Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oauuuu Mirabela de la 20 la 8 dormiti? C fain, incredibil. Nu mă,plâng doar ca e de admirat. Bravo. Andrei sta f cuminte la,ser in,nas dar urla la,aspirat si l-am,dus sa vadă un baietel care se aspira singur si nimic....iar la,aerosoli nu mai sta si statea atât de cuminte. Asta e....

 

Sa va faceti,bine repede toti bolnăviorii...

Fetelor, care din,voi ati fost la mare in Grecia ai erati direct pe plaja si doar in curte scoteați bobocelul pt aerosoli? Mirabela oare tu? Si va furat cineva parca piscina....oare ati,putea să umu spuneți site-ul sau cum,ati ajuns acolo? As vrea sa stau,direct pe plaja.....la,vara evident. Merciiiii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma da, doarme bine, de cand dormim in camere separate, uneori ma si simt vinovata ca nu ma duc prea des la el noaptea, o data maxim de 2 ori, e in sac si n-are treaba, se foieste, se invarte cum vrea el. Dar adorm si eu dusa si nu ma mai trezesc des.

 

In rest nik nou, bolboroseste toata ziua, dzeu stie ce spune, ii place sa stea in cutiile de scutece, sta acolo si se uita la videoclipuri cu sotul, ii place mult. Cand se joaca si are in mana o saratica/biscuit ceva, mi le da mie in mana sa-i dau sa muste ca el are treaba. E un dulce. De fapt am ceva nou, mi-a iesit si mie primul fir de par alb... da sufletu' tot tanar imi este [pk] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pupam si va dorim un 2014 plin de lucruri frumoase!

 

eu sunt la pat cu un torticolis care parca m-a paralizat..a inceput ieri dimi si s-a agravat aseara, am ajuns sa cad pe jos de durere si efectiv sa urlu..m-a auzit dani prin telefon si nu stia ce e.. iau miorelaxante si antiinflamatoare, parca isi fac efectul dar doar o perioada..azi noapte am dormi doar vreo 2 ore in fund..am noroc ca a venit mama la noi ca nici nu il pot lua pe david in brate..

pe david am incercat sa-l mutam in camera lui cu somnul, nu ne-a iesit..a inceput sa maraie, apoi sa planga si sa tipe si sa nu mai vrea jos din brate.. adoarme in sufragerie si cand vreau sa il mut se trezeste parca e terorizat..asa ca am abandonat momentan..

mi cam constipat iar..dupa sarbatori ca a mai gustat si el una, alta..totusi fructe mananca, lichide bea, nush cand s-o regla la loc...

a iesit si la noi dintocul 6 pe 1 ianuarie :) face figuri la mancare, mananca pasat, bucatele mai putin si mai rar...e obraznicut, face ce nu e voie si apoi se ascunde...fuge nonstop, mai cade...are personalitate :) se manifesta prin urlete daca nu-i dau ce vrea..

cam astea..

sanatate multa tuturor!

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, ce e cu atatea boli pe-aici???

Sanatate multa fetelor si boboceilor! :*

 

Eu mai am maine concediu, apoi de luni incep munca. Am avut 3 saptamani, m-a supt Maya non-stop.

Deja are o petsonalitate de nu te mai poti intelege cu ea cateodata. Vrea sa faca doar ce vrea si vrea acum!

La achizitii, in fiecare zi invata cate ceva nou. Face cu ochiul daca ii zici, imi arata 1 degetel daca o intreb cati ani are, imita animalele (nu prea ii iese pt gugustiuc - zice gugu si ceva ce nu inteleg, la fel si cucu pt cucurigu :)) cand ii e somn ma trage in camera, face pa-pa la tv si lui tati..., stie sa arate gura, capul, parul, sprancenele, ochii, nasul, narile, obrajii, urechile, degetelele. Asta pt ca avem mereu de lucru cand suge. Are treaba sa-mi arate pe fata mea toate cele, si sa zica intrebator: ihhhh. Si trebuie sa-i explic. Inclusiv alunitele si cosurile care sunt buba :))

Se pregatesc si la noi maselutele sa iasa. Momentan a avut doar 2 reprize de pland acum o saptamana, de atunci doar foielile obisnuite si suptul de cateva ori pe noapte. Aici nimic nou.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina - sănătate multa.

 

Oli - ce tare cum trage cu ochiul si si sta sa ii faci poza. Bravo Maya. Si eu ii vad colții prin gingii la canini si doua masele sus...si e umflata gingia f tare, mă mir ca nu e mârâit.

Noi am fost la mall si si-a plătit singur tura cu elefantul prin mall. I-am dat bancnota si a dus-o la domnul respectiv si a venit si i-a arătat cu carevrea si a apăsat singur pe butonul de on, noroc ca încă nu pusese fisa domnul. Si ne-am urcat amândoi pe elefant si nu vrea sa mă lase sa conduc, el sa stea cu mâinile pe ghidon si claxonează f mândru. Evident ca tot ei conduc ca altfel i-am lua de pe picioare pe roti clientii mallului....dar îmi tot împinge mana.

A si ieri a făcut genoflexouni cu taica-si, ne-am distrat copios....

O zi minunanata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, ce faceti?

 

Corina sanatate, sa te faci bine repede. Pentru constipatie niste ceai de musetel cu miere la noi merge. Sau portocale/clementine/prune cu iaurt.

 

Olivia simpatica Maya cum face cu ochiul, sunt tare dragalasi de acuma cand incep sa faca una alta, te minuneaza in fiecare zi!

 

Norma simpatic Andrei cum le face el pe toate, bravo lui.

 

Eu m-am saturat de stat in casa cu copiii, te muti de la una la alta si trece greu timpul, mie imi place sa ies. La noi e ceata si inca nu-l scot cu bronsiolita asta, mi-a zis dr sa mai stau in casa pana la control. Scoatem seara mocheta de pe hol si jucam un soi de tenis de masa dar pe gresie. Sau ne jucam cu mingea piciu alearga sa ne ia mingea de la unul la altul si ne mai distram. Am impresia ca tot din mall-urile astea am cules tot felul de virusi si nu mai scapam de vreo luna de raceala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...