Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


Recommended Posts

Ha haha Irisucu, ce povesti si pe la voi! Noi la 4 dimineata ne "certam", ne tzitzilim si tot nu adormim, ca de, matinali scrie pe noi :)) Ma bucur ca morfo a iesit bine! Tu cum te simti? Mai poti? Cat de obosita esti? eu dupa 2-3 nopti de trezit la ora 4 sunt chiauna si ma gandesc cu drag la bb2, daca o fi ca Luca... voi mai dormi cand ies la pensie :))

 

Uau Corinuka, ce frumos se joaca ei acolo! Pingu mic nu prea are acces la copiii si sunt un pic ingrijorata, sper sa nu devina anti social. 

 

Fetelor, cum sa fac sa il conving pe Lucica sa stea la olita? Mai nou nici nu imi dau seama cand face, pt ca nu se mai "screme". Eu ma mai pun pe olita, el se pune invers, jos nu vrea sa stea deloc. I-am zis dlui Pinguin sa il ia cu el la baie, dar nu vrea, zice ca nu vrea sa il vada dezbracat  [batcap] Ugh! Chestii luate de la parintii lui... Si de mine se ia cand ma schimb si e Luca langa mine. I-am explicat ca daca nu era mama mea, cum crede el ca ma schimbam/dusam, dus la baie?!  [alcool]

 

Sa va mai zic ce mai coace soacra-mea?  [:-)))] Ne-a sunat intr-o seara la 19.00 cand stie ca noi il pregatim pe Luca de somn, ca vrea sa il vada pe Skype. Am facut alegerea neinspirata sa raspund eu la telefon. I-am zis ca Luca este in cadita si dupa ii dau san si nani. Dar ca a doua zi, daca intra mai devreme pe net, sigur. Sa va zic ca mi-a inchis telefonul?!  [:-)))] Ea vroia domn'le sa il vada atunci! Adica cum imi permit sa nu i-l arat?! Oare e atat de greu de inteles ca nu ma apucam sa aprind toate luminile in casa si sa ii stric rutina copilasului numai ca i s-a nazarit ei sa il vada. Ca il rest o doare in cot  [smulgpar]

 

Ieri mi-a fost f rau. Am avut vreo 2 nopti de insomnie, Luca ieri a vrut doar tzitzi, la mancare a zis pas. Mi-a adormit in brate 1h la san ca apoi sa fie marait toata ziua. Cred ca ma paste o raceala. Ih!

 

Voi ce mai faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna mamici,

 

kytana tare soacra-ta! cand are chef toata lumea in pozitie de drepti, nu? foarte bine ai facut! copilul are rutina lui..ai grija de tine!

 

noi cu olita nu avem treaba inca..

 

sunt suparata, nu ma gandeam ca o iesire cu copiii va avea asa repercursiuni..david aseara era caldut 37,5, la 7 dimineata 38,6..la ora 11,45 iar 38,5 si acum la 2 38,6 :((( ii dau panadol alternativ cu ibalgin chiar la 2 ore..incerc sa lungesc cat pot ca dozele aceluiasi sirop sa fie la 7 ore..e apatic, cu ochisorii tristi, mi asa mila de el..si geme :(

 

va pupam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Noi tragem acum dupa zvapaiala in zapada, mai precis fecioru cel mare s-a pricopsit cu dureri in gat, febra, dureri de cap [bang] Il suspectez de rosu in gat, sper sa nu fie mai grav, mergem maine sa facem la urgenta un exudat, sa nu fie, Doamne fereste, vreun streptococ dupa cum se teme dr lui. Ce sa mai zic... ca a stat cu tac-su afara pana a venit fleasca si inghetat si tot eu eram aia rea ca i-am certat atunci [:-@] Barbatii astia tot niste copii aiuriti sunt [zirea]

 

Asta mic n-are nimic ca nu am stat mult cu el...ma rog nici sa nu faca ceva ca imi ajunge unu bolnav la pat!

 

Corina si eu care ma pregateam sa te felicit pentru initiativa de a-l duce la altii copii de varsta lui...:(( Sper sa ii treaca repede micutului, sa nu fi apucat vreun virus! Nici nu stii cum sa o dai cu copiii astia, cum sa le fie mai bine..e adevarat ca la varsta asta ei strang tot, din pacate! Sanatate multa  Daviducului! [flo2]

 

Kytana, mai cunosc si eu din astea care daca nu faci ca ele se bobotesc toate! Ce sa zic...nu mai baga in seama ca se pare ca nu-i sansa sa se schimbe..Ai facut bine si te felicit pt curaj si atitudine! [flo2] Eu nu reusesc mereu, eram de principiu sa multumesc pe toata lumea, sa nu cumva sa supar pe cineva, dar..am inceput sa intorc si eu foaia si sa cer respect pt deciziile mele mai ales in ceea ce-i priveste pe copii. Nici noi nu am inceput operatiune olita inca. Tot zic sa incerc sa-l pun, dar mai aman pana o da nitel caldura [soricel]  Tu iei vitamine, ceva pt sarcina? Acid folic? Baga niste vit C daca ai ca sa tii raceala departe [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, piciu asta al meu e un nazdravan si jumatate! Nu stiu ce-o sa ma fac cu el! Cum il las putin sg cum face SIGUR o traznaie! Sa va exemplific: arunca tot de pe canapea si se urca fix pe spatar, se pune in fund si da strengareste din picioare! [soricel] (nasol e ca apoi se arunca pe perne cu riscul de a cadea fix in cap) [fri]  Alt ex.: mi-a varsat o punga de covrigei  (nu stiu cum a ajuns la ea!) pe covor+canapea si i-a acoperit cu o perna dupa care s-a ascuns dupa ea sa nu-l vad (va dati seama frimituri peste tot!); azi a intrat in baie a luat un sapun si a inceput sa frece cu el covoru' din sufragerie [smulgpar] ; nu mai spun ca orice crema prinde o desface cu gura si incepe sa suga la crema [batcap] ...si muuuuulte alte d-astea! Deja stiu: daca nu se aude sau nu vine dupa mine unde sunt, sigur face ceva nasol [soricel]

 

Mda...in timp ce scriam a inceput sa scoata la servetele dintr-o cutie! [:-)))] Denis, pericol public!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana felicitari pt atitudine. Ai grija de tine sa nu te racesti. Tare rău îmi pare ca esti atât de nedormita....cu olita,nubstiu ce sa zic, nici Andrei nu a fost mare fan olita dar de când,am,luat reductor pe wc,sta zilnic de,2 ori si chiar face. Stăm,cu cărticele si invatam sunete, animale etc,si ii zic,vrei sa vadă cățelușul cum,faci kk? Si se screme pana face si apoi se aplauda.

 

Corina - asta e, ai început imunizarea. Nu se,va mai îmbolnăvi la cresa. Sănătate si continua cu socializarea ca mucii trec si mai vin si tot asa si febra. Stiu ca e,neplăcut dar asta e cu piticii.....noi avem muci in fiecare zi când venim,de,la,zapada. Nici nu mai plânge când il aspir.

Ce,m-am,distrat Anca de,năzbâtii....mai spune

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare mamici,

 

anca foarte nazdravan...chiar denis pericol public  [:)] intradevar sunt cei mai cuminti atunci cand combina ceva..

 

norma se poate sa fi inceput imunizarea dar nu-mi place deloc...febra are in continuare si de ieri avem si scaune apoase ca sa fie tacamul complet [alcool] ..suntem pe regim, antitermice si antidiareice si reinnoit stocul de scutece, servetele si paturici..si fara lapte cateva zile..ma bucur ca bea ceai de menta si apa suficient cat sa nu se deshidrateze..

 

weekend fain sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor...

 

Am nevoie de rugaciunile voastre. Am ajuns aseara la urgenta cu durere foarte mare in partea stanga. La 3 dimineata m-au internat, suspecta de sarcina ectopica. Banuiam de cand m-am dus dar speram sa fie altceva, orice altceva.

 

Inca nu stiu nimic, mi-au facut analize de sange, control vaginal, mi-au luat sa imi faca teste de secretii, streptococ. Analizele de sange au iesit bine, nivelul de HCG fiind de 20.000 la sarcina de 6 sapt si cateva zile.

 

Ecografie nu mi-au facut pt ca nu au asa ceva la urgenta... Da, suna ciudat si este. In plus sambata nu fac ecografii. Alta politica a spitalului. Pt duminica nu mi-au gasit loc la eco. Mi-au dat drumul astazi pe la 13.00, eram nedormita de 48h mai bine. Inca nu stiu ce gandesc, incerc sa nu ma deprim. Vad ca durerea este mult mai mica. Mi-au dat Paracetamol de durere... Doar atat.

 

Ma sperie sistemul de aici, sincer. Au reusit sa ma programeze luni la o ecografie 2D, ma prezint la 10.00 si poate dura cam 3h pana ma vad. Daca eco nu e concludenta imi fac iar HCG sa vedem daca s-a dublat.

 

Ce ar mai putea fi... un chist, scar tissue fie de la cezariana fie de la operatia de chist ovarian... incerc sa imi dau seama, ei nu prea si-au dat cu parerea. In 12h am vazut acolo 5 doctori - o australianca, o indianca, un vietnamez, o araboaica si un englez. Fiecare m-a palpat si atat. M-au pus sa le repet ce s-a intamplat. Foarte de treaba tot personalul, spitalul desi de stat arata ca Medlife/Sanador de la noi, toata asistentele f de treaba, am stat intr-o camera cu un singur pat, cu baie si dus, mi-au dat sampon, periuta de dinti, prosoape; si m-au masurat pt sosete ca de dres pe care mi le-au pus sa evite formarea de blood clots care ar fi putut duce la embolism pulmonar. Din punctul asta de vedere jos palaria. Dar sa nu poata face o ecografie... Inca nu imi pot reveni. Daca ne permiteam dateam o fuga la privat, pt o ecografie, dar asa, asta este.

 

Incerc sa nu plang si sa raman cat de calma pot, dar va spun ca daca o fi sa fie, cred ca ma va distruge. Nu ma vad fara zmeurica din burtica, nu ma pot gandi ca ii vor face rau.... Mi se rupe inima.

 

Asa ca va rog, rugati-va pt mine...

 

Va imbratisez!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, Kytana, nu imi vine sa cred ce ti se intampla!:(( Sincer, am ramas fara cuvinte...Doamne ajuta sa nu fie in pericol sarcina! [ruga]  Chiar ca e de speriat sistemul lor..cum sa nu iti poata face o eco sa stii exact ce si cum??? Si tu pana luni ar trebui sa fii bine, nu? Sa rezisti pana la eco... [bang]  Iti tin pumnii si cu siguranta maine la biserica ma voi ruga si pt tine! Te pup, fii tare si roaga-te la Sf. Nectarie! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...