Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


Recommended Posts

Gabi, multa putere iti doresc si liniste sufleteasca in primul rand. Pune-ti gandurile in ordine o perioada, bucura-te de Stef si vezi mai incolo ce faci. Eu rezonez cu tine la modul cum gandesti. Si eu as face la fel, decat sa-l astept pe Fat Frumos, mai bine imi rezolv singura ce am de facut.

A zis fb bine Mira ce a zis. Copilul simte dagostea voastra si asta e important.

 

Corina draga, nu te mai stresa aiurea. Hai sa-ti dau eu motive: Maya in ultimele 3luni se mentine la aceeasi greutate, nimic in plus. Si nu ma stresez deloc. E sanatoasa, vesela, mananca bine... Nu ma stresez. Chiar imi spunea o mamica de piersicuta, care e si doctora, ca primul ei baiat la 2 ani avea 12 kg. Si la 3 ani tot 12 kg. Te-ai astepta intr-un an sa ia ceva totusi, nu? :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut,

programul de masa a,lui Andrei

trezire pe,la 8 si bea 250 ml lapte, la 10 paine cu unt si branza, sau mango cu ricotta, sau iaurt cu ceva, apaoi pana la 13 cand doarme doar fructe papa, banana, mar, curmale, poate putin covrig. Pranzul e supa si felul 2 cam 150 gr fiecare ai e pe la 16 sau 16.30 depinde cat doarme. Cina e la 20 si consta in papanaai, sau budinca de quinoua, sau gris cu lapte....si la 22 fara 10 inca 250 lapte. Andrei are 11 kg. Daca e vioi nu ma stresez cand ia putin in greutate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina draga, chill! David e vesel si activ? E ok atunci... EU as sari peste gustare daca doarme mult si i-as da felul principal.

Stef nu are mese fixe. Suge noaptea cate put in de cate ori vrea, la trezire. Apoi cam la o Ora mancam micul dejun, ovaz facut cu lapte cu mar ras sau afine. La trezire din primul somn papa ceva, pe la 11.30 - 12 are pranzul - carne sau ou cu legume, seara pe la 6 cina - cereale bb pt fier, sau ciorba legume cu paste. Inainte de somn tzitzi neaparat, la 7 doarme.

Ziua Mai cere Paine, mar, banana, sau ce mancam noi. De cand am fost in spital mananca mult, uneori la nici o Ora cere ceva sa pape, ma trage de bluza sa suga etc.

Nu stiu care kg are. La 12 luni avea 10.700 kg si 80 cm. Nici gras, nici slab.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, ce mai faceti?

 

Eu sunt in transa de o saptamana! Haideti sa va zic si voua... O sa mai avem un bebe mic! [pk]  [artif]  [deziuata]  Am aflat sambata trecuta, prima intrevedere cu o moasa o am pe 12 feb abia, sa stam de vorba... Pana atunci nu vad dr nu vad nimic. Nu sunt prea incantata de sistemul englezesc, dar ce pot face?

 

Haideti si voi si spuneti-mi ce mai faceti. Luca de 2-3 zile se trezeste la 04.30, ii dau caninii de jos. Nu prea papa, e agitat, mofturos. Il inteleg. Cam greu cu alaptatul pentru ca ma ustura un pic mameloanele, dar inca nu renunt. Pe la 1.5 ani ma gandesc sa il las cu o singura masa de LM, apoi aproape de nastere, sa i-l scot de tot. 

 

Va pup si sa aveti o duminica frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana - felicitaaaaaaaaaaari !!!!!!

sa fie intr-un ceas bun, sa fiti sanatosi toti si sa ai sarcina usoara. Asta da veste buna.

noi am ajuns acasa si andreu are febra de vineri. Maine merg la un orl ist. Pana atunci pe antitermice, tantum in gat, maxitrol in nas. Sunt curioasa.....si ingrujorata evident.

doarme de 4 ore oe mine, abia tin telefonul apai sa si scriu corect....

pupici tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Norma... Sanatate multa, multa!

 

Kytaaaanaaaa, felicitari!!! Sa ai o sarcina usoara si sa va adaptati bine cu totii.

Nu stiu daca am spus aici, dar in Canada nu Te vede dr. Inainte de 16 sapt. Cel Mai devreme; am auzit kiar si 32 sapt.!!!! EU cd am avut sangerari am mers la Urgente.

 

Pupici, va Las o cafea si eugenii, acum ne-am trezit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

astept sa se trezeasca Andrei si umi beay cafeluta. A dormit toata noaptea fara trezire. Febra nu mai are de duminica dimineata dar nu stiu daca e relevant ca inca e pe antitermice, dar le intrerup azi. Ma gandesc....credeti ca e posibil sa fi facut febra si pt ca am fost plecati noi atata timp? Adica l-au vazut trei medici si in afara ca ii erup 4 dinti odata si putin rosu in gat nu au gasit nimic. De cand am venit e lipit de mine si nici un vas nu pot spala ca imu trage pantalonii jos pana il iau in brate. De cand l-am adys acasa nu mai are febra....a scazut putin in greutate ca la mama nu prea a mancat si la pranz cu ea nu doarme mai mult de 2 ore. Medical nu cred ca este o explicatie dar ne intrebam cu sotul daca ar fi posibil sa faca febra de dor desi nu a plans la bunici deloc saptamana asta. Oricum a inceput cu vorbitul dar oe lumba lui mult mai multe cuvinte decat atunci cand l-am lasat acasa. Spune mama si cand nu e suparat, spune cucu, coco dar nu stiu inca ce inseamna si tot felul de cuvinte bebelusesti.

O zi minunata, fetele cu burtici - aveti grija de voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Kytana! sa tii tu asa o veste numai  pentru tine o saptamana  [pk] ? ma bucur pentru tine, sper sa fie asa cum iti doresti sarcina, usoara si sa te simti super bine, Acum esti langa dl Pinguin, deci teoretic ar trebui sa fii ZEN  [flo2] . Sistemul... ia-l asa cum este, cu bune si cu rele. 

 

Paul e iar cu muci, of, nu stiu, nu imi vine sa ii dau iar paracetamol, ce as putea sa ii dau altceva? Doar muci si tuseste din cauza mucilor care ii vin in gat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...