Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

salutari mamici!

 

am citit in fiecare zi, mai greu cu scrisul...

 

stella ma bucur c-ati ajuns acasa si mateias e tot mai bine..spor la exercitii!

kytana sper ca estibine si sa nu ai probleme cu galma aia..pupam zmeurica!

oli la multi anisori mayei! abia astept sa ma uit la emisiune!

anca sanatate multa!

 

vorbeati de mere, pere, perdele  [balcon] ...m-am distrat dar nu-i rasul meu..ale mele tzatzoaie bat spre perdele..sunt mari si acum s-au lasat fantastic  [:(] am cautat intr-o zi cat costa o operatie de micsorare de sani si cand am vazut pretul am zis ca mai bine mai fac un FIV  [soricel]

 

david a cazut si si-a spart buza  [batcap] era cu ta'su in sufragerie si s-a impiedicat..a dat cu gurita in fotoliu...atata a plans, atata sange a curs de am crezut ca mor..avea o spartura de vreun cm..intr-un final am oprit sangele si i-am pus niste glicerina cu anestezina..a doua zi era deja albicioasa suprafata dar umflata buzica..acuma merge spre bine...

 

pupici la toate, sa aveti maine o zi minunata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele !!!

La multi ani de ziua noastra !!! Sa fim sanatoase si puternice sa crestem bobocei in pace si liniste, sa ii indrumam spre bine si sa fim mandri de ei !!!

 

Eu sunt trista :(, acum 2 zile (chiar de ziua mea) a plecat sotul inapoi la munca mai devreme cu o luna, a fost cea mai scurta vacanta din ultimii 11 ani dar ne bucuram ca vine in august si prindem un pic de vara impreuna, el cu examenele iar noi cu balaceala pt. ca sutem mai mari si o sa fie mai usor ca anul trecut. Copii au reactionat bine la plecarea lu` tati , ma refer mai mult la Stefan care m-a incurajat ca un barbat adevarat, nu a mai urlat ca data trecuta, acum a venit cu un pian de jucarie zicand "iti cand o melodie de dragoste de tata sa iti treaca supararea, tu stii ca eu te iubesc"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va urez o zi deosebita, plina doar de zambete si fericire! Sa ne amintim ca este un miracol a deveni mamici si oricat de greu ar fi uneori, nimic nu se compara cu imbratisarea venita din partea puiului tau.

 

Va pup si va imbratisez! [flo] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinuka, cum mai e buzica lui Daviducu?

 

Ramona, mi-au dat lacrimile cand ai povestit de voinicul tau cum te-a imbarbatat!

 

Norma, Gabi, Mirabela, Carmen, Anca, Anaomaria, Stelutz, Andreiutza [flo] Fetelor ce ne urmaresc din umbra  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani vouă dragi mamici si boboceilor vostri. Sa fiti sănătoși cu totii si sa va bucurati din plin unii de altii.

 

Corina - la noi e ziua si lovitura. Curbele prin casă le ia in fuga si mai trage cate un obrăjor de tocul de la usa, apa de pe masa o ia tot in fuga si se oprește cu gura direct in coltul mesei si evident ca ii mai curge si lui sânge....si toate cu noi de fata si lângă el....pupici lui David, sa se vindece frumos buzica.

 

Ramona - ce barbatel matur ai lângă tine.....

 

Un weekend minunat, o primăvară perfecta si însorită va doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, girls! Pun ganduri pe sarite, ca oricum sunt varza si incoerenta [batcap]

Ramona & fetele cu soti "voiajori" : aveti absolut tot respectul meu! Dupa ce mi-a tot plecat sotul cate o saptamana, da' stiu, e ridicol de putin pentru voi, mi-am dat seama nu ca ar fi indispensabil [zz]  , dar cat de mult ii simt lipsa cand nu e aici cu noi. [:(]  Acum am ajuns sa ma bucur ca sapt viitoare pleaca doar miercuri-vineri, ma simt de parca am castigat ceva. [:-)))] 

Cand citesc despre cum cad si se lovesc pana la sange boboceii vostri, mi se increteste pielea pe mine. Iris inca nu ne-a facut "minunea", mi-e groaza de un asemenea moment, ea se mai impiedica, mai pica in manute, mai loveste o usa, un dulap, dar a fost tare rezonabila pana acum si ma rog sa fie asa mereu, offf!

Ieri ne-am facut analizele de sange, si eu si ea. Amandoua am iesit naspa pe ici, pe colo. La mine nu conteaza, oricum in sarcina se strica niste treburi pe acolo, banuiesc ca-i o carenta de ceva, mai mult ca sigur de fier. O sa merg la doc sa-i arat. La domnisoara e mai aiurea, ca nu prea-mi vine s-o iau asa superficial, desi chiar nu-s asa tragice anlizele. I-au iesit trombocite mai multe, 525 *103 /μl , in intervalul 150 - 450 *103 /μl. Si la Nr. eozinofile sta cu rosu : 0.52 *103 /μl in intervalul 0.0 - 0.3 *103 /μl. Avem si un soi de diagnostic pus : EOZINOFILIE si TROMBOCITOZA. Am gugalit putin, cica ar fi legate ori de o alergie astmatica (vaii, dar ce coincidenta, ca tac-su e astmatic!!), o lipsa de fier (ceea ce o tot banuia pediatra ei) sau paraziti. Dar parazitii i-as exclude pentru ca noi n-am dus-o in comunitati de copii, ca sa riscam o infestare cu asa ceva. Miercuri avem prog la pedi, vedem ce ne zice.

Asaa, ultimul punct, ma vaicaresc.  [batcap]  Sunt racita cobzaaaa, m-am pricopsit c-o viroza nenorocita, daca o ia si Iris, ma bat numai peste cap! Partea buna e ca n-am facut febra mare, partea proasta e ca ma lupt cu frisoane, tuse nasoala, azi-noapte efectiv vedeam fulgere cand tuseam. Ma tratez cu paracetamol si ceaiuri cu lamaie si miere. Deci un mare fas. dar asta e, nu pot sa iau nimic cat o am pe bebe mic in burtica.  Partea si mai buna este ca , in sfarsit, m-am hotarat sa stau acasa. O sa merg sa-mi bag medical pana la prenatal si stau frumusel acasa cu tetitza mea frumoasa, ne plimbam la parc si ne giugiulim toata ziulica. Sa ma scuteasca toti colegii behaitori care vin la munca virozati, gripati, morti-copti si ne dau tuturor din virusii lor. Bleacs!!

Gata, fug sa pun la racit supa de curcan cu galuste, sa mancam noi ca fetele! [il]

 

Pupam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello gagici,

 

bob imi pare rau ca te-ai pricopsit cu raceala..si moi sunt racita bocna..curge nasul ca robinetul si stranut de tz-shpe ori pe minut pana simt ca fac pe mine..a fost racit dani, acuma eu..sper david sa scape ca altfel ma bat..sanatate multa!

despre paraziti, sa stii ca nu-i musai s-o duci in colectivitati..e suficient sa intre in casa cineva si sa nu se descalte sau prin parc sa-si bage mana prin gurita...daca e cazul de asa ceva este o analiza la synevo prin centrifugare si apare imediat daca e ceva, nu-i musai sa duci 3 scaune de interval de 3-5 zile..oricum eu sper sa nu fie cazul, majoritatea se vad cu ochiul liber..

eozinofilele, neutrofilele si bazofilele ne-au iesit si noua mai aiurea, dr a zis ca probabil e ceva alergie..

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...