor face toate lucrurile astea si sunt convinsa ca sunt chestii pe care ai voștri le fac si Andrei nu ....e important sa fie sanatosi.

Va pupam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si La Multi Ani!

 

Neparat in dimineata asta a zis sa imi fac timp sa intru in vorba cu voi, imi lipseste timpul asta. NOi suntem in curs de vindecare, am fost raciti si eu si el. Eu inca sunt ragusita, gatul ma doare, el doar muci si nas infundat. Din cauza asta 2 nopti a dormit mai rau.

Cat am stat la Oradea a dormit si el "away from home" o noapte fara noi. Oricum eram plecati de acasa, dar noi eram la fratele sotului si el era la scoacra mea [pk]. S-a comportat foarte bine, avand in vedere ca a fost pentru prima data. In noaptea de Revelion eram la sora sotului si de pe la ora 23 cand l-am dus la somn a stat soacra mea cu juniorii, Paul si varul lui de 5 luni. EI dormeau si soacra mea se uita la filme, noi eram jos. Dimineata cand am plecat la fratele sotului nu l-am mai trezit sa il scot in frig asa ca a ramas acolo cu soacra mea. Cand am revenit pe la ora 12 nu avea nici o treaba, a fost omuletul super OK.

La fel ca si Calin, a invatat si Paul sa scuipe, pune limba intre buze si sulfa, ii place la nebunie asta [soricel]. Intelege o gramada de lucruri, adu masinuta, da papucul, du scutecul la gunoi, vezi daca e focul aprins (daca vede ca nu mai arde focul in semineu ma ia de mana si ma duce la cosul cu lemne). De 2 zile ma onoreaza cu apelativul MAMA [flo2], de data asta nu e involuntar, ma striga cand vrea ceva.

Mai nou, se urca pe scaune, se ridica in picioare si apoi se balangane peste spatar, asa ca toate scaunele sunt rasturnate in casa [ups], ca sa nu se urce el.

De mancat mananca nu prea bine, uneori nu ii trebuie si pace, ieri de ex cand m-a vazut ca umblu la cratita de ciorba, s-a dus si el la sertarul de linguri, si-a luat o lingura si a venit si m-a tras de pantaloni si mi-a aratat ca e pregatit de masa [:-)))]. Somnul noaptea e putin mai bun, nu s-a mai trezit plangand si maraind, dar tot se trezeste pentru o tura de lapte. Cum ar fi daca as inlocui cu ceai, il pun termos si I-l dau caldut? Ati incercat?

 

Corinuka, am tot uitat sa iti spun ca e tare faina casuta lui David, felicitari sotului pentru initiativa si indemanare.

 

Kytana, nu m-am uitat inca pe poze, dar stiu cum e [:-)))]. Cand am fost in Anglia la niste prieteni prin 2007, dimineata era o liniste suspecta, ziceai ca s-a anuntat un atac cu bombe si toata lumea e la adapost, nici tipenie de om pe strada. Era sambata. In august ar trebui sa mergem din nou, ca se casatoreste fata lor si ne-au invitat. Acum cautam bilete si variante sa ajungem in orasul unde e nunta.

 

Gabi, fain obicei cu Good News, ceva de genul asta faceam eu mai demult, doar ca puneam in cutie chestii care ma ingrijorau si la sfarsitul anului citeam si ma minunam cum am trecut peste fiecare. Acum suntem si noi in cautarea unor "family traditions" si tot felul de chestii care sa ne lege.

Ma grabesc sa inchei ca imediat se trezeste Paul si sa apuc macar sa ma spal. iar am frigiderul gol si nu stiu ce sa mai gatesc. pfffff, o luam de la capat.

 

Sa avem o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, sunteti Dna Mama acum, Carmen? Dl Paulica este un frumos, imi place tare poza de la avatar! <3 Multumesc de aprecierile pozelor  [flo2]

 

Norma, saru'mana de aprecieri. Ce ii mai gatesti dlui Andrei? Hai, mai da-mi idei, te rog! Si poate mai imi spui inca o data de papanasi caci am incercat si ... nimic!  [fri] Am zis ca nu mai incerc niciodata, asa oribili mi-am iesit.  [batcap]

 

Fetelor, ce mai faceti voi? Haideti pe aici  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao,

 

Carmen felicitari pt Paulica. Ce dragut cum s-a pregătit el de papa. Eu nu am încercat faza cu ceaiul pt ca Andrei nu se mai trezeste demult noaptea pt papa. Doar pt suzeta. Azi noapte a dormit fără trezire de la 22 la 7.40 când a început vecina de jos sa urle la copilul ei. Oare daca ai face seara mai mult lapte, nu îl bea? Daca mi se pare ca a mâncat Putin la cina eu ii fac lapte mai mult la culcare.

 

Kytana vezi pe viatalagradi.ro, de acolo mă inspir. Azi are supa crema de dovlecel, spanac cu ou fiert, dimuneata a mâncat brânză de vaci cu zmeura, deseară încerc budica de qinoua se pe siteul lui Andreea Raicu. Ieri a avut paste cu ton.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...