Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, dragelor! Tare dor mi-a fost de voi, dar am avut si inca am o perioada tare zbuciumata si mereu amanam sa aloc timp forumului. Acum am gasit un articol interesant si imediat m-am gandit ca poate ajuta pe cineva si m-am motivat altfel sa intru pe net. Am citit ultima pagina din capitolul precedent si tot din actualul. Ma bucur ca mai sunteti active si ca am aflat cate ceva despre voi, ca ma gandeam din cand in cand la fiecare. Despre mine va voi povesti, sper, in curand... Dar sa va pun link-ul pentru care am intrat: http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_34961/Tichetele-de-cresa-cine-poate-beneficia-de-ele-si-ce-documente-sunt-necesare-pentru-a-le-obtine.html#axzz2kPYZOa1U

 

Ajuta pe cele care au terminat CIC, au inceput serviciul si au copilul la cresa (cel putin pe Oana, pe altcineva nu mai stiu sa intruneasca solicitarile). Si daca angajatorul e de acord sa va ofere si acest tip de beneficiu, e super!

 

Pup si sper sa revin!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Ce mai faceti? 

 

Eu sunt chiauna, Luca se trezeste la 04.30 in fiecare zi si ma titileste pana pe la 06.00-06.30 timp in care eu nu mai dorm, dar macar el e fericit. 

 

Am fost ieri la conselliing, nu a fost rau, chiar a fost bine. M-am posomorat un pic dupa dar a trecut destul de repede spre surprinderea mea.

 

Voi ce mai faceti?

 

Eu m-am apucat sa fac un site cu retete, nu reusesc sa postez cat de multe as vrea, daca vreti sa aruncati un ochi. Am zis ca scriu si despre slabit insa astept sa vad daca avem ceva la cuptor au ba. :D

 

Va pup!

 

P.S Ii ies caninii de sus...!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello mamici,

bine v-am gadit in casuta noua de bebei in scutece!

 

kytana mi se pare super blogul tau cu retete si nu numai! sunt curioasa si eu ce dospeste la cuptor :)

stella sa va mearga bine la centru si matei sa faca progrese in fiecare zi! ma bucur ca nu sunt probleme decat de motricitate..

norma e bine ca incerci sa il obisnuiesti cu bunicii..noi nu cred sa avem prb..cand vine mama la nou sau mergem noi acolo bea laptic cu buni sau papa si pus in patut adoarme fara probleme..

wow oli ce mult ai lipsit! cred ca te-ai topit de dor! si maya la fel..sanatate piticutei!

 

io nu prea am noutati..am facut pap care a iesit bine, analize complete si mi-au iesit o tona de leucocite in urina..urmeaza o urocultura si un examen de secretie...apoi hormonalele..o mamografie..si o biopsie...sunt ocupata :)

luni merg la dr sa vorbim despre mersul trebilor astia :) unde imi recomanda sa fac biopsia si cu cine..

david e bine, papa, doarme, face scandal cand nu-i convine ceva, cade intr-o veselie ca e super repezit, e dulce foc, mai nou danseaza are cateva melodii preferate, da din umeri si din fund..e plictisit de jucarii trebuie cumparate unele nou.. in parc e copil bun, da jucariile, dar le vrea inapoi, nu loveste dar le primeste, ieri a luat o minge in bot..dar las' ca creste el si-l face tata rugbist si nu-l mai bate nimeni..

cam astea despre noi, sanatate multa tuturor si pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinuka, ma rog pentru tine sa fie rezultatele bune si sa fie doar o ... anomalie ceva. [ruga]

 

Ramona, Gabi, Oli, hihihi tineti-ne pumnii. Am emotii ce-i drept, timp nu prea avem, e greu cu mama mea si Luca ce merge peste tot :))) 

 

Oli, multa sanatate! Micuta, e groaznic pt noi cand ne doare gatul, daramite cand ii doare pe ei, mititeii... 

 

Ramona, ce mai faceti voi?

 

Anamaria, Anaomaria, mai sunteti cu noi?

 

Elfica, te asteptam cu vesti!

 

Normaaaa pe unde ai fugit?! Te alearga Andreiutul?

 

De 2 nopti il las sa adoarma singur. Bine, cade lat, dar am zis sa incerc sa ies usor pe usa. Ziua nu am curaj sa fac asta :)) 

 

O noapte linistita! 

 

[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

va citesc zilnic dar nu prea am timp de scris.

 

Kytana - mă surprinzi plăcut zilnic. Super siteuk, pozele, retele ....sper din tot sufletul sa iti rezolvi problemele pt ca esti o persoană minunata.

 

Corina- sănătate multă, sper sa iti iasă analizele bune. Mă bucur ca David e atât de cuninte .

 

Oli - o pupam pe Maya si ii dorim sănătate.

Andrei este super energic, nu sta nici o clipa locului. A învățat sa se ridice si fără sprijin, se catara pe canapea, fotolii, stie incredibil de multe chestii, mă şochează zilnic. Ieri mi-a arătat cutia cu crema de fata si se freca cu mana pe fata ca si cum s-ar face cu crema. La înot a fost f cuminte si docil toată ora. Seara laptele doar prin somn îl bea altfel nu îl mai vrea. Si pt ca papa la 17 prânzul si de nulte ori 3 feluri la cina nu prea mai vrea nimic. Asta ar fi singura problema. Vineri îl ducem la ai mei din nou.

 

Doarme toata noaptea fără treziri si eu sunt super obosita, nu inteleg....

Va pup si va doresc tot binele din lume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...