Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


Recommended Posts

Multumesc Anca!  [flo2]

 

Luke e inca cu dintisorii, dar e mai cumintel, nu se mai trezeste noaptea, doar plange prin somn si il linistesc punand mana pe el. Si eu cred ca pingu mic e asa de agitat de la mine. In sarcina tare agitata si suparatica am mai fost.

Pingu mic e fascinat cand ma spal eu pe dinti si cere periuta, se duce cu ea la robinet sa ii pun apa si o baga in gurita si se spala el acolo cum o reusi pe dintisori. Nu il stresez prea tare, cum vrea el momentan  [bib]

 

Noapte buna mamici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai fetelor, pe unde sunteti? Cam sufla vantu' pe aici..... [:-/]

 

Cica si maine ar fi inchise scolile, la ce viscol se asteapta nici nu ma mir...

 

La mine in casa e un mic haos cu doi copii in actiune care vor sa-si consume energia [soricel] Unu vrea ceva, altu vrea altceva, tipa, se cearta, se alearga...nu mi-am dat seama pana acum cum e cu amandoi acasa in actiune [batcap] Am iesit ieri cu ei afara, Matei a stat mai mult si s-a intors ud pana la piele, dar infometat (ceea ce la el e o raritate [:)] ) Mai nou a inceput sa-mi compuna teste la matematica din capul lui si sa le corecteze el cu pixul rosu (va dati seama ca fac greseli intentionat ca sa vad cat e de atent cand corecteaza [:-)))] ); azi mi-a dat si dictare [soricel]

 

Corina, mi-am amintit de ce ziceai tu. Sa stii ca si eu am incins internetu zilele astea cautand oferte pentru la vara (am vrea in Grecia ca ajungem cam la aceiasi bani ca la noi si nici nu se compara). Ma uitam la oferta hotelului unde am stat asta vara cu AI la noi (pt 5 nopti) si costa mai mult decat la greci (si cu cu doua nopti in plus demipensiune) [:D] . No comment!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faceti dragutelor? Sper ca sunteti bine si boboceii nu-s raciti!

 

Aici ploua si tot ploua si ma enerveaza ca nu ninge. Vreau sa il scot pe Luchis la zapada sa se tavaleasca si sa se bucure si el. 

 

Anca, hihihi cred si eu ca au energie! Parca vin sarbatorile, nu? La dictare cum te-ai descurcat?

 

 

Haideti la raportel mamici!  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana, ce frumos ar fi fost de Sarbatori cu atmosfera care e acum afara! [il]  E tot viscol la noi, scolile vor fi si maine inchise, ce mai...a venit vacanta mai repede [pk] . Problema e cu pustiulica asta mic care vrea afara, dar numai vreme de scos la plimbare nu e! [fri] Azi noapte s-a trezit pe la 3 si a adormit abia pe la 4.30..a stat de veghe pur si simplu. Nu a plans, nu nimic [batcap] E adevarat ca a adormit si foarte devreme, dar totusi....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara,

 

ce fac mamicile?

kytana cum e buburuza mica? :) zic si io sa nu ii bagi in seama pe socri si sa te bucuri de perioada asta..

 

anca am gasit si eu multe oferte mai ieftine afara, in special la bulgari, ca la ei am tot fost si stiu..la noi sunt preturi foarte mari, dai pe cazare cat dai dincolo pe AI uneori..

 

noi cred ca mergem la costinesti la inceput de iulie..am vazut vile superbe cu tot confortul, cu 1500 mp de curte cu parc de joaca, foarte aproape de plaja, in zona de nord spre epava, unde nu-i galagia si aglomeratia din centru..si am vb sa mergem cu trenul, seara ne urcam si dimineata suntem acolo..scapam de aglomeratie si stres la volan si oboseala + copil marait la bord..

 

apropos, david mi super ultra marait, mega plictisit..nu e sociabil, iesim la amiaz pana in parc la plumbare de manuta, nu prea sunt copii, nu reactioneaza la zapada...plange si vrea in brate..nu vb, urla fara suzeta, sunt foarte necajita...in casa se pluctiseste maxim, orice facem ii starneste curiozitatea pentru 5 minute..la mancare face figuri, nush ce sa-i mai dau..

am vb azi la caravana veseliei, un club de pici in apropiere de noi, o sa-l duc la activitati de socializare, grupa 1-3 ani, de 2 ori pe saptamana..sper sa ii placa, sa mai alungam monotonia..

am avut soacra in vizita, bine ca a plecat..

 

pupici, sper ca sunteti bine cu toatele!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

eu astept sa se trezeasca piciul si va citesc pe voi cu cafeluta in mana; noi avem o perioada tare faina, nu stiu cat va dura;

Desi ii ie caninii de sus plus masele fara numar, tot e inflamat iar caninii au spart deja gingia, nu e marait deloc, doarme noaptea si la pranz f bine; adora zapada dar nu sta pe sanie; vrea sa o impinga; sa o traga etc dar nu sta pe ea sa ne dam sau sa il trag, asta e

vrea si el destul de des in brate dar asa ca o asigurare ca inca il mai iau cand vrea ca imediat vrea jos si merge la joaca

de catva zile spune ca il cheama DEIDei, e tare simpatic

Daca intreb cat e ceasul se uita la mana dreapta ca si cum ar avea ceas, desi eu nu port, sotul meu nu poarta acasa;;;;;;;poate de la bunicu a inavatat

ce m-a emotionat cel mai tare a fost ca acu 3 zile mi-a luat mana, si-a pus pumnul lui in mana mea si a stat asa sa il tin, si de atunci face asta zilnic si e tare fericit. Eu mi-am scapat smartphone-ul in wc si e stricat si sunt pe alt tel cateva zile si nu prea ma descurc......

andrei se spala pe dinti cu placere, i-am luat o pasta de sinti cu ceva crocodil pe ea siabia asteapta sa ne spalam....il spal eu prima data si apoi il las pe el.

Nu stiu daca ati mai intrebat ceva.......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am postat sa nu pierd......e f cooperant daca il rog sa dea jucarii la alti copii sau papa. Cand il iau de pe hinta sau masinute de prin mall evident ca maraie dar de fiecare data ii spun f calm cum trebuie sa plecam acasa ca ne asteapta jucariile singure si pe intuneric saracutele si tot felul de abureli si uita de masinute. daca ii spun ca mergem acasa sa facem baie tine minte si cand ajungem acasa  fuge direct la vana.......

noi avem mucuti zilnic de cand se joaca in zapada, dupa ce venim de afara trebuie aspiratt.....voi nu ati patit?

Ce sa va mai zic? Daca se loveste vine fuga la mine si imi da sa pup un degetel indiferent unde se loveste......

ce fqin corina ca il duci la club, sa ne spui cum e.......

O zi minunata.......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello mamici, 

 

am fost azi la prima intalnire la clubul de pici ...am fost 4 mamici cu puii aferenti, 3 baieti de aceeasi varsta (1,4ani) si unul de 1,2... la inceput mai timid, mai nehotarat..apoi s-au jucat, au o tona de jucarii, le-au impartit, au scris  , au colorat, au incercat apa rece/calda, au dansat pe muzica..sunt cam la acelasi nivel toti, nu au fost deloc certuri, nici urma de certuri, tipete, etc,..educatoarea draguta, se impartea intre toti..mai mergem  [:)] 

post-115464-0-77798700-1391118200_thumb.jpg

post-115464-0-80753900-1391118211_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, girls! 
Am putut, in sfarsit, aseara sa o cotrobai pe la gingii pe miss galagie si am constatat ca e in plina eruptie dentara. Am numarat 3 masele si se vede clar un canin. Or fi mai multi, dar ma musca tare si nu pot s-o scanez, urla daca o trag de buza sau de barbita. Azi noapte am dormit numai dupa ce i-am dat 4 ml de Nurofen, ne-am batut si cu ala, mi l-a intins in cap, am varsat pe jos, am calcat pe el... o placere la 1 noaptea!  [:-)))]

Marti am avut morfologia de trim 2, e totul bine cu Mini, deci urmeaza o perioada mai linistita, sper. 

Pupam, sunt la munci si e tare aglomerata agenda!  [smulgpar]   [xx(] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...